Informacje

14.09.2016 22:09 "przez szum medialny"

Przejął Chmielną 70, zrezygnował
ze stanowiska w Radzie Adwokackiej

SERWISY:

Jego nazwisko regularnie pojawia się w kontekście skupowania roszczeń i "dzikiej reprywatyzacji". Grzegorz Majewski - dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie - po zrezygnował z funkcji. Jak tłumaczy, zrobił to w trosce o dobre imię rady.

Majewski to jeden z adwokatów, który przejął działkę na placu Defilad, a jego żona pracowała w ratuszu. Decyzja o jego rezygnacji trafiła na biurko członków Izby Adwokackiej oraz ORA w czwartek.

"Medialny lincz"

"Dzisiaj w obliczu politycznego sporu i medialnych ataków na mnie i nieuzasadnionego wikłania wszystkich Was, Koleżanki i Koledzy, w medialny lincz i w trosce o dobre imię Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie i Adwokatury, podjąłem decyzję o rezygnacji" - napisał.

Dodał, że decyzję podjął ze spokojem - jako człowiek niewinny i adwokat. "Mam głębokie przekonanie, że medialny szum nie zagłuszy w dużej mierze, czyli sprawiedliwej, perspektywie racji natury prawnej i etycznej" - pisze.

Tłumaczy również, że decyzje podjął wbrew sobie. "Czuję się wewnętrznie złamany i pozbawiony wsparcia władz adwokatury. To największe wyzwanie w moim życiu zawodowym, bowiem dotychczas - jako praktyk prawa karnego stałem na straży obrony zasady domniemania niewinności" - pisze.

Podkreśla, że nie naruszył zasad etyki adwokackiej. "Moja propozycja zwrotu tej nieruchomości do miasta i ponownego procesu reprywatyzacyjnego niech będzie tego zwiastunem" - twierdzi i uruchamia specjalną stronę internetowej, gdzie będzie wyjaśniał cały proces.

Żona w ratuszu

Katarzyna Majewska - żona mecenasa - została przyjęta do BGN w 2011 roku, przez ówczesnego dyrektora Marcina Bajkę. Początkowo na zastępstwo. Potem wygrała konkurs i została zatrudniona na stałe.

W 2014 roku Majewska musiała złożyć oświadczenie informujące, czy ona lub ktoś z jej bliskich ma roszczenia do nieruchomości należących do miasta. Napisała w nim, że "nie jest w stanie ustalić informacji", czy jej mąż ma roszczenia czy nie.

Majewski potwierdzał tę informację. Jego żona Katarzyna na stałe zatrudniona była od 2015 roku. "Jako urzędnik niskiego szczebla nie miała obowiązku składania oświadczeń majątkowych. W 2014 roku, na podstawie zarządzenia Nr 5480/2014 Prezydenta Warszawy, złożyła zgodne z prawdą oświadczenie o braku jakiejkolwiek wiedzy na temat posiadania przez jej małżonka roszczeń reprywatyzacyjnych, których zresztą w tamtym czasie nie posiadałem" – pisał adwokat.

kz/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nic_dziwnego

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2016 11:24 ~nic_dziwnego

  jak ja bym zarobił 160 baniek też bym przeszedł na emeryturę :)

 • Daniel Cactus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2016 11:22 Daniel Cactus

  Więzienie dla pana Majewskiego i pani Majewskiej. Co za tupet i bezczelność powiedzieć że to był "lyncz medialny" na dwóch niewinnych osobach. Tak mi jest "przykro" z tego powodu.

 • lows

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2016 11:10 ~lows

  Za taką kasę jaką zarobił może nawet zrezygnować z emerytury

 • Jerzy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2016 10:46 ~Jerzy

  Nie powinno być możliwości wykupienia roszczeń. Jest to kryminogenne bo daje możliwości mataczenia czy wyrabiania nieistniejących roszczeń od dawno nie żyjących "właścicieli".

 • fakt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2016 10:24 ~fakt

  AKK~AKK

  Ludzie tutaj nie chodzi o żadną Chmielną tylko o przejęcie władzy w Warszawie przez PiS. Za te machloje są wszyscy winni którzy rządzili od 1989 roku czyli też PiS. Ciemnemu Narodowi trzeba wmówić że winę ponosi HGW i PO.  Jestem z kamienicy którą odzyskał Nowaczyk - Pie--le PIS, ale Hanka oddała kamienice złodziejom.
  Miło komentować jak się nie jest w środku

 • Zniesmaczony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2016 09:44 ~Zniesmaczony

  Ludzie. Czy Wy myślicie że w naszym nowym PiSowskim rządzie to nie wykorzystują sytuacji? Oczywiscie że tak, ale specjalnie skupiają media na tego typu tematach aby odwrócić uwagę od siebie. Za jakiś czas przyjdzie nowa władza i wtedy zaczną wypływać kwiatki.

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2016 09:06 ~xyz

  a gdzie moralny kręgosłup w osobie zaufania publicznego

 • MKS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2016 08:33 ~MKS

  Mikey
  No coz , jak zlodziej ukradnie niezamknięty rower to wina właściciela
  wg Twojej "logiki"

 • Wujek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2016 07:41 ~Wujek

  Mikey~Mikey

  Coz, lincz, ma racje. Nie popieram faceta ale nie zrobil nic zlego. Wykorzystal sytuacje. Winni sa tworcy ustaw ktore pozwolily na tak reprywatyzacje (w mniejszym stopniu) i w wiekszym wladze Warszawy (bo posunely sie dalej niz ustawa, patrz Dunczyk). Bazujac na danych ktore mamy, pan Majewski nie zlamal prawa ani razu, wiec owszem rezygnacja jest z powodu reakcji mediow. Mediow, ktore powinny zmusic HGW do rezygnacji, a nie jego...

  Jak sam napisałeś "wykorzystał sytuację". Czy etyczne jest, wykorzystywanie, przez ludzi publicznego zaufania. Czy oni nie powinni wykazywać sytuacji w których są możliwe działania nie godne lub zabronione. Czy nie są zobligowani do powiadamiania innych władz przy wykryciu możliwych zaniedbań prowadzących do zajęć, przejęć nie należnych.
  Wykorzystać sytuację to może drobny złodziejaszek !!!

 • hgfd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2016 07:33 ~hgfd

  Teraz to mu to LOTTO

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »