Informacje

03.05.2014 15:45 radny apeluje

Przepełnione kosze na Białołęce?
"To małe wysypiska śmieci"

SERWISY:


Mieszkańcy Białołęki alarmują, że uliczne kosze na śmieci są przepełnione. Władze dzielnicy rozkładają ręce: "Zwiększenie częstotliwości opróżniania koszy wiąże się z większymi kosztami, na pokrycie których Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Białołęka nie posiada środków" - informuje wiceburmistrz.

Sprawą zainteresował się radny Białołęki Wojciech Tumasz. W interpelacji skierowanej do lokalnej władzy powołuje się na relacje mieszkańców, którzy skarżą się na przepełnione śmietniki:

"Proszę o zajęcie się sprawą ciągłego bałaganu przy śmietnikach w dzielnicy Białołęka, które (szczególnie po weekendzie) są przepełnione cały poniedziałek, a nawet dłużej – stając się tym samym małymi wysypiskami śmieci… Wielokrotnie widziałem, jak zwierzęta rozwlekały odpadki po terenach przyległych…"

"Jako kierowca taksówki, a zarazem mieszkaniec dzielnicy – przepełnione kosze uliczne zaobserwowałem tam gdzie są duże osiedla tj. ul. Odkryta, Myśliborska,. Aluzyjna, Skarbka z Gór, Milenijna, Ćmielowska".

"Nie ma pieniędzy"

Radny zapewnia, że sytuacji się przyjrzał i przyznaje rację mieszkańcom. Jego zdaniem przez przepełnione kosze zaśmiecane są tereny przy ul. Strumykowej, lasku pomiędzy Książkową a Strumykową i okolice szkoły podstawowej nr 154.

Dlatego zaapelował do dzielnicowych urzędników o częstsze opróżnianie śmietników. Burmistrz Piotr Jaworski jednak nie pozostawia złudzeń. "Informuję, że umowa, która została zawarta z wykonawcą na przedmiotową pracę określa częstotliwość trzy razy w tygodniu. Zwiększenie częstotliwości opróżniania koszy wiąże się z większymi kosztami, na pokrycie których Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Białołęka nie posiada środków" – twierdzi burmistrz.

Skargi na odbiór śmieci od mieszkańców pojawiły się także po wprowadzeniu rewolucji śmieciowej:

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Anty Lekaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2014 20:34 ~Anty Lekaro

  Ktoś już wspomniał o Lekaro. Całkowicie się zgadzam. Ta firma ma podpisną z Urzędem Dzielnicy Mokotów umowę na opróżnianie koszy ulicznych i kompletnie się nie wywiązuje. Co prawda obsługę mają bardzo miłą, ale zatrudniają nieuczciwych pracowników. Nie raz widziałem, jak podjeżdzał samochód i pracownicy opróżniali tylko kosze zlokalizowane tuż przy ulicy. Po prostu nie chciało im się kluczyć duzym autem po wąskich osiedlowych uliczkach albo dźwigać worki. Mocno się zniesmaczyłem, gdy się dowiedziałem, ze po "reformie śmieciowej" na Mokotowie, to oni będą wywozić śmieci w tej dzielnicy.

 • Mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2014 11:26 ~Mirek

  Nabudowali na potęgę tanich blokowisk dla biedoty to teraz mają. Oto skutki bezmyślnego zaludniania odległych osiedli. Korki, bałagan i napływ taniej siły roboczej

 • alt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.05.2014 10:00 ~alt

  Jak się nie da zwiększyć czestotliwości to niech postawią drugi śmietnik obok...
  Czy to też za trudne?
  Faktem jest, że odebrano Nam możliwość decydowania o tym kto zabierze nasze śmieci, a zarazem zmiany firmy jak jakaś się nie sprawdza i to wszystko za większe pieniądze...
  Nie było problemu z segregacją w domkach, bo dzięki temu mieszkańcy mieli śmiecie taniej... a np. aluminium i drobny złom było odbierane za darmo
  plastik czy papier kosztował ułamek ceny śmieci zmieszanych... w mojej okolicy każdy domek sortował śmieci, bo to się opłacało.

 • miś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2014 20:53 ~miś

  hud~hud

  Przecież w wyniku rewolucji śmieciowej, śmieci miały się już nie walać po ulicach Warszawy. Jak zwykle niedoróbka


  to nie jest niedoróbka tylko cecha państwowego gospodarowania. Będzie coraz gorzej, takie powolne staczanie się z równi pochyłej. A ponieważ stroną w umowie jest miasto to firma gdy zwrócisz jej uwagę będzie to miała w przysłowiowej d.... "Nie mamy Pańskiego płaszcza i co Pan nam zrobi?"

 • agata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2014 20:40 ~agata

  A ja pytam, dlaczego wzorem innych, mądrych włodarzy miast i dzielnic nie postawić po prostu większego kosza ?
  Nie musi być odrazu taki siermiężny, ale np. zwykły druciany stojak a w nim umieścić plastikowy, duży worek.
  Wiadomo, że latem ludzie piją (nawet lekarze zalecają 2. litry dziennie !!!) -
  i muszą coś zrobić z pustą butelką.

  Pomyślcie, ciepłe dni dopiero nadchodzą ....

 • Kracho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2014 15:14 ~Kracho

  Nie wiem jak wy, ale ja na tym zdjęciu widzę nie górę śmieci, ale całkiem pokaźną ilość surowców wtórnych, które przy odrobinie dobrej woli i właściwych uregulowań odpowiednie firmy (np. Stena) przetworzą i jeszcze na tym zarobią.

 • ZygmunT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2014 14:48 ~ZygmunT


  nietoperz~nietoperz

  Kosze są pełne bo ludzie wynoszą śmieci z domów i mieszkań do śmietników publicznych. Byłem świadkiem na ulicy Milenijnej jak pan z samochodu Nissan Almera na blachach LB upychał śmieci w koszu na przystanku autobusowym i nic sobie nie robił z moich uwag.
  więzienieśmieci~więzienieśmieci

  no cóż, a co miał zrobić, wyrzucić do lasu? spalić? jak wszystkie altany śmietnikowe są na klucz to nie ma wyjścia.

  Skoro mieszka/wynajmuje w okolicy, to swoje śmieci może wyrzucić w bloku. Podejrzewam, że wracając ze swoich stron, zabrał śmieci które chciał wyrzucić w W-wie a widać w bloku mu się nie udało.

 • Anty PO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2014 10:32 ~Anty PO

  Jesteście w błędzie że ustawa jest dobra
  bo firmy jak LEKARO są nieuczciwe i śmieci trafiają do żwirowisk albo na plac obok firmy lekaro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  To będzie epidemia robaków i smród ??????
  GDZIE BYŁA HANIA W TYM CZASIE ????????????
  PRECZ Z PO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • starsza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2014 10:27 ~starsza

  Trzeba podziekować walcowej, która narzuciła firmy smieciowe i ceny . Chyba nie za darmo wybrała konkretne firmy, to jasne.

 • JaCek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2014 09:40 ~JaCek

  mario~mario

  wszystkie śmieci nasz są........ to co zrobiono ta ustawą to pozbawiono nas jedynej rzeczy na którą mieliśmy wpływ w nieruchomości jak nie byliśmy zadowoleni z usług jednej firmy mogliśmy wybrać drugą teraz nie zależnie od jakości usług mamy płacić 3-krotnie więcej i morda w kubeł dlaczego pozwalamy się tak pomiatać


  Nic dodać, nic ująć. Nawet kar wobec firmy wywożącej odpady nie można zastosować - co wcześniej miało miejsce, gdy fikali i opierniczali się z robotą...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »