Informacje

27.06.2019 12:35 ogłoszono kolejny przetarg na prace

Przebudowa Wybrzeży Szczecińskiego
i Helskiego może być znacznie droższa

SERWISY:

 

Pierwszy przetarg na wykonawcę przebudowy Wybrzeży Szczecińskiego i Helskiego zakończył się fiaskiem, ale ratusz ogłosił właśnie kolejny. Drogowcy zapowiadają między innymi nowe drogi rowerowe i sygnalizację świetlną oraz poprawę bezpieczeństwa przeciwpowodziowego. Cała inwestycja może kosztować ponad dwa razy więcej niż pierwotnie zakładano w budżecie.

Przebudowa obejmie odcinek od ulicy Okrzei do ulicy Wybrzeże Puckie. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych na oferty przetargowe czeka do 2 sierpnia i zaznacza, że wybrany wykonawca będzie miał 24 miesiące od podpisania umowy na realizację inwestycji.

Dodatkowe przejścia i sygnalizacja

Jak zapowiada ZMID, remont obejmie prace drogowe i budowę zabezpieczenia przeciwpowodziowego.

Dodatkowo, wybudowana ma być kładka pieszo-rowerowa nad Kanałem Praskim oraz oświetlenie i sygnalizacja świetlna. Przebudowane będą też sieci: wodociągowa, elektroenergetyczna i telekomunikacyjna. Ma też pojawić się więcej zieleni.

Jak informują urzędnicy, projekt drogi przewiduje budowę obustronnych dróg rowerowych.

Zachowane będzie dotychczasowa liczby pasów ruchu, czyli dwa pasy w stronę Białołęki i jeden w kierunku Wawra. Podobnie, utrzymane zostanie skrzyżowanie Wybrzeża Helskiego z Kłopotowskiego oraz przejścia dla pieszych w okolicy mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Pojawią się także dodatkowe przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach: Wybrzeża Szczecińskiego z Okrzei (strona północna) i Wybrzeża Helskiego z Ratuszową (strona południowa).

ZMiD zwraca uwagę na system zabezpieczenia przeciwpowodziowego, który jest częścią inwestycji. "Będzie polegał na budowie muru oporowego (żelbetowego) wzdłuż drogi. Dla zabezpieczenia skarp muru przeciwpowodziowego od strony rzeki przewiduje się narzut kamienny. Rozwiązanie to zabezpieczy skarpę i mur przed podmywaniem w czasie podwyższonych stanów wody" - wyjaśniają urzędnicy na swojej stronie internetowej.

Nieudany, pierwszy przetarg

Pierwszy przetarg na przebudowę ZMiD ogłosił w sierpniu ubiegłego roku. Nie udało się go jednak rozstrzygnąć.

- Otworzyliśmy oferty w tamtym przetargu, ale okazało się, że środki, którymi dysponujemy, są niewystarczające - tłumaczy Agata Choińska, rzecznika Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Wówczas najtańsza oferta opiewała na około 85 milionów złotych, a w budżecie na prace (ale także wykup gruntów pod inwestycję) zarezerwowano 47 mln.

W związku z tym drogowcy zwrócili się do urzędu miasta o zwiększenie dofinansowania. - Zrobiliśmy aktualizację kosztorysu inwestorskiego i wystąpiliśmy o dodatkowe środki. Potem musieliśmy poczekać na informację od ratusza, żeby móc ogłosić kolejny przetarg. Zobaczymy, jakie będą teraz oferty i ostatecznie Rada Warszawy zadecyduje, czy zwiększyć środki - wyjaśnia Choińska.

I dodaje, że ZMID wystąpił o powiększenie całego budżetu na inwestycję o 53 miliony złotych.

mp/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bez jaj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2019 11:51 ~bez jaj

  Marceli~Marceli

  po co ścieżki rowerowe po obu stronach drogi, wystarczy z jednej, tam jest już ścieżka nad Wisłą,do tego praktycznie pusta. Lepiej dodatkowy pas drogi no ale co ja się znam.

  Ty naprawdę wierzysz, że rowerzysta przejdzie na drugą stronę jezdni, bo tam jest ścieżka? Zapomnij. Święte krowy i tak będą jechać po chodniku, bo im tak wygodniej. Chcesz popatrzeć w praktyce jak to wygląda? Zapraszam, ulica Okopowa, na całej długości.

 • Marceli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2019 10:44 ~Marceli

  po co ścieżki rowerowe po obu stronach drogi, wystarczy z jednej, tam jest już ścieżka nad Wisłą,do tego praktycznie pusta. Lepiej dodatkowy pas drogi no ale co ja się znam.

 • qperNIK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2019 10:35 ~qperNIK

  Zieleni tam akurat jest już dosyć.
  Brakuje za to parkingu dla odwiedzających ZOO. A miejsce tam jest.

 • unikać korków

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2019 09:35 ~unikać korków


  Kiskus~Kiskus

  Naprawdę - tak ciężko dodać ten 1 pas ruchu w stronę centrum? Jak nie macie miejsca, to przysuńcie ulicę do zoo i ew. postawcie ekrany. Ten 1 pas jest tam potrzebny.
  Aha~Aha


  Różnica będzie taka, że korek będzie na dwóch nitkach zamiast jednej.

  Czyli NIE WOLNO rozbudowywać i remontować DDRów :)

 • gtyhj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2019 09:24 ~gtyhj

  głupotą jest trzymanie zoo w środku miasta, męczą się i one i ludzie. Zoo należy przenieść poza miasto, jak w Poznaniu.

 • rower power

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2019 08:58 ~rower power

  Łysy~Łysy

  Może zrobicie w końcu dodatkowy pas do centrum? Chyba że projekty robi ta sama osoba co autostrady i trasy szybkiego ruchu projektuje dwu a nie trzypasmowe. Brawo za brak rozumu i pogłębiającą się głupotę.

  Więcej pasów masz na Wisłostradzie i tam sobie jedź pojeździć. Na szczęście powstaną wreszcie jakieś drogi dla rowerów w tym miejscu!

 • Łysy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2019 08:02 ~Łysy

  Może zrobicie w końcu dodatkowy pas do centrum? Chyba że projekty robi ta sama osoba co autostrady i trasy szybkiego ruchu projektuje dwu a nie trzypasmowe. Brawo za brak rozumu i pogłębiającą się głupotę.

 • fgh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2019 07:59 ~fgh


  Wkurzony Warszawiak~Wkurzony Warszawiak

  Permanentny korek w stronę Wawra i nie mają zamiaru dobudować drugiego pasa. To jest skandal. To jest ogromny skandal. Brak słów jak kretyńskich mamy fachowców od budowy dróg. Po remoncie świateł na Golędzinowie są praktycznie cały czas korki do skrętu w stronę Wisły.
  vanderbergh~vanderbergh

  W nowoczesnym mieście nie ma miejsca na autostrady wśród chodzących ludzi. To nie te czasy.
  Korki tworzą sami kierowcy.
  Poza tym kończą się dobre czasy dla transportu samochodowego w mieście i nie ma sensu inwestowanie w nieperspektywiczne rozwiązania transportowe.


  Aha, bo na życzenie aktywistów cofniemy się do czasów kamienia łupanego i zamieszkamy w szałasach... A przemieszczać się będziemy najwyżej konno... Gdzie masz na tym odcinku chodzących ludzi, byłeś tam kiedykolwiek?

 • Aha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2019 05:15 ~Aha

  Kiskus~Kiskus

  Naprawdę - tak ciężko dodać ten 1 pas ruchu w stronę centrum? Jak nie macie miejsca, to przysuńcie ulicę do zoo i ew. postawcie ekrany. Ten 1 pas jest tam potrzebny.


  Różnica będzie taka, że korek będzie na dwóch nitkach zamiast jednej.

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.06.2019 23:18 ~Piękny Roman
  eedek~eedek

  Tam w ogóle nie powinno być drogi przelotowej a jedynie ruch lokalny. Jest to teren wybitnie rekreacyjny - ZOO, park praski, nabrzeże Wisły itd. Ostatnią rzeczą jaka tam jest potrzebna to ruch tranzytowy.
  v2eter~v2eter

  Zgoda w 100% to nie jest miejsce na tranzyt. Powinni też ograniczyć ruch ciężarówek i postawić patrol pilnujący przestrzegania tego ograniczenia. Sądząc z tego, co się dzieje teraz, w dwa dni by zarobił na swoje roczne pensje ;) Okolice skarpy i ZOO to nie tiroprzepychalnia!
  Piękny Roman~Piękny Roman

  Ok, to którędy puścić cały ten ruch?
  Jagiellońską czy Targową (przypominam zwężoną).
  Niestety problem jest taki, że niema innej drogi i nie będzie, bo niema na nią miejsca.
  ckd~ckd

  450m dalej jest równoległa szeroka droga.

  Ahhhhhhh, szeroka droga mówisz.... możesz podać jej nazwę, bo jakoś..... no nie kojarzę nic takiego po Praskiej stronie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »