Informacje

13.02.2014 18:45 mogłyby powstać w tym roku

Przejścia dla pieszych na jezdni przy Rotundzie? Wiceprezydent zlecił analizę

SERWISY:

 

Na Rondzie Dmowskiego jeszcze w tym roku mogą powstać naziemne przejścia dla pieszych oraz ścieżki rowerowe na jezdni. Ratusz zlecił analizę jak takie zmiany wpłyną na ruch samochodowy. Dokument gotowy ma być w marcu. Urzędnicy nie wykluczają, że przejścia powstaną jeszcze w tym roku.

- Musimy sprawdzić jak takie naziemne przejścia dla pieszych na Rondzie Dmowskiego będą się sprawdzać, dlatego zleciłem analizę – mówi wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz w rozmowie z tvnwarszawa.pl

Dodaje, że analiza powinna być gotowa już w marcu i to ona da odpowiedź na pytanie, czy takie przejścia powstaną i jak wpłyną na ruch samochodowy. -To mogłoby być bardzo duże udogodnienie dla pieszych jak i dla rowerzystów. Po oddaniu części obwodnicy można ograniczać ruch w centrum miasta. Sukcesywnie pracujemy nad tym, by centrum było mniej autostradą, a bardziej deptakiem. Przejścia mogłyby powstać jeszcze w tym roku – mówi Wojciechowicz i zaznacza, że celem wprowadzenie tych przejść naziemnych jest połączenie szlaków rowerowych, które akurat tu się urywają.

Przejścia podziemne nie znikną

Razem z przejściami dla pieszych mogłyby powstać przejazdy dla rowerzystów. W ten sposób przedłużona zostałaby ścieżka rowerowa wzdłuż Marszałkowskiej. Prezydent dodaje, że te zmiany nie wykluczają działania przejść podziemnych, które pozostałby udogodnieniem dla osób wchodzących do metra na stacji Centrum.

Rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich przyznaje, że ten pomysł to duże udogodnienie dla rowerzystów, dla których poruszanie się po Rondzie Dmowskiego jest bardzo trudne. – Z zainteresowaniem czekamy na koncepcję. Jeżeli zostanie zlecona, to ją zrealizujemy, o ile znajdą się na to pieniądze – mówi Adam Sobieraj rzecznik ZDM.

Przekształcona będzie również ul. Targowa.  Wszystko wskazuje na to, że projekt przekształcenia jej w przestrzeń przyjazną pieszym i rowerzystom, powędruje do urzędniczej szuflady.

Jakie inwestycje planują w tym roku drogowcy? Mówiła o nich na konferencji dyrektor ZDM Grażyna Lendzion:


lata//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2014 22:05 ~Rafał

  mob~mob

  Widać statystyka potrąceń pieszych w centrum jest zbyt niska. Chcą podnieść średnią liczbę wypadków...


  Czy ja wiem? Wychodząc z przejścia podziemnego może Ci spaść samochód na głowę...

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2014 22:04 ~Rafał

  anna wawa~anna wawa

  zasypać wszystkie przejścia podziemne wybudowane tak wielkim kosztem, wyasfaltować wszystkie mosty kolejowe i zrobić tam ścieżki rowerowe - będziemy z nich korzystać 4mc w roku - bo nie jesteśmy Włochami..u nas w zime jest zimno.


  Skąd te 4 miesiące? Dlaczego w Warszawie w zimę jeździ na rowerach tak mało rowerzystów? Nie jest problemem zima tylko zacofanie władz, które nie chcą odśnieżać ścieżek rowerowych. W zimie miasto przyjazne jest wyłącznie kierowcom. Ścieżek rowerowych się nie odśnieża, pieszym na przejściach funduje się mieszankę soli ze śniegiem zgarnięte z jezdni, przystanki może i się odśnieża, ale już dojść do nich niekoniecznie.

 • petent

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2014 15:05 ~petent

  To w sobotę pracujecie? umowa zlecenie?

  zgrzyt~zgrzyt

  Świetny pomysł, jestem zdecydowanie za! W tej okolicy przydałoby się spowolnić ruch, dodać kilka przejść dla pieszych (m.in. na Marszałkowskiej między Alejami a Świętokrzyską) oraz sygnalizacje świetlne. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo, nie tylko pieszych, rowerzystów, ale i kierowców. A i droga rowerowa się przyda bo regularnie dojeżdżając w tamten rejon z Bielan, to w okolicach ronda Dmowskiego nie było jak przejechać.
  Pani Haniu, ode mnei +1 za pomysł!

 • misio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2014 11:23 ~misio

  1. Kiełbasa wyborcza. 2. Zamknijmy dla ruchu wszystkie ulice i zróbmy z nich deptaki ;-) - nie będzie wypadków, nie będzie korków, "niczego nie będzie". 3. Pan prezydent chyba dysponuje za dużym budżetem

 • kokos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2014 10:56 ~kokos

  Centrum miasta, o ludzie jak krety pod ulica przechodzą, nie ma takiej stolicy na całym świcie ...jestem za.

 • zgrzyt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2014 10:44 ~zgrzyt

  Świetny pomysł, jestem zdecydowanie za! W tej okolicy przydałoby się spowolnić ruch, dodać kilka przejść dla pieszych (m.in. na Marszałkowskiej między Alejami a Świętokrzyską) oraz sygnalizacje świetlne. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo, nie tylko pieszych, rowerzystów, ale i kierowców. A i droga rowerowa się przyda bo regularnie dojeżdżając w tamten rejon z Bielan, to w okolicach ronda Dmowskiego nie było jak przejechać.
  Pani Haniu, ode mnei +1 za pomysł!

 • CBA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2014 09:27 ~CBA

  Pokerowe zagrywki. Lekcja z kasynami nie pomogła?


  Widzisz grę, a nie dostrzegasz istoty rzeczy
  teraz my~teraz my

  Co by tu jeszcze wyszarpnąć? Na placu Defilad karty rozdane. Nic już nie wciśniemy. Tam przy Smolnej jest skwerek, można go zabudować. Zlikwidujmy rondo de Gaullea. Napiszemy że to dobre dla pieszych. I jest przecież wielka i wspaniała obwodnica.
  A może pójdziemy na całość? Pod tym samym pretekstem zlikwidujemy wszystkie trzy ronda. Od do Gaullea do Centralnego. Goście od wieżowca w miejscu Cepelii i Metropolu czekają z walizeczką w poczekalni już kilka lat. Już tyle czasu pompują kasę w lobbing za likwidacją ronda i nic. A wystarczy troszkę przyciąć rondo, żeby weszła ładna kwadratowa wieża, wysoka na 125m. Napiszemy że skrzyżowanie dla ludzi dobre jest.

  Wielki Szu~Wielki Szu • Realista_Praga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2014 09:18 ~Realista_Praga

  Chyba ktoś chce zadbać o poprawienie obrotów finansowych zakładów pogrzebowych, a przyjezne mięso armatnie będzie ciągle napływać do stolicy, bo niewidzę innego logicznego sensu, postawienia trzech kroków wstecz, pod płaszczykiem przejazdów dla rowerów. Od kilkunastu lat sygnalizacja przy patelni w godzinach szczytu (i bez dodatkowych cykli dla pieszych) nie wyrabia (Jerozole, Marszałkowska i okoliczne ulice stoją).

 • mob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2014 08:23 ~mob


  mob~mob

  Widać statystyka potrąceń pieszych w centrum jest zbyt niska. Chcą podnieść średnią liczbę wypadków...
  qwerty~qwerty

  Obok jest kilka przejść dla pieszych i wypadków jakoś nie ma.
  Oczywiście zawsze można dodać strefę tempo 30, w końcu Warszawa to nie autostrada.


  Byłaś/byłeś dziecko w centrum w tym miejscu, czy po prostu z mapy Google wynosisz, że "obok jest kilka przejść"? Zdajesz sobie sprawę, co tam się będzie dziać gdy ludzie będą chcieli się przesiąść z metra w tramwaj lub autobus? Dodaj do tego jeszcze sygnalizację świetlną (plus pas dla deklarzy-rowerarzy) i statystyka skacze.

  Czy w tym kraju musi ktoś zginąć, zanim ktoś zda sobie sprawę, że jego pomysł jest zły?

 • freeman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.02.2014 08:13 ~freeman

  Co za idiota wpadł na taki pomysł...kolejny co chce się wykazać nieważne jakim pomysłem typu ruta byle coś na siłę zmienić

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »