Informacje

05.10.2012 13:51 jedna osoba ranna

Przerwały demonstrację,
by pomóc rannemu

SERWISY:

Na skrzyżowaniu ulic Kruczej i Widok doszło do wypadku skutera z samochodem osobowym. - Pierwszej pomocy rannemu kierowcy jednośladu udzielały pielęgniarki, które biorą udział w demonstracji - poinformował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

W tył samochodu uderzył chłopak jadący na skuterze. Szczęście w nieszczęściu, że akurat niedaleko przechodziła demonstracja służby zdrowia. Kilka pielęgniarek udzieliło pomocy rannemu mężczyźnie. Pomagali także ratownicy medyczni.

Rannego zabrało pogotowie.

su/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ixi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2012 17:51 ~ixi

  Od razu zaznaczam, że nie jestem związany zawodowo ze służbą zdrowia, choć mam z nią sporo do czynienia (poprzez organizację społeczną). I uważam, że protesty tej słuzby są słuszne. Czemu? Bo to nie jest praca jak każda inna. Do korporacji idziesz dla kasy, a nie dlatego że Cię przewalanie papierków kręci. Natomiast ratownikiem, strażakiem czy policjantem zostaje ktoś, dla kogo ta praca jest pasją i wkłada w to serce. Jeśli w tej pracy zarabia za mało aby przeżyć, to pozostaje mu tylko ją porzucić. Na jego miejsce nie prędko znajdą się chętni, bo to lata szkoleń. No, chyba że dorabia sobie... ale pracując na trzech etatach, to zgadnijcie który, mimo pasji, będzie wykonywał najgorzej??? więc prottesty służby zdrowia są słuszne, bo oni, tak samo jak policjanci i strażacy powinni być najlepiej opłacani jako sfera budżetowa, bo od nich zalezy nasze życie!

 • Anna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2012 10:17 ~Anna

  Też mam trochę dosyć waszych żądań. Dawno temu walczyłyście o zawód, teraz w głowie macie tylko złotówki. Nie pasuje, spadajcie do Norwegii a tutaj zaczną pracować młode dziewczyny po studiach, które rzeczywiście chcą to robić. Jak ktoś mnie zwolni z korporacji nie wyskakuje pod sejm. Po prostu szukam innej roboty.

 • lekarz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2012 09:46 ~lekarz

  Te pielęgniarki to niech do pracy pójdą.

 • ratownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2012 00:07 ~ratownik

  Zegnaj polandio tuskolandio~Zegnaj polandio tuskolandio

  Wszystkim szydzącym tu z pielęgniarek życzę owocnego przewijania pampersów dla swoich bliskich. Nas za chwilę już nie będzie. Żegnam.


  I dobrzę że was nie będzie !! Może wreszcie polska służba zdrowia stanie na nogi, zanim przez wasze wieczne żądania podwyżek i świadczeń socjalnych położycie wszystkie państwowe szpitale.

 • pogo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2012 22:14 ~pogo

  Pomocy udzielali ratownicy medyczni z Krajowego Zwiazku Zawodowego Pracowników Ratownictwa Medycznego i nie bylo tam żadniej pielęgniarki.

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2012 13:53 ~qwerty

  to nie były pielęgniarki tylko trzech ratowników medycznych,którzy widzieli całą akcję i przybiegli z kolumny!złotówie to powinni dopierniczyć odpowiednio,koło Smyka jest nakaz jazdy w prawo i podwójna ciągła,ale złotówom wszystko wolno!!!!!!!!!!!!!!

 • RatMed

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2012 12:11 ~RatMed

  ~enamine

  Nie ma obowiązku udzielania 1 pomocy w Polsce. (Jest we Francji np pod karą więzienia i grzywny).
  Ale szczerze mówiąc, jak się ktoś nie zna na 1 pomocy, nie został przeszkolony, to lepiej niech nie pomaga, bo tylko zaszkodzi.

  kłania sie polskie prawo...
  Art. 162
  § 1. Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3

 • wonsz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2012 12:04 ~wonsz

  czy udzielenie pomocy jest łaską medyka?? czy instruktaz matki ja ratowac dziecko przez telefon jest łaską strażaka - dyspozytora?? czy łapanie bandytów jest łaską policjanta?? czy walka o ojczyznę jest łaską żołnieża?? nie sądzę.. pytanie tylko dlaczego jedni za wykonywanie swoich obowiązków odbierają 4000 zł premii a inni nie.

 • zojka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2012 11:48 ~zojka

  gosciu z 11;35 jeszcze będziesz pragną żeby do ciebie podeszła pomoc pielęgniarki może sobie przypomnisz ten wpis;bo normalny to ty nie jesteś ]]szpital psychiatryczny [[

 • aswsdfs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2012 11:35 ~aswsdfs

  Nie znoszę pielęgniarek.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »