Informacje

28.09.2015 17:07 prace przy 11 listopada

Przesuwają przystanek na 11 Listopada.
"Bezsensownie wycięto drzewa"

SERWISY:


"Tramwaje Warszawskie przeprowadziły wycinkę drzew na ulicy 11 Listopada, pod przystanek, który ma powstać w innym miejscu" – zaalarmował tvnwarszawa.pl internauta. Prace są związane z remontem torowiska.

Jak zaalarmował nasz czytelnik, Tomasz Giller (inicjatywa Targowa dla Ludzi), do wycinki doszło w ostatni piątek. "Około godziny 8 rano, przeprowadzono wycinkę, tylko częściowo skuteczną dzięki zdecydowanej reakcji mieszkańców i przytomności umysłu personelu wycinającego" – relacjonuje.

Przeniosą przystanek?

I dodaje, że ogołocono z gałęzi stary klon przed domem znajdującym się pod adresem Stalowa 1 oraz ścięto klon przy 11 Listopada, na wysokości ulicy Konopackiej.

"Niestety drwale przenieśli się wtedy z wycinką na drzewa w innych lokalizacjach. W sumie bezsensownie wycięto 3 drzewa i znacznie okaleczono 2" – przekonuje Tomasz w liście do redakcji.

Podkreśla również, że prace miały związek z planowanym przesunięciem przystanku. Okoliczna wspólnota mieszkaniowa pod koniec sierpnia apelowała jednak, by tego nie robić. "26 sierpnia przesłaliśmy do TW pismo z wnioskiem o nieprzenoszenie przystanku z dotychczasowego miejsca (11 Listopada 14) za skrzyżowanie powołując się m.in. na fakt, że w miejscu nowo planowanego przystanku rosną duże, stare drzewa" – zaznacza Tomasz.

Jak przekonuje, po informacji Jacek Grunt-Mejer, który z ramienia urzędu miasta zajmuje się programem rewitalizacji Pragi, zapewnił, że zrezygnowano z przeniesienia przystanku i wycinki drzew. A jednak w piątek na 11 Listopada pojawiła się ekipa z piłami.

"Prace na podstawie pozwolenia"

O sytuację zapytaliśmy Tramwaje Warszawskie. Jak zaznacza rzecznik TW, wykonawca wyciął na ul. 11 listopada przy skrzyżowaniu ul. Stalową 1  jedno drzewo.  - W przypadku kolejnego drzewa została tylko przycięta jego korona - zaznacza Michał Powałka. - Prace przy wycięciu drzewa odbywały się na podstawie pozwolenia na wycięcie drzew wydanego  przez Urząd m. st. Warszawy dla Dzielnicy Praga Północ - dodaje.

W ostatnich dniach pojawił się pomysł na zmianę lokalizacji przystanku autobusowego "Inżynierska 02"  i zachowanie  trzech drzew rosnących w pobliżu planowanego przystanku. - Spółka przychyliła się do tego pomysłu i wstrzymała wycinkę drzew dzięki czemu zachowane zostaną kolejne drzewa - podkreśla rzecznik.

Spółka planuje za każde wycięte drzewo posadzić  kolejne drzewo na terenie dzielnicy Pragi Północ wg. zatwierdzonego projektu nasadzeń przez urząd dzielnicy i Zarząd  Oczyszczania Miasta.

- Drzewo, które zostało wycięte to robinia akacjowa, które miało kilkanaście lat. Drzewo to miało w obwodzie 20 cm. Robinia akacjowa to gatunek inwazyjny który powoduje zmiany siedliskowe i jest to to też roślina niewielkich gabarytów. Nasza Spółka w porozumieniu z ZOM planuje posadzić dodatkowe drzewa (spoza planu nasadzeń) o dużej wartości przyrodniczej np. platany lub lipy. Miejsce lokalizacji tych drzew zostanie uzgodnione z władzami miasta - twierdzi Powałka..

 

 

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Smutny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2015 15:50 ~Smutny

  Szeroka ulica, nie muszą nic wycinać.Jezdziłem nią w początkach lat 80-tych i wszystko było na swoim miejscu.
  Bije brawo mieszkańcom, którzy dbają o zieleń i patrzą na ręce ekipom tramwajów.
  Więcej takich postaw -obywatelskich, jak ten Pan który zaalarmował tam gdzie trzeba.

 • Prażanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2015 15:42 ~Prażanka

  Tak samo na Bródnie - wzdłuż torów tramwajowych przy skrzyżowaniu Kondratowicza z Bazyliańską (jadąc od strony Żerania) wycięto przepiękne, zdrowe bajecznie kolorowe jesienią drzewko, które było naszą radością z okna co dnia... A parę metrów dalej, bliżej przystanku i przy ogrodzeniu parkingu rośnie kolejne - brzydkie, nagięte mocno nad tory tramwajowe (zagrożenie!) i jakoś nikt go nie wycina... Gdzie tu logika???

 • mix

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2015 15:24 ~mix

  Czy ktoś za to odpowie??????

 • kangur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2015 14:38 ~kangur

  wielka tragedia, drzewo wycieli.

 • Paola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2015 13:50 ~Paola

  Pewnie kierownikowi się spieszyło, zima idzie, drewno do kominka by się przydało. Im szybciej tym lepiej, zanim ktokolwiek sie zorientuje, papiery sprawdzi, wycinke wstrzyma...

 • kumoter Kilkujadek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2015 13:15 ~kumoter Kilkujadek

  Nadszyszkownik~Nadszyszkownik

  Wycieli zdrowe drzewa, żeby zrobić więcej miejsca na ten pseudoekologiczny środek transportu. Tramwaje przeżywają w Warszawie renesans, więc stare drzewa muszą paść. Każda kolejna inwestycja tramwajów warszawskich jest co raz bardziej bezsensowna i co raz mniej udana.  Napisz lepiej kto Ci płaci trolu jeden.

 • SAs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2015 12:37 ~SAs

  Dokładnie drzew i zieleni jest coraz mniej na rzecz betonu szczególnie to widać jak się porówna zdjęcia sprzed lat. Betonizm i termomodernizm nowy kierunek w architekturze

 • Nadszyszkownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2015 12:08 ~Nadszyszkownik

  Wycieli zdrowe drzewa, żeby zrobić więcej miejsca na ten pseudoekologiczny środek transportu. Tramwaje przeżywają w Warszawie renesans, więc stare drzewa muszą paść. Każda kolejna inwestycja tramwajów warszawskich jest co raz bardziej bezsensowna i co raz mniej udana.

 • Draństwo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2015 11:54 ~Draństwo

  praga~praga

  Bezsensowne to jest utrzymanie tych łamliwych, kruchych drzew, które po każdej ulewie z wichurą łamią się i stwarzają zagrożenie dla pieszych i pojazdów. Nie raz byłem świadkiem takich zdarzeń w tym rejonie. Zasadzić nowe, lepsze drzewa, bardziej odporne na zanieczyszczenia i wichury.

  Obejrzyj sobie pnie, pozostałe po tych drzewach. Są absolutnie zdrowe. Tramwajarze dokonali mordu na zdrowych drzewach.

 • Drwale

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2015 11:51 ~Drwale


  krukpl~krukpl

  szkoda ze takich emocji nie ma gdy wycinane są drzewa masowo poza terenem warszawy
  Miasto_WwaMiasto_Wwa

  Racja

  Emocje wybuchają dlatego, że drzew w mieście jest mało, a te, co się uchowały. rabunkowa gospodarka ratusza systematycznie niszczy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »