01.04.2012 20:00 24. KOLEJKA T-MOBILE EKSTRAKLASY

Przepychanki i gaz na Polonii.
Mecz przerwany na chwilę

SERWISY:

Tak gorącego widowiska nie było w polskiej Ekstraklasie od kilku tygodni. Piłkarze Polonii rozbili w pył przy Konwiktorskiej Śląsk Wrocław 3:0, ale nim padły bramki, mecz przerwano. Delegat PZPN zażądał zdjęcia z trybun jednego z transparentów, a gdy kibice nie posłuchali próśb spikera, nakazał wprowadzenie służb porządkowych. Doszło do przepychanek z kibicami, ale sędzia mecz po chwili wznowił.

Spotkanie Polonii i Śląska w pierwszych minutach nie dostarczyło wielu sportowych emocji, a uwaga delegata PZPN na to spotkanie skupiła się na protestujących kibicach Czarnych koszul - podaje portal tvn24.pl. Ci od dłuższego czasu wskazują na kiepską sytuację finansową i organizacyjną klubu, który nie ma wsparcia od miasta.

Przepychanki na trybunach

Na jednej z trybun fani ekipy z Konwiktorskiej wywiesili transparent "Precz z komuną", który nie spodobał się delegatowi. Po chwili odezwał się spiker i poprosił kibiców o jego zdjęcie, dodając że mecz może zostać z jego powodu przerwany. Kibice apelu nie posłuchali, a do akcji wkroczyła ochrona spotkania. Funkcjonariusze próbowali usunąć transparent, ale kibice ich przegonili - relacjonuje tvn24.pl.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, użyto gazu łzawiącego.

Sędzia przerwał grę (była 23. minuta), a spiker zaczął prosić wszystkich o powrót na swoje miejsca. Trwało to kilka minut, ale w końcu arbiter z Białegostoku, Hubert Siejewicz pozwolił kontynuować grę.

- Nikt nie został zatrzymany - podał w rozmowie z tvnwarszawa.pl Robert Opas z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Cios przed przerwą

Mecz, który do momentu interwencji na trybunach był przeciętnym widowiskiem, zaczął się zmieniać. Goście z Wrocławia powoli przejmowali inicjatywę, ale po kwadransie przewagi jedna kontra Czarnych koszul zmieniła losy spotkania. Lewym skrzydłem świetnie pobiegł młody pomocnik Paweł Wszołek, odegrał piłkę przed pole karne, a tam, w zamieszaniu podbramkowym, piłka spadła pod nogi Władimira Dwaliszwilego. Gruzin uderzył z 7 metrów nie do obrony i było 1:0.

Rozbici w pył

Po przerwie podopieczni Oresta Lenczka wciąż grali ze "związanymi" nogami. Nie udawało im się utrzymywać piłki w środku pola, a poloniści grali jak natchnieni. W 57. minucie na 2:0 podwyższył Łukasz Trałka.

W 69. minucie padła 3. bramka. Teodorczyk wbiegł w pole karne, odegrał piłkę do kolegów, ale w zamieszaniu futbolówka wróciła pod jego nogi i napastnik - wiele się nie zastanawiając - "wpakował" ją do siatki.

adso/kdj//bf/mz

• Kamil

zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2012 22:00 ~Kamil

Kriss~Kriss

Chciałem z dzieckiem wybrać się na mecz, niestety... dlaczego w tym kraju nie może być normalnie na stadionach? ile pokoleń musi minąć zanim hołota przestanie chodzić na mecze?

zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2012 20:05 ~histeryk

dzieci dziś krzyczą precz z komuną a rodzice w pierwszym rzędzie na pochodach soicjalizm budowali.
    Dwulicowi niewdzięcznicy i nic więcej.

• michał

zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2012 18:02 ~michał

Ej przestańcie już sobie jechać. Legioniści powinniście się cieszyć ze zwycięstwa Polonii, dzięki niemu uciekacie Śląskowi, który jeszcze może się ocknąć.

A walka ze starymi komuchami, zakamuflowanymi w PZPN i rządzie powinna być naszą wspólną sprawą.

• Legia antykomuna

zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2012 17:42 ~Legia antykomuna

Brawa dla kibiców Polonii za twardą postawę! Tusk wprowadził cenzurę na stadionach, sam na Lechii walczył z komuną, ale teraz chce by wszechwładny delegat straszył zakazami i walkowerami za transparenty antykomunistyczne. Do czego to doszło :/

Solidaryzuję się z kibicami Polonii - brawa! Antykomunizm to nasza wspólna sprawa!

• JAAA

zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2012 17:11 ~JAAA

To Polonia ma jakichś kibiców...? Chyba ta z Bytomia jeśli już :-)

• redzik

zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2012 15:05 ~redzik

Ten transparent jak najbardziej związany jest z piłką nożną. Wieszamy go bo domagamy się aby ludzie i kluby które w czasach komuny korzystały z uprzywilejowanej pozycji zostały z tego rozliczone a nie dalej z tego korzystały. Pupilki władzy komunsitycznej muszą ponieśc tego konsekwencje a nie wykorzystywac to co otrzymali w tamtym okresie. Wiele z tych klubów jak klub z ul. Łazienkowskiej to dalej pupilki władzy. Domagamy się uczciwości i równego traktowania klubów. Klub ITI otrzymał stadion w całosci ufundowany przez miasto a inne kluby nie moga liczyć nawet na minimalne wsparcie.

• i tyle

zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2012 13:45 ~i tyle

Jak nie jak kibice mają rację, teraz ze zwykłej kadry sprzątającej pozwalniali osoby i dołożyli obowiązków pozostałym, ale koleś z PO co to się nie dostał do sejmu jest kierownikiem kierownika z pensją za którą ze 3 osoby by mogły pracować.

• Olo

zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2012 13:19 ~Olo

nie kumaty~nie kumaty

"Precz z komuną" prawidłowe hasło.Na meczu nie byłem ale w telewizji oglądałem.Zastanawiam sie tylko czemu kibice wywiesili z lewej strony boiska flagę z napisem "Warszawska Frajernia.

Ale to było słabe gościu...

• ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »