Informacje

21.11.2018 12:34 Ponad pół roku opóźnienia

Przedłużona przebudowa na Targówku. Prace zakończą się w czerwcu

SERWISY:

O ponad pół roku przedłuży się przebudowa ulic Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej na Targówku Mieszkaniowym. Prace miały zakończyć się w połowie listopada, nowy termin to czerwiec 2019 roku. "Z przyczyn niezależnych od wykonawcy" - tłumaczy ZDM.

Przebudowa tak zwanej obwodnicy Targówka, czyli ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej, a także Gorzykowskiej i Kołowej, rozpoczęła się w połowie czerwca i zgodnie z harmonogramem miała zakończyć się 15 listopada.

Inwestycja, której celem jesr rewitalizacja przestrzeni w sąsiedztwie budowanych stacji metra, to wspólna inicjatywa Zarządu Dróg Miejskich oraz dzielnicy Targówek. Wykonawcą prac jest firma IDS-BUD S.A.

Ponad pół roku później

Drogowcy tłumaczą, że jedną z przyczyn opóźnienia była konieczność skoordynowania prac z budową II linii metra.

Jej wykonawca stopniowo odtwarza ulice zamknięte na czas budowy: w sierpniu ruch wrócił na Ossowskiego, w październiku - na Trocką. Zamknięcie tych ulic oznaczało utrudnienia dla mieszkańców. Aby je ograniczyć wydzielono buspas dla autobusów. Jego likwidacja nie była możliwa przed otwarciem Trockiej. Z tego względu wykonawca wstrzymał przebudowę skrzyżowań Handlowej z Gorzykowską, Pratulińską i Kołową na ronda.

Zmianę harmonogramu wymusiło też przedłużające się oczekiwanie na zawarcie umów z administratorami sieci wodociągowej i elektrycznej. - Nie podpisali oni umów z wykonawcą w pierwotnie zakładanym terminie, a brak przebudowy sieci uniemożliwia rozpoczęcie innych robót w pobliżu - tłumaczy Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

Jednak najbardziej nieoczekiwaną przeszkodą były znaleziska archeologiczne. - Dokładamy wszelkich starań, by wszystkie realizowane inwestycje drogowe były oddawane w terminie. Trzeba jednak pamiętać, że obejmują one zarówno prace naziemne, jak i te pod ziemią. W tym konkretnym przypadku w pobliżu ulicy Witebskiej odkryto zabytkowy, kamienny bruk, co wymusiło wstrzymanie prac na tym odcinku - dodaje Karolina Gałecka. -  Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków nakazał przeprowadzenie dodatkowych badań archeologicznych i opracowania ich wyników - podkreśla.

Ma być ładniej i bezpieczniej

Przebudowa na Targówku Mieszkaniowym obejmuje między innymi remont chodników, wydzielenie 3-kilometrowej drogi dla rowerów i ścieżki biegowej, a także oświetlenie. Posadzonych będzie także 211 drzew i 28 tysięcy krzewów.

Projekt zakłada spore zmiany w organizacji ruchu. Na jezdni zostanie po jednym pasie w każdym kierunku, natomiast pozostała przestrzeń zostanie przeznaczona na 140 miejsc parkingowych.

Skrzyżowania Handlowej z Gorzykowską, Pratulińską i Kołową zostaną przebudowane na ronda. Będą nowe przejścia dla pieszych przez Handlową (między Lusińską a Kołową, przy Lusińskiej, Mokrej i Szczepanika) i przez Myszkowską (przy Hodowlanej).

kr/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mieszkaniecTargówka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2018 08:12 ~mieszkanie…

  Informacja wręcz fantastyczna i całkowicie niespodziewana?! Oczywiście, że spodziewana! Ja się pytam gdzie był Nadzór Inwestorski, gdzie nadzór Zamawiającego? "Prace" ciągną się w nieskończoność. Rozgrzebywane są kawałki chodników. Aby przejść jeden przystanek autobusowy chodnikiem to chyba ze 4 razy trzeba niezgodnie z przepisami przejść przez ulicę - przebiegając między samochodami! Czemu nikt nie wyciągał konsekwencji w stosunku do Wykonawcy, że na placu budowy pracuje grupka pracowników, po której o 16:00 nie ma śladu! Był na to czas. To nie jest jakiś mega trudny zakres prac. Takie roboty powinny być w całości wykonane w okresie wakacyjnym przy dobrej pogodzie! Należy naliczyć KARY UMOWNE! Nie wyobrażam sobie jak mamy korzystać z chodników w okresie zimowym!

 • wkurzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2018 17:39 ~wkurzony

  Czy jest coś co PO potrafi zrobić fachowo i w terminie ???
  Jest ???

 • mokotowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2018 16:40 ~mokotowiak

  Trzeba więcej imigrantów do pracy ściągać, taka prawda

 • Kris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2018 16:17 ~Kris

  Jeżdżę tamtędy codziennie. Zawsze zastanawiało mnie absurdalnie wolne tempo prac. Piszę tak dlatego, że jedna koparka i kilku ludzi z łopatami na tak wielki projekt to już naprawdę grube przegięcie. Ja rozumiem, że wykonawca chce zarobić ale gdzieś są granice. Ten wątek archeologiczny to tylko dziecinna wymówka i mnie osobiście wyprowadził z równowagi, bo to już bezczelna argumentacja. Prawda jest taka, że przy tej inwestycji od początku pracuje zbyt mało ludzi i zaangażowanie jest żałosne.

  Tu trzeba egzekwować kary umowne, a nie aneksować umowę.

 • jia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2018 15:13 ~jia


  iza~iza

  już po wyborach, więc nie ma sprawy
  PB99~PB99

  Kolejny sukces Dyrektora Puchalskiego - gdyby to była Droga Rowerowa to pewnie oddaliby miesiąc wcześniej - ale jezdnie i chodniki są nie istotne - ZDM dba tylko o rowerzystów

  Mylisz się, w tym przypadku rowerzyści też są niezadowoleni.
  Tłumaczenie, że czekano na wykonawcę metra jest bardzo naciągane. Część ulic była wyłączona z ruchu lub ruch był na nich ograniczony do dojazdu do posesji i można było wykonać gros prac na tych ulicach a tak rozgrzebali wszystko i nic nie skończyli

 • MiW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2018 14:54 ~MiW

  Nadzór inwestorski do bani. Wykonawca rozgrzebał robotę wiedząc, że nie skończy w terminie. Należało wstrzymać prace i nie rozwalać chodników do czasu zawarcia umów.

  Ciekawe czy i jak będą odśnieżać te rozkopane chodniki.

 • FundacjaAdUrbem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2018 14:32 ~FundacjaAdUrbem

  Jak zwykle rowerkowcy z ZDMu wywalczyli ścieżki a dla kierowców nie tylko nic nie poszerzono ale jeszcze wszystko stoi rozkopane. Trzeba to zmieniać

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2018 14:02 ~Piękny Roman

  "Przebudowa na Targówku Mieszkaniowym obejmuje między innymi remont chodników, wydzielenie 3-kilometrowej drogi dla rowerów i ścieżki biegowej, a także oświetlenie. Posadzonych będzie także 211 drzew i 28 tysięcy krzewów."

  Ja się pytam gdzie kanał dla kajakarzy?
  To wstyd, nie to bezczelność nad bezczelnościami, że coś tak potrzebnego jak kanał dla kajakarzy nie zostało uwzględnione w planach.

 • iceman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2018 13:56 ~iceman


  iza~iza

  już po wyborach, więc nie ma sprawy
  PB99~PB99

  Kolejny sukces Dyrektora Puchalskiego - gdyby to była Droga Rowerowa to pewnie oddaliby miesiąc wcześniej - ale jezdnie i chodniki są nie istotne - ZDM dba tylko o rowerzystów

  Na Targówku też jest budowana droga dla rowerów i tez jest opóźniona. Tak jak wszystkie rowerowe inwestycje.
  Jak się nie znasz to się nie wypowiadaj.

 • PB99

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.11.2018 13:24 ~PB99

  iza~iza

  już po wyborach, więc nie ma sprawy

  Kolejny sukces Dyrektora Puchalskiego - gdyby to była Droga Rowerowa to pewnie oddaliby miesiąc wcześniej - ale jezdnie i chodniki są nie istotne - ZDM dba tylko o rowerzystów

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »