Informacje

22.05.2015 19:42 Nowa organizacja ruchu od 22 maja

Przeniesione przystanki i nowy postój taksówek. Zmiany przy lotnisku

SERWISY:

Po otwarciu wyremontowanej części Terminalu A zmieniła się także organizacja ruchu przed halami dworca lotniczego. Wyznaczono nowe lokalizacje przystanków i postoju taksówek. Ze zmianami muszą liczyć się także pasażerowie dojeżdżający na lotnisko prywatnymi samochodami.

Nowa organizacja ruchu zaczęła obowiązywać od piątku, 22 maja. Na jakie zmiany powinni przygotować się pasażerowie?

Zmiany na poziomie odlotów

Na poziomie odlotów nitka 1, czyli pas jezdni znajdujący się najbliżej wejść do terminalu, został przeznaczony wyłącznie dla taksówek. Prywatne samochody mogą zaś korzystać z nitek 2 i 3. Zmieniono także lokalizację przystanków komunikacji miejskiej, które przeniesiono na nitkę 3, na wysokości strefy D (mniej więcej pośrodku terminalu).

Zmiany na poziomie przylotów

Z nowego przystanku odjeżdżają także autobusy na poziomie przylotów. Znajduje się on na wysokości zmodernizowanej części terminala (przystanek w obecnej lokalizacji przed Terminalem 2 został zlikwidowany). Przed nową halą przylotów uruchomiony zostanie również nowy postój dla sześciu taksówek.

Na poziomie przylotów nie zmienia się za to organizacja ruchu dla samochodów prywatnych, autobusów i taksówek. Z nitki 1 korzystać mogą wyłącznie taksówki. Nitka 2 przeznaczona jest dla samochodów z wypożyczalni i innych partnerów współpracujących z lotniskiem, po nitce 3 poruszać się mogą samochody prywatne i autobusy komunikacji miejskiej, zaś nitka 4 pozostała ogólnodostępna.

Wraz z otwarciem nowej części terminala uruchomiono także podziemne przejście łączące halę przylotów z lotniskową stacją kolejową. Dzięki temu droga między terminalem a peronem skróciła się do nieco ponad 100 metrów.

"Aby pasażerowie czuli się komfortowo"

- Zmiany wychodzą naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Najpierw dokładnie przeanalizowaliśmy wykorzystanie infrastruktury przedterminalowej i sprawdziliśmy, jak zachowują się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej. A teraz dostosowujemy zasady ruchu do potrzeb, w taki sposób, aby pasażerowie czuli się jak najbardziej komfortowo i intuicyjnie mogli odnaleźć przystanki czy postoje taksówek – wyjaśnia Grzegorz Kowalczyk, inżynier ruchu Lotniska Chopina.

Tak wygląda odnowiony terminal:

jk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ABujanowicz

    zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2015 20:56 ~ABujanowicz

    He he he a moje ziomy z TAXI MAFII stoją i będą stać pod lotniskiem i nagabywać pasażerów na kursik do centrum za 200 zeta.

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »