Informacje

22.10.2011 20:16 euro 2012

Prywatne mieszkania dla kibiców? Tak, z "Polish Pass"

 

Prywatne osoby będą mogły wynająć mieszkania kibicom, którzy przyjadą na Euro 2012 w ramach internetowego systemu rezerwacji "Polish Pass". Umożliwi on kibicom także zakup biletów transportu publicznego czy ubezpieczenia zdrowotnego - podaje PAP.

System rezerwacyjny "Polish Pass" jest tworzony przez spółkę PL2012 i miasta–gospodarzy. Dzięki niemu kibice z Polski i zagranicy będą mogli wykupić usługi: przejazdy komunikacją miejską, koleją, ubezpieczenie zdrowotne, nocleg. Kartę z zaznaczonymi wykupionymi usługami trzeba będzie wydrukować. System rezerwacji dotyczy tylko usług na terenie Polski, nie obejmuje Ukrainy.

Start w połowie grudnia

P.o. dyrektor stołecznego Sekretariatu ds. EURO 2012 Andrzej Cudak poinformował PAP, że system powinien ruszyć w pierwszej połowie grudnia. - 2 grudnia obędzie się losowanie do grup. Od tego czasu kibice będą mogli już planować wyjazdy na mecze, które chcą zobaczyć, zacznie się rezerwowanie miejsc - powiedział.

Zaznaczył, że Warszawa dysponuje blisko 33 tys. miejsc noclegowych (w tym 22 tys. w hotelach). Dodatkowo, jeden ze sponsorów turnieju ma zorganizować także pole namiotowe dla pięciu tysięcy kibiców na terenie Centrum Olimpijskiego - powiedział. Na Mazowszu jest kolejnych 26 tys. miejsc (w tym 9 tys. w hotelach). Łącznie z sąsiednimi województwami łódzkim i lubelskim miejsc noclegowych jest ponad 85 tys. Baza noclegowa to także ośrodki szkoleniowe, wypoczynkowe, hostele oraz mieszkania prywatne.

Trzech operatorów

- Jesteśmy bardzo zainteresowani prywatnymi kwaterami. Osoba, która będzie chciała wynająć mieszkanie na Euro 2012 w ramach systemu „Polish Pass", będzie musiała podpisać umowę najmu z jednym z trzech operatorów - powiedział PAP koordynator krajowy ds. zakwaterowania dla kibiców w PL2012 Rafał Rosiejak.

- Sytuacja w Warszawie jest nieco inna niż w pozostałych miastach-gospodarzach. Nie ma tu dobrze rozwiniętych usług umożliwiających wynajem mieszkań na dwa, trzy dni. W stolicy mieszkania zazwyczaj wynajmowane są na dłużej - na rok lub dwa przez osoby przyjeżdżające tu do pracy - wyjaśnił.

Powiedział też, że osoby, które zdecydują się na wynająć mieszkanie, będą mogły łatwo przez internet aktualizować dane dotyczące wolnych pokoi, dostępności.

Z kolei kibice - mówił - będą korzystali z systemu rezerwacji prawdopodobnie przez zalogowanie z użyciem adresu mailowego; zapłacić za usługę będzie można za pomocą karty kredytowej. - Trwają jeszcze nad tym prace, ale wydaje się, że płatność kartą jest w Europie najbardziej popularna i jest to najszybszy sposób dokonywania i weryfikacji transakcji - podkreślił.

Dwa miliony kibiców

Mistrzostwa Euro 2012 rozpoczną się 8 czerwca i potrwają do 1 lipca. Mecz inaugurujący zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie, z kolei mecz finałowy na Stadionie Olimpijskim w Kijowie na Ukrainie. Mecze będą rozgrywane w ośmiu miastach - czterech polskich i czterech ukraińskich. Według szacunków UEFA w czasie turnieju oba kraje może odwiedzić nawet 2 mln osób.

Z ogólnej puli około 1,4 mln biletów poprzez losowanie do kibiców trafiło 41 procent (ok. 580 tys.) Pozostałe zostaną przekazane federacjom narodowym (32 proc.), sponsorom, gościom UEFA i nabywcom pakietów biznesowych. Bilety kosztują od 30 do 600 euro, w zależności od kategorii i rangi meczu.

PAP/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mikomo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.11.2011 18:18 ~mikomo

  Ja mieszkałam w Grecji przez cały miesiąc gdy była olimpiada. W mieszkaniu było nas 4 osoby i nikt nie pozostawił żadnego syfu, żadnej demolki, wszystko zależy od kultury ludzi

 • ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.10.2011 08:09 ~ech

  Nie znam nikogo, kto kupił bilet na Euro2012. Nie znają takiej osoby ani znajomi ani rodzina. Po co nam ten turniej w takim razie?

 • Danny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2011 22:13 ~Danny

  Bałbym się pozostawić moij dom bez opieki po to aby zamieszkali tam kibice, nawet jakby płacili od ch... kasy, no ale znajdą się tcy kretyni którzy z chęci szybkiego zysku wynajmą mieszkanie obcym ludziom, ktozy nie wiadomo jak się będą zachowywać... kto wie może w czasie pomeczowj libacji z chałupy nie pozostanie kamień na kamieniu:)... a po co wynajmować mieszkania prywatne, skoro możnaby skrocić rok akademicki oraz rok szkolny i wynając akademiki oraz przerobić sale szkolne na "masowe" hostele, było by po pierwsze taniej dla kibiców, bezpieczniej (bo w jednym miejscu kibców łatwiej upilonować) oraz uczelnie i szkoły zarobiłby trochę grosza

 • biznesmen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2011 18:52 ~biznesmen

  Podzielę się pomysłem - wynajmujcie mieszkania na czerwiec'2012 (bez umowy) - jak najwięcej - 10, 20, 50! Podnajmujcie je kibicom - w każdym zmieści się nawet 10 sztuk, a zapłacą jak za hotel. Na każdym mieszkaniu około 1000% zysku w miesiąc, czyli minimum 10 tys PLN. Jeśli mieszkań będzie 50 - to będzie pół miliona zysku w miesiąc! Jeśli mieszkania zostaną zniszczone - nie nasz problem :-) A najlepiej nająć na jakiegoś głupiego słupa :D Czysty zysk zero ryzyka.

 • biko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2011 12:52 ~biko

  już sobie wyobrażam swoje mieszkanie po przewaleniu się tabunu kibiców.
  za żadne skarby...

 • mysza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2011 12:34 ~mysza

  Teraz rozumiem dlaczego moi sąsiedzi (oczywiście na Pradze) na gwałt remontują mieszkanie. Właśnie teraz a mieszkają już ponad 10 lat. Mieszkanko o podwyższonym standardzie pod wynajem...

 • paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2011 11:48 ~paweł

  ocziwście z tym, że właściciel jeszcze tego nie wie, że będzie w jego kawalerce spało 10 osób.

 • Kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2011 11:26 ~Kuba

  @ Paweł
  "już sobie wyobrażam tych żądnych pieniędzy debili którzy będą za mieszkanie żądać czynszu 5 krotnego niż jest normalnie"...debilem to byłby ten który by nie podniósł czynszu. Hotele podniosą ceny kilkukrotnie na czas euro, już wiadomo że bilety lotnicze również podrożeją w podobnym stopniu. Będzie olbrzymi popyt, a podaż niewiele wzrośnie. Rozumiem, że ty wynajmowałbyś po 50zł za noc...jasne, no chyba że jesteś potomkiem matki Teresy.

 • Artur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2011 11:02 ~Artur

  do GTI PRAGA:
  dobra ale właściciel sobie to wliczy w cenę. Zresztą większość mieszkań w Warszawie która jest niewynajęta jeszcze to rudery za które właściciel życzy sobie 1500zł miesięcznie za 25 metrów kwadratowych. Ja swojego czasu jak szukałem mieszkania to się naśmiałem z większości mieszkań i cen. Ale pewnie właśnie tak będzie, że 1 wynajmie a będzie z nim mieszkało 15 bambusów.

 • GTI PRAGA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2011 10:25 ~GTI PRAGA

  Taaa... jasne, moja znajoma w Krakowie wynajęła na 1 dobę "angielskim turystom" a nazajutrz w środku nawet ścianek działowych nie było, rozwalili... he he powodzenia głupole!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »