Informacje

07.03.2018 15:59 zaalarmował jeden z rodziców

Przedszkole nie chce rowerków. Grozi oddaniem ich do recyklingu

SERWISY:

Zakaz przechowywania rowerków w przedszkolu, a do tego groźba oddania ich do recyklingu - kartka z takim przekazem miała pojawić się w jednym z warszawskich przedszkoli. Sprawę nagłośnił ojciec przedszkolaka. Władze miasta zapewniają, że z zarządzeniem dyrekcji nie mają nic wspólnego.

Informacja o zakazie pojawiła się na Facebooku. Nagłośnił ją pan Maciej przedstawiając rozmowę, jaką odbył w przedszkolu w środę rano:

"- Dzień dobry! Gdzie mogę zostawić rower? Tu czy na tarasie?
- Nigdzie.
- Jak to nigdzie? – pytam, myśląc, że to jakiś żart.
- Nowe zarządzenie miasta - proszę zobaczyć kartkę - wyjaśnia pan woźny".

Mają być przekazane do recyklingu

Ojciec przedszkolaka dodał też zdjęcie kartki, która miała zawisnąć w przedszkolu. Widnieje na niej napis, że dyrekcja przedszkola ze względów bezpieczeństwa prosi "o nie pozostawianie na terenie przedszkola (tj. w holu, szatni i na tarasie) jakichkolwiek pojazdów dzieci".

Na kartce jest również dopisek, że przedszkole nie dysponuje przechowalnią dla rowerów oraz groźba, że pozostawione pojazdy zostaną przekazane do recyklingu.

Pan Maciej nie kryje oburzenia i zastanawia się, jak w dobie smogu wygląda polityka miasta w promowaniu jazdy rowerami. Spytaliśmy o to urzędników.

- Ratusz nie zakazuje, a wręcz zachęca do korzystania z rowerów o każdej porze roku. Nie wydaliśmy żadnych zakazów - podkreśla Katarzyna Pienkowska z biura prasowego urzędu miasta. - To pewnie jest kwestia organizacyjna i dyrekcja przedszkola powinna znaleźć rozwiązanie, gdzie te rowerki bądź wózki powinny być przechowywane - dodaje.

Zaznacza, że ratusz przyjrzy się sprawie.

"Ufundujemy stojaki"

- Pełnomocnik rowerowy miasta od 2014 roku z własnych środków kupuje stojaki, które są przekazywane do dzielnic, a te mają za zadanie wyposażyć zainteresowane placówki edukacyjne. W tym roku odbędzie się też trzecia edycja akcji "Rowerowy maj", w której promujemy bezpieczną jazdę jednośladem. Jako nagrody fundujemy stojaki rowerowe dla szkół podstawowych - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Odniosła się też bezpośrednio do sprawy tej placówki. - Ufundujemy stojaki dla tego przedszkola - zapewnia Gałecka. Przyznała, że chodzi o placówkę przy Natolińskiej. Potwierdził to również rzecznik dzielnicy Śródmieście, Jakub Leduchowski.

Trzykrotnie dzwoniliśmy do sekretariatu przedszkola, ale nie udało nam się skontaktować z jego dyrekcją. Nikt nie odbierał telefonu.

EKSPERTKA O WALCE ZE SMOGIEM:

ran/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Bielańczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2018 11:52 ~Bielańczyk

  teteatete~teteatete


  Nie ma gdzie zostawić rowerka? To chodzimy piechotą. To samo mówicie kierowcom, którzy narzekają na brak możliwości parkowania.


  Komentarz rewelacja.
  Może się roszczeniowi rodzice zastanowią.

 • Julian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2018 11:09 ~Julian

  Mnie dziwi tupet pana Macieja ale także wszystkich, którzy roszczą sobie prawo do przechowywania "gabarytów" w instytucjach publicznych jak w przechowalni - jak choćby rowerków, deskorolek, czy innych. Niedługo dzieci przyjdą z psami dozorującymi, króliczkami, chomikami, itp. i też pojawi się żądanie aby mogły uczestniczyć w życiu przedszkola.

 • wawaop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2018 11:04 ~wawaop

  jak można do przedszkola na Natolińską jechać rowerkiem przecież to ścisła zabudowa ile ma ten tatuś ze swoim dzieckiem 150 m a jak jest smog to rowerek mu pomoże?

 • vtr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2018 10:04 ~vtr

  sxwqw~sxwqw

  Podajcie publicznie, w którym to przedszkolu i jak się nazywa Pan(i) Dyrektor - poznajmy tą niemyślącą osobę podejmującą głupie decyzje, może wyjawi swoje motywy?

  Najpierw Ty się przedstaw publicznie, bo już na wstępie dajesz pokaz głupoty. Dyrektor placówki ma rację, bo to on odpowiada za bezpieczeństwo dzieci. Jak dzieciak podbiegnie i wpadnie na wystający pedał lub kierownicę to może stracić ząb lub oko i nie dość że tragedia to pretensje do dyrektorki że nie zadbała o bezpieczeństwo.
  A później przejść się nie da, bo nawalone rowerków, wózków, fotelików samochodowych, a strażak na kontroli się czepia że droga ewakuacyjna zagracona.

  Jak Ci pracodawca powie, że od dziś nie możesz parkować na jego parkingu to też się będziesz tak burzył ?

  Społeczeństwo ROSZCZENIOWYCH EGOISTÓW nam rośnie.

 • myślącamatka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2018 09:29 ~myślącamatka

  Przedszkole ma rację, że hol, szatnia i taras to nie miejsce na rowerki i hulajnogi. Dla bezpieczeństwa dzieci nie powinny tam być zostawiane żadne rzeczy (hol i taras) albo rzeczy, na które pomieszczenie jest przewidziane (szatnia). Pytanie, czy jest możliwość przypięcia jednośladów np. do ogrodzenia? Oczywiście na odpowiedzialność rodziców.

 • real

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2018 08:37 ~real

  Najlepiej rowerki niech będą w salach, a dzieci na dwór.

 • Warszawianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.03.2018 06:57 ~Warszawianin

  Ja bym tam zrobił parking a zlikwidował przedszkole ...

 • Maria

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2018 17:50 ~Maria

  120 osœb z hulajnogami lub rowerami czy deskami, następnie rodzice poproszą o zatrzymanie ich auta lub roweru . Wygodnictwo i roszczeniowość młodych rodziców przekracza szelfie granice

 • Obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2018 14:57 ~Obserwator

  teteatete~teteatete

  "Pełnomocnik rowerowy miasta od 2014 roku z własnych środków kupuje stojaki, które są przekazywane do dzielnic, a te mają za zadanie wyposażyć zainteresowane placówki edukacyjne."

  A jakie to są własne środki pełnomocnika rowerowego? Z pensji kupuje, czy jak?

  A alarmujący ojciec niech się zastanowi, dlaczego uspołecznia własne problemy. Nie ma gdzie zostawić rowerka? To chodzimy piechotą. To samo mówicie kierowcom, którzy narzekają na brak możliwości parkowania.

  A tak na marginesie - niedługo ujrzymy alarmistyczny artykuł o tym, jak to dziecko na obiedzie w przedszkolu dostało miejsce na rogu stołu, a w artykule filmik z płaczącą matką i rozjuszonym ojcem.


  "A jakie to są własne środki pełnomocnika rowerowego? Z pensji kupuje, czy jak?"
  No trudno mi jest stwierdzić czy udajesz czy faktycznie stawiasz to pytanie -"kuriozum"...
  "Własne srodki"- urzędnik ma w ramach swojego działu na dane inwestycje działania incjatywy, to taka furtka żeby niepotrzebnie pokonywana była ścieżka zależności administracyjnych procedur i niepotrzebnie był marnowany czas na decyzję ostateczną.Zasada jedenurzędnik jedna decyzja.
  Czy nie za bardzo zawile ,no starałem się jak najprościej...

 • ktoś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.03.2018 13:22 ~ktoś

  W "naszym" przedszkolu p.dyrektor wyłożyła kostką miejsce, gdzie dzieci mogą zostawiać rowerki, hulajnogi itp.
  Oczywiście każdy to robi na własną odp. ale teraz przedszkola jest zamyka i przez 4 lata nic nie zginęło.
  można?
  można :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »