Informacje

27.01.2018 13:51 Drugi etap prac

Przebudowa Połczyńskiej. Remont sygnalizacji, nowe chodniki i ścieżka

SERWISY:

Drogowcy podpisali umowę na wykonanie kolejnego etapu prac na Połczyńskiej. Ulica na odcinku od Dźwigowej do granicy miasta przejdzie kompleksowe zmiany. Miasto przeznaczy na remont ponad 10 milionów złotych.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, wykonawcą będzie konsorcjum dwóch firm - Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów i spółki Delta.

Na remontowanym odcinku przebudowane zostanie oświetlenie i sygnalizacja świetlna, będą też nowe chodniki i droga rowerowa.

Bezpieczniej dla pieszych i rowerzystów

Jak zapowiada ZDM, wyremontowane zostaną chodniki, na których pojawią się nowe betonowe płyty. Powstanie też nowa droga rowerowa, która dla bezpieczeństwa pieszych, zostanie oddzielona od chodnika pasem z kamiennej kostki. Tam, gdzie nie będzie możliwe poprowadzenie drogi dla rowerów, powstaną ciągi pieszo-rowerowe. Na skrzyżowaniach mają pojawić się podwyższone przejścia dla pieszych i rowerzystów.

"Przebudujemy sygnalizacje na skrzyżowaniach ul. Połczyńskiej z Dostawczą, Szeligowską, w rejonie sklepu Tesco i skrzyżowania Tkaczy – Rotundy. Na tym ostatnim skrzyżowaniu wyznaczymy też brakujące przejście dla pieszych po zachodniej stronie" - czytamy w komunikacie. Przebudowa sygnalizacji ma wiązać się z wymianą dotychczasowej infrastruktury. Nowe światła mają być wyposażone w detektory ruchu, monitoring i sygnalizację dźwiękową. Będą też skoordynowane z sygnalizacją na innych skrzyżowaniach w ciągu Połczyńskiej.

Nowe oświetlenie

Nowe oświetlenie uliczne ma pojawić się w trzech miejscach: na odcinku od Szeligowskiej do Dźwigowej, w rejonie skrzyżowania Powstańców Śląskich z Dźwigową oraz przy skrzyżowaniu Połczyńskiej z wyjazdem ze sklepu Tesco. Jak zapowiada ZDM, prace mają objąć wymianę słupów i opraw, budowę oświetlenia drogi rowerowej i doświetlenie przejść dla pieszych.

W ramach remontu na Połczyńskiej ZDM planuje też przebudowę zjazdów i zatok autobusowych. Dodatkowo całość prac, w szczególności w rejonach skrzyżowań, będzie wymagała modernizacji kanalizacji i przesunięcia wypustów ulicznych. "Nie zapomnieliśmy też o zieleni. Łącznie w ramach obydwu etapów inwestycji wzdłuż ulic posadzonych zostanie ponad 400 drzew oraz dziesiątki tysięcy krzewów" – zapowiadają drogowcy.

Obecnie trwa pierwszy etap przebudowy na pięciokilometrowym odcinku w ciągu ulic Kasprzaka-Wolska-Połczyńska. Według zapowiedzi ZDM prace na obu etapach przebudowy zakończą się w lipcu tego roku.

kk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • masterowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.01.2018 09:16 ~masterowiec

  i jeszcze malutki kawałeczek Lazurowej od S8 do Warszawskiej - 300 m przewężenia. Jak dojdzie do wypadków na S8 przy zakorkowanym w godzinach szczytu prawym pasie do zjazdu w lewo w Lazurową to dopiero "pójdą po rozum do głowy".

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2018 21:12 ~Marek

  A czy to nie są firmy, które miały problem z realizacją obwodnicy Marek?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »