Informacje

17.06.2016 20:00 zmiany w ruchu

Przebudowują Żołnierską,
będzie cała seria utrudnień

SERWISY:


Przebudowa ul. Żołnierskiej niesie za sobą spore utrudnienia w ruchu. Kierowcy odczują część z nich w weekend, kolejny etap zmian rozpocznie się w poniedziałek.

Utrudnienia rozpoczynają się w piątek 17 czerwca, ok. godz. 22.

Drogowcy wyłączą z ruchu skrzyżowaniu ulic Chełmżyńskiej i Strażackiej. Możliwy będzie jedynie dojazd do posesji.

Drogowcy będą układali ostatnią warstwę nawierzchni. Objazd zamkniętego skrzyżowania będzie możliwy ulicą Marsa, Żołnierską, ks. I. Skorupki do Piłsudskiego i Chełmżyńskiej. Druga trasa to objazd ulicami: Zabraniecka, Księżnej Anny, Zgrzebna, Rzeczna, Księcia Ziemowita, Swojska, Janowiecka, ks. I. Skorupki, marsz. J. Piłsudskiego.

Te utrudnienia potrwają do 20 czerwca – zakończą się nad ranem.

"Prace przy przebudowie ul. Żołnierskiej trwają od marca. Dotychczas wykonawca zajmował się m.in. budową kanalizacji deszczowej, wycinką drzew. Teraz przygotowuje się do zasadniczych robót czyli przebudowy całej jezdni wschodniej (łącznie z wiaduktami nad torami kolejowymi)" – przypomina urząd miasta.

Kolejne zmiany w nocy z niedzieli na poniedziałek

W nocy z niedzieli na poniedziałek planowane jest wyłączenie z ruchu całej wschodniej jezdni ulicy Żołnierskiej od Marsa do Strażackiej. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię zachodnią.

Jak informują urzędnicy, będzie dostępny jeden pas w kierunku ul. Strażackiej, a w stronę ul. Marsa kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden lub dwa. "Wjazdy i zjazdy z ul. Żołnierskiej na ul. Strażacką będą utrzymane. Drogowcy wybudują instalacje podziemne, przebudują wschodnią jezdnię ul. Żołnierskiej, wyburzą i zbudują nowe, wschodnie wiadukty nad linią kolejową. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca tego roku" – podaje urząd miasta.

Okrojona inwestycja

Modernizacją ciągu Marsa-Żołnierska zajmuje się czeska firma Metrostav. Na razie głównie przygotowuje teren pod prace. Poza jednym wiaduktem, robotnicy postawią dwa wewnętrzne wiadukty ul. Marsa nad torami kolejowymi. Przebudowana będzie też Żołnierska wraz wiaduktami, a na odcinku Żołnierskiej od Strażackiej do granic miasta zlikwidowane zostanie "wąskie gardło" i dobudowana zostanie druga jezdnia. Całość ma być gotowa w 2018 roku.

Inwestycja jest jednak okrojona. Nie powstanie jedna estakada, bo miasto nie dogadało się z Instytutem Prymasowskim w sprawie wykupu działki (ul. Marsa 61), na której stać miał jeden z filarów. Siostry, które opiekują się instytutem, zażądały bajońskiej sumy.

CZYTAJ WIĘCEJ O INWESTYCJI

Rusza przebudowa ciągu Marsa - Żołnierska:

ran/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Dzagiel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.06.2016 09:07 ~Dzagiel

  Dziękuję, za rozpoczęcie prac przed zakończeniem roku szkolnego. Wracając z okęcia 30 minut do zjazdu z siekierkowskiego i 1,5 godziny aby dostać się na CHruściela

  Gratuluję.

 • ija

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2016 10:46 ~ija

  Danek~Danek

  Przepraszam bardzo ale czy w przypadku kiedy kiedy ktos zazyczy sobie 20 milionow np za dzialke miasto nie powoluje eksperta ktory ja wycenia na 2 miliony i wlasnie za takie pieniadze ja wykupuje tlumaczac to dobbrem spolecznym ogółu? Czy tak nie robiono z wlacicielami dzialek przy rondzie kometa ?


  Cały problem w tym, że budynek jest wpisany do rejestru zabytków, dlatego nie można Instytutowi odebrać praw do gruntu i wypłacić odszkodowania... teren jest niestety chroniony

 • Mawi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.06.2016 10:42 ~Mawi

  za całość~za całość

  Ta bajońska suma to nie za 600m2 na rogu Marsa tylko za całą działkę łącznie z zabytkowymi budynkami. Już raz zabrano teren w tym miejscu. Teraz niech miasto bierze sobie wszystko, ale za odpowiednią cenę.  Zanim zaczniesz się wypowiadać, poszukaj dokładnych informacji, bo się mylisz. Miasto chciało dokładnie 580m2 nic więcej, żadnych budynków. Ten skrawek rzeczoznawcy wycenili na 600tys. Instytut chce 4mlm i jeszcze kilka warunków do spełnienia. Dodam jeszcze, że budynek nie jest zabytkowy ze względu na jego wartość architektoniczną, tylko dlatego, że przez pewien czas mieszkał tam Kardynał Stefan Wyszyński.

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2016 11:36 ~Marian

  Jak to zarządały bajońskiej sumy? Przecież jest specustwa wywłaszczająca ludzi jeśli nie chcą oddać samowolnie. Setki osób zostało wywłaszczonych, co więcej często nie dostali pięniędzy a to wiedzę ustawa kleru nie dotyczy.

 • Danek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2016 10:10 ~Danek

  Przepraszam bardzo ale czy w przypadku kiedy kiedy ktos zazyczy sobie 20 milionow np za dzialke miasto nie powoluje eksperta ktory ja wycenia na 2 miliony i wlasnie za takie pieniadze ja wykupuje tlumaczac to dobbrem spolecznym ogółu? Czy tak nie robiono z wlacicielami dzialek przy rondzie kometa ?

 • qwe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.06.2016 01:39 ~qwe

  Może Rembertów i pobliskie miejscowości przez kilkanaście niedziel zamiast na tacę wpłacają kasę na konto. Jak uzbiera się 4mln to będzie na wykup działki.

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2016 23:44 kubat

  Zły Katolik ale Katolik~Zły Katolik ale Katolik

  Na najbliższej Mszy w Niedzielę niech cały Rembertów, Zielonka, Wołomin podziękują siostrom za opiekę nad Kierowcami.......

  Nie ma chyba bardziej pazernej instytucji niż KK. Nawet Urzędy Skarbowe to przy nich pryszcz.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2016 11:23 ~mieszkaniec

  na tym skrzyżowaniu dochodzi bardzo często do wypadków - już były ofiary śmiertelne, ale siostrzyczki w imię swojej wiary życzą sobie bajońską sumę - wstyd... powinni ich zabrać ten teren i tyle.

 • waluś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2016 10:20 ~waluś

  A w czym jest problem , żeby estakady przesunąć kilka metrów w stronę Rembertowa i puścić obie większym łukiem omijając feralną działkę !

 • Ad vocem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2016 10:06 ~Ad vocem


  za całość~za całość

  Ta bajońska suma to nie za 600m2 na rogu Marsa tylko za całą działkę łącznie z zabytkowymi budynkami. Już raz zabrano teren w tym miejscu. Teraz niech miasto bierze sobie wszystko, ale za odpowiednią cenę.
  alojzo~alojzo

  Nieprawda. 600 m działki wyceniono na 600 tys., instytut chciał 4 mln.

  Nie łżyj, kodorasto.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »