Informacje

19.04.2015 11:35 budowa tunelu w międzylesiu

Przejazd przez tory zamkną
na zawsze

SERWISY:


19 czerwca zostanie na zawsze zamknięty przejazd przez tory w Międzylesiu – dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Zamknięcie ma związek ze zbliżającą się budową tunelu w tym miejscu. Póki co, kierowcy dostaną tymczasowy przejazd przy stacji w Aninie.

Obecnie prace w Międzylesiu trwają głównie pod ziemią, gdzie powstaje m.in. kolektor wodociągowy. Na razie kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na skrzyżowaniu Zwoleńskiej i Mrówczej. Ale to dopiero wstęp do poważniejszych prac, które ruszą za dwa miesiące

Zamkną je na zawsze

- 19 czerwca zamknięty zostanie przejazd przez tory w Międzylesiu pomiędzy ulicą Zwoleńską a Żegańską - informuje Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych, który nadzoruje inwestycję. - Na zawsze - dodaje.

To oznacza, że kierowcy stracą możliwość przedostanie się przez tory w tym rejonie. Jak zapewniają drogowcy, przygotowany zostanie jednak inny przejazd - tymczasowy.

– Wykonawca przebuduje przejście przy stacji Anin na wysokości ulicy Lucerny tak, żeby mogło posłużyć nie tylko za przejście dla pieszych, ale także przejazd dla samochodów – zaznacza Gajewska.

I dodaje, że nowym przejazdem kierowcy pojadą 26 czerwca.

Trudny tydzień

Dlaczego nie od razu 19 czerwca? Kolejarze tłumaczą, że potrzebują czasu na przeniesienie urządzeń z Międzylesia.

– Aby uruchomić tymczasowy przejazd w Aninie, konieczne jest przeniesienie urządzeń odpowiedzialnych za automatyczną obsługę przejazdu wraz z miejscem pracy dróżnika przejazdowego, przy zachowaniu procedur bezpieczeństwa – wyjaśnia Maciej Dutkiewicz, rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe.

W newralgicznym tygodniu, aby przedostać się na drugą stronę torów, kierowcy będą musieli korzystać z przejazdu w Radości lub estakady ulicy Czecha.

Pociągi pojadą wahadłowo

Zamknięcie przejazdu w Międzylesiu będzie się wiązało również z utrudnieniami dla pasażerów kolei. W czasie prac na stację PKP nie będzie można dostać się od strony Żegańskiej i Zwoleńskiej, a jedynie od ul. Kożuchowskiej.

Dodatkowo, do końca roku pociągi będą jeździły wahadłowo po jednym torze między Wawrem a Falenicą. W tym czasie wykonawca prac zbuduje planowany tunel.

– Do końca roku tunel ma być gotowy w stanie surowym, później będzie w nim kładziona między innymi nawierzchnia, ale to nie będzie już wymagało wyłączania ruchu na jednym torze – zapewnia Gajewska.

Kolejarze postanowili też wykorzystać czas budowy, aby wyremontować tor prowadzący w stronę centrum stolicy.

- Od 15 czerwca na odcinku Warszawa Wawer – Warszawa Falenica zostanie całodobowo zamknięty, na trzy miesiące, tor nr 2. Prace będą polegały na wymianie szyn. W ciągu następnych trzech miesięcy całodobowo zostanie zamknięty ruch pociągów w torze nr 1 (w stronę Otwocka - red.) w miejscu budowy nowego tunelu - wyjaśnia Maciej Dutkiewicz. - Część pociągów będzie dojeżdżać wahadłowo do przystanków Warszawa Radość oraz Warszawa Anin - dodaje.

Jak się dowiedzieliśmy, na przełomie sierpnia i września kierowcy dostaną z kolei do dyspozycji przebudowane skrzyżowaniu ulic Zwoleńskiej i Mrówczej.

Cała budowa tunelu ma zakończyć się do listopada 2016 roku. W ramach prac już wyburzono trzy okoliczne budynki, trzy kolejne czekają na rozbiórkę.

Inwestycja za 87 mln zł

O tej budowie mówiło się od wielu lat. Ze względu na częste kursy pociągów KM i SKM w godzinach szczytu szlabany opadały co około 10 minut, a przed przejazdami tworzyły się ogromne korki.

Budowa 80-metrowego tunelu w Międzylesiu, który umożliwi bezkolizyjny przejazd przez tory, kosztować ma 87 mln złotych. Za roboty odpowiedzialne jest firma Strabag. Prace obejmą przebudowę obecnych  skrzyżowań, budowę tunelu i dojazdów, lecz także przebudowę podziemnych instalacji, m.in. kanalizacyjnych, gazowych i teletechnicznych.

Sam tunel nie powstanie dokładnie w miejscu dzisiejszego przejazdu przez tory, a kilkadziesiąt metrów dalej, w stronę ulicy Lucerny.

>>> WIĘCEJ O TUNELU PRZECZYTACIE TUTAJ <<<

O pożegnaniu jednego z domów (przy ulicy Żegańskiej 2) pisaliśmy w styczniu.

Z kolei na działce przy ulicy Żegańskiej 2d doszło do awantury pomiędzy mieszkańcami a urzędnikami.


Dowiedz się więcej o szczegółach tych prac:


ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wraszawiak w 5 pokoleniu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.11.2015 15:17 ~wraszawiak…

  Cała budowa tunelu ma zakończyć się do listopada 2016 roku.?????

  półtora roku ? TO JEST CHORE !

 • rys67890

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.05.2015 07:37 ~rys67890

  jak ten przejazd w ANINie bedzie wygladac , czy tam bedzie jeden pas na prosto , i drugi na skret bo inaczej bedziemy stac w ogromnych korkach, prosze o info , dziekuje

 • mieszkanka Międzylesia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.04.2015 19:05 ~mieszkanka…

  bingo :))
  tak właśnie zrobiłam...

  warszawiak z wawra~warszawiak z wawra

  Wawer to nie wiocha wy leszcze..... tutej mieszka więcej rodowitych warszawiaków niż w tym waszym centrum....Jedyna różnica to to że przeprowadzają sie tu osoby które mają dosyć wieśniaków z śródmieścia i innych sloikowych dzielnic!!!! • warszawiak z wawra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2015 06:45 ~warszawiak z wawra

  Wawer to nie wiocha wy leszcze..... tutej mieszka więcej rodowitych warszawiaków niż w tym waszym centrum....Jedyna różnica to to że przeprowadzają sie tu osoby które mają dosyć wieśniaków z śródmieścia i innych sloikowych dzielnic!!!!

 • z Wawra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2015 15:40 ~z Wawra

  I pytają dlaczego i dlaczego? Nie ma ZAPASOWEGO ZESTAWU gratów na otwierany przejazd - trzeba je zabrac z Międzylesia - potrwa to 7 dni.
  A dlaczego nie ma? Bo wykosztowano się na Pendolino ( po co , jak różnica w czasie to 5 minut?) no i wybraliście p. Hanię - czyli juz po wyborach. Ale jedno jest pewne to bedzie jatka - nie tylko dla kierowców, ale pasażerów komunikacji zbiorowej również.

 • Black

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2015 11:10 ~Black

  Człowieku wiochy? Chyba tutaj nie byłeś nigdy. Nie jeden stojący tu dom jest warty co cała twoja zasrana kamienica. Wielcy "Warszawiacy" się tu wypowiadają. Wawer to bardziej dzielnica willowa a nie zapyziałe bloki. Choć i w Wawrze je znajdziesz. Krowy, konia jak na wiosce ze świecą tu szukać a nikt tu gospodarstwa wiejskiego nie prowadzi. Wszelkie niegdyś pola już dawno stoja puste i co raz więcej tu deweloperki powstaje do okoła. Więc skąd niby ci się wzięła ta "wiocha"?

 • art

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.04.2015 15:23 ~art  z Międzylesia~z Międzylesia

  Żeby dzielnicy mieszkaniowej, która powinna być przyjazna ludziom, budować tunel pod ulicą zamiast przejścia dla pieszych...
  stonka~stonka

  Dzielnice mieszkaniowe to Ochota, Wola, Bemowo... Wawer to podmiejska wieś włączona do Warszawy 50 lat temu i taki charakter ma pod względem układu komunikacyjnego.
  wwa~wwa


  BEMOWO:) HAHAHA Warsiawiak z krwi i kości.. szkoda tylko, że w twym powiatowym ogólniaczku nie mówili, że Bemowo tak samo jak i Wawer zostało przyłączone do Warszawy w 1951 roku.. Tak się wymądrzasz o znajomości wiejskości czy miejskości granic Warszawy to najpierw się dokształć.. Powiatowcu okoliczny..

  hej inteligent czytaj ze zrozumieniem nowy przejazd otworzą 26 czerwca a stary zamkną 19 czerwca czyli tydzień nie będzie przejazdu super brawa dla myślących inaczej

 • art

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.04.2015 15:20 ~art  z Międzylesia~z Międzylesia

  Żeby dzielnicy mieszkaniowej, która powinna być przyjazna ludziom, budować tunel pod ulicą zamiast przejścia dla pieszych...
  stonka~stonka

  Dzielnice mieszkaniowe to Ochota, Wola, Bemowo... Wawer to podmiejska wieś włączona do Warszawy 50 lat temu i taki charakter ma pod względem układu komunikacyjnego.
  wwa~wwa


  BEMOWO:) HAHAHA Warsiawiak z krwi i kości.. szkoda tylko, że w twym powiatowym ogólniaczku nie mówili, że Bemowo tak samo jak i Wawer zostało przyłączone do Warszawy w 1951 roku.. Tak się wymądrzasz o znajomości wiejskości czy miejskości granic Warszawy to najpierw się dokształć.. Powiatowcu okoliczny..

 • exaniniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.04.2015 10:42 ~exaniniak

  Wow po 35 latach reaktywacja przejazdu w Aninie ..... jeszcze pamiętam stare zapory z firankami na korbkę w tym miejscu .... ech łza się w oku kręci ....

 • alojzo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.04.2015 09:10 ~alojzo

  WAW~WAW

  I dlaczego zamykają zanim otworzą drugi przejazd kilkaset metrów dalej najpierw powinni otworzyc ten drugi i zamknac stary a nie zamykac stary przejazd tj obecny przed otwarciem nowego:/ Porazka

  Popracuj nad czytaniem tekstu ze zrozumieniem, to się dowiesz.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »