Informacje

24.11.2015 07:18 od przyszłego roku nowa linia

Przegubowce mostem Grota tylko w porannym szczycie

SERWISY:

Mieszkańcy Białołęki mieli dość jeżdżenia w zatłoczonych autobusach i apelowali do Zarządu Transportu Miejskiego o przegubowe pojazdy na moście Grota-Roweckiego. Urzędnicy posłuchali mieszkańców i takie pojazdy zaczęły obsługiwać linię 132, ale tylko podczas porannego szczytu.

O sprawie pisaliśmy na początku listopada. Wówczas ZTM zapewnił, że dłuższe pojazdy zasilą linię 132 od 16 listopada. Zmiany zostały wprowadzone i autobusy pojawiły się na trasie podczas porannego szczytu.

Opóźniona linia

Nie wszyscy mieszkańcy są zadowoleni z wprowadzonych zmian, ponieważ nie wszystkie tabory są długie. - Niestety linia narażona jest na utrudnienia w ruchu i rzeczywiście zdarzają się skargi ze strony pasażerów, że podjeżdżają krótkie autobusy. Ma to związek z tym, że ludzie trafiają na opóźniony pojazd - poinformowała Magdalena Potocka, rzecznika prasowa ZTM.

Jak dodała, ZTM na razie nie planuje wprowadzenia większej ilości dłuższych autobusów. - Według naszych badań, przegubowce zapełniają się w 70 - 80 procentach, dlatego na razie nie ma takiej potrzeby - zaznaczyła.

Interpelacja radnego

W sprawę zaangażowany był radny Lech Jaworski. Jak wyjaśniał wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz, w odpowiedzi na interpelację radnego, uruchomienie przegubowców było możliwie po odzyskaniu taboru zaangażowanego do obsługi rejonów zmodernizowanych tras tramwajowych. Wówczas prezydent zapewniał, że będzie to w listopadzie.

Na początku roku nowe rozwiązanie

Jak dodał, ZTM planuje również uruchomienie nowego połączenia pomiędzy Grodziskiem, a stacją metra Marymont - przez most Grota. Takie rozwiązanie może być wprowadzone na początku przyszłego roku.

Zobacz most Grota, na którym pojawiły się pierwsze przegubowce:


su/ło/

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • agulapap

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2015 17:15 ~agulapap

  Jaki jad się snuje po tych komentarzach. A ja chcę aby na Bródno wróciła linia "M" urodzony w Warszawie wychowany na Bródnie bedzie wiedział o czym piszę. Haaaaaa i co wy na to.

 • qwert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2015 22:59 ~qwert

  Miło się czyta komentarze :)

 • ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2015 22:40 ~ech

  Aga~Aga

  Proszę Państwa, każdego poranka jeżdżę linią 132( tak dla informacji: płace tu podatki, jestem zameldowana), od 16 listopada usiłuje trafić na kursy tych dłuższych autobusów, jednak ani razu mi się to nie udało(jeździłam w godzinach między 7: 28 a 8 rano), więc proszę powiedzcie mi kiedy one kursują?


  A ja juz kilka razy jadąc rano E-7 w okolicach 6:50 - 7:20 widziałem z okien mijane przegubowe 132 na Berensona. I właśnie byłem zaciekawiony co to za zjawisko, bo dotychczas przegub pojawiał się na tej linii tylko wyjątkowo okazyjnie.

 • ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2015 22:37 ~ech

  Marian Paździoch~Marian Paździoch

  E-32 mają zrobić kosztem E-7, które jeździ na Wileński, więc podniesie się wrzask z drugiej strony osiedla


  E-7 jeździ pełne. Dlaczego mieliby to zrobić? Bo korki na Głębockiej przez rodziców odwożących pociechy do szkoły? Ale na Berensona do Ostródzkiej też korki... A potem na moście.

  132 kiedyś jechało 13 minut z Berensona na PKP Toruńska. A teraz? Na dwoje babka wróżyła. Niestety trasa przez Toruńską jest bardzo loteryjna i rano i po południu. Także z powodu korków po południu w okolicach Głębockiej i wiaduktu przy Atrium Targówek.

 • ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2015 22:33 ~ech

  tg3179~tg3179

  powinni zklikwidowac E7 i przerzucić autobusy na 527.


  NIGDY W ŻYCIU! ! !

 • Pab_1970

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2015 21:27 ~Pab_1970

  ..." w odpowiedzi na interpelację radnego, uruchomienie przegubowców było możliwie po odzyskaniu taboru zaangażowanego do obsługi rejonów zmodernizowanych tras tramwajowych." - bzdura/ Michlaczewski ma trochę taboru po zakończonym przetargu, zatem kwestia tylko chęci. MZA, zakupiło kilkadziesiąt przegubów, ale i kilkadziesiąt starych pojazdów zostanie wycofanych. W zasadzie jeśli nie dokupią sprzętu dedykowanego do danych linii, będą się tak zawsze tłumaczyć.

 • CitiRiders

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2015 20:10 CitiRiders

  Aga~Aga

  Proszę Państwa, każdego poranka jeżdżę linią 132( tak dla informacji: płace tu podatki, jestem zameldowana), od 16 listopada usiłuje trafić na kursy tych dłuższych autobusów, jednak ani razu mi się to nie udało(jeździłam w godzinach między 7: 28 a 8 rano), więc proszę powiedzcie mi kiedy one kursują?


  Parę razy jechałem nim o 5.13. Jako że pełne kółko zajmuje mu ok. godziny, więc później powinien być o 6.13 itd. do końca szczytu.

 • tg3179

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2015 17:31 ~tg3179

  powinni zklikwidowac E7 i przerzucić autobusy na 527.

 • Skipper

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2015 14:55 ~Skipper


  jaanibykto~jaanibykto

  To samo jest na lini 120 grodzisk-dworzec wschodni. W godzinach szczytu czasami jest masakra i ludzie zostaja na przystanku. ztm nic sobie z tego nie robi. Pracują tam sami ignoranci, a pisanie skarg nic nie daje. Od pół roku czekam na odpowiedz na moją skarge i raczej sie juz nie doczekam.
  Piotr~Piotr

  Pasażerowie zostają na przystanku.

  Proponuję podać zwrotny adres korespondencyjny, może wtedy wyślą odpowiedź.

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.11.2015 14:40 ~mmm


  mmm~mmm

  kolejna linia ekspresowa do metra bez zatrzymywania się? Może jeszcze helikoptery? Faworyzowanie ludzi w większości nawet niepłacących tu podatków...
  przegub~przegub

  Jak TY od urodzenia warszawiaczku nie płaciłeś podatków a wykorzystywaleś wszystko za darmo a jakie kolwiek zyski zacząłeś przynosić miastu po 20 latach, to raczej na takich jak Ty powinno się narzekać, bo znajdź mi słoika mieszkającego tu a płacącego podatki 20lat gdzie indziej;) I dopiero zacznij szczekać.. hahaha:):):)


  trochę kultury, bo słoma Ci z butów wyłazi tak, że prawie sterczy z monitora jak to czytam.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »