Informacje

28.01.2014 15:33 nowa ulica w przyszłym roku

Przebudowa ulicy Prostej. Kierowców czekają zmiany

SERWISY:


W środę wyłączone z ruchu zostaną dwa odcinki ul. Prostej - między ulicami Żelazną i Twardą oraz między Żelazną i Miedzianą. Ratusz zapowiada, że zmiana nie wywoła dużych utrudnień w ruchu, bo obydwa te odcinki obecnie kończą się ślepo na placach budowy metra.

Wyłączone z ruchu zostaną dwa odcinki ul. Prostej - od ul. Żelaznej do placu budowy stacji metra Rondo ONZ oraz od ul. Żelaznej do placu budowy wentylatorni podziemnej kolejki.

Będą dwie jezdnie

Zmiana ma nie być problemem dla kierowców. Jak informuje ratusz, zmieni się jedynie dojazd na tyły budynków przy Rondzie ONZ – będzie on możliwy ul. Twardą.

Przed rozpoczęciem budowy II linii metra ul. Prosta - między ul. Towarową a al. Jana Pawła II - miała jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu w przeciwnych kierunkach. Był to jedyny wąski odcinek w ciągu ulic Świętokrzyskiej i Kasprzaka. Teraz ma on być przebudowany - powstaną dwie jezdnie o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku; dodatkowe pasy powstaną w rejonie skrzyżowań.

Zmienić ma się też przebieg linii tramwajowej - znajdzie się ona w pasie między jezdniami. Ratusz zapowiada, że technologia wykonania torowiska w przyszłości pozwoli udostępnić je także dla autobusów.

Po obu stronach rozbudowywanej ul. Prostej powstaną drogi dla rowerów oraz ciągi pieszo-rowerowe. Przebudowa ulicy zakończy się w drugiej połowie 2014 r. i będzie kosztowała 33,8 mln zł.

Zmiany na Świętokrzyskiej

Według zapowiedzi ratusza, po zakończeniu budowy metra zmieni się też dalszy odcinek ul. Prostej w kierunku wschodnim oraz ul. Świętokrzyska. Między Rondem ONZ a ul. Emilii Plater powstać mają trzy pasy ruchu w kierunku wschodnim i dwa pasy ruchu w kierunku zachodnim (z poszerzeniem do czterech pasów w rejonie skrzyżowania z ul. Jana Pawła II).

Po dwa pasy ruchu w obu kierunkach (poszerzone do trzech pasów przed skrzyżowaniami) powstaną między ul. Emilii Plater a ul. Marszałkowską.

Węższa ma być ul. Świętokrzyska - miedzy Marszałkowską a Tamką. Tam dla kierowców dostępny będzie tylko jeden pas ruchu w każdym kierunku. Po dwa pasy powstaną przed skrzyżowaniami z ulicami Jasną i Mazowiecką (w kierunku wschodnim) i z Nowym Światem. Przed skrzyżowaniem z ul. Marszałkowską (w kierunku zachodnim) powstaną trzy pasy ruchu.

O KONCEPCJI NOWEJ ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PISALIŚMY JUŻ POD KONIEC GRUDNIA 2012 ROKU:


 

PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mlynek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.02.2014 15:58 ~mlynek

  Projekty przebudowy Warszawy powinni sporządzać mieszkający tu od urodzenia Warszawiacy, a nie osoby mające wizję po środkach halucynogennych.

 • wj_2000

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.02.2014 10:09 ~wj_2000

  W momencie, w którym zrezygnowano ze stworzenia szerokiego dojazdu do Mostu Świętokrzyskiego (tunelem pod Bartoszewicza, albo przedłużając Zajęczą), pozostawiając jedynie wąską dwukierunkową Tamkę, szerokość Świętokrzyskiej nie ma wielkiego znaczenia! Ruch z zachodu zaczynając od Kasprzaka rozprowadza się w lewo i prawo w Towarową, Żelazną, Jana Pawła, Emilii Plater i Marszałkowską i Jasną. Dalej jadą już tylko ci, co I TAK MUSZĄ wjechać w wąską Tamkę (w Nowy Świat wjechać zwykły kierowca nie może).

 • nawiedzony zielony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2014 23:37 ~nawiedzony zielony

  TRAMWAJE NA TORY !!!

 • projektor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2014 22:08 ~projektor

  Ja proponuje zwężyć Marszałkowska do 1 pasa, Jerozolimskie przerobić na deptak, a Nowy Świat i Chmielną poszerzyć do 3 pasów w każdą stronę.

 • przyjdzie czas rozliczen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2014 18:14 ~przyjdzie…

  Kolejny most będzie bezużyteczny! Kto za to odpowie????

 • NIkon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2014 15:18 ~NIkon

  Zrobić po jednym pasie między marszałkowską a tamką i przy tym zamknąć most świętokrzyski. Jedna z główniejszych ulic dojazdowych do tego mostu a oni chcą zrobić po jednym pasie.

 • KOLARZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2014 14:00 ~KOLARZ

  blaszaneczki nie denerwujcie się bo od tego mozna zejść

 • MSG

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2014 12:58 ~MSG

  Nieżyciowe te pomysły. Wszystko się zatka.

 • Andżela

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2014 07:42 ~Andżela

  Czemu i komu ma zatem służyć mos świętokrzyski i trasa do niego prowadząca (nowo budowana) od strony Pragi, skoro dalej tj. Tamką i Świętokrzyską donikąd się nie pojedzie gdyż będzie się godzinami stało w korkach. Przecież w tych planach nie ma spójności ani zdrowego rozsądku. Plany zawężania ulic już istniejących to jakaś porażka umysłowa. Słyszeli że gdzieś dzwonią ale nie wiedzą w którym kościele ...

 • wkurzony kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2014 00:27 ~wkurzony kierowca

  Ja bym poszedł na całość! Wszystkie autostrady też do jednego pasa a co?! Marszałkowską, obwodnicę i inne główne arterie, a co się będą samochodziarze rozbijać! Wszędzie rowerem, albo wozem najlepiej z koniem, ekologicznie i trendy!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »