Informacje

11.12.2011 10:21 kłopoty z przebudową magistrali

Pruszków odzyskał wodę

SERWISY:

Brak wody zaskoczył rano mieszkańców Pruszkowa. Przyczyną była awaria na nowym odcinku magistrali w Al. Jerozolimskich. Wcześnieśniej, do sobotniego wieczoru, dopływ wody odcięty był z powodu prac przy przebudowie magistrali, które trwały kilkanaście godzin dłużej, niż planowano.

- Między 7.00 a 10.00 rano doszło do awarii wodociągowej na nowo wybudowanym odcinku magistrali, co wpłynęło na obniżenie ciśnienia w kranach w Pruszkowie, Piastowie i Michałowicach - tłumaczy Marzena Wojewódzka z biura prasowego MPWiK. Jak poinformowała, po godz. 10.00 awarię udało się naprawić i mieszkańcy tego rejonu nie powinni mieć już problemu z dopływem wody.

"Kolejny dzień susza"

O problemach internauci pisali już od rana forum i na skrzynkę warszawa@tvn.pl.

- Ludzie, co to jest ? Wstaję rano, wody znów nie ma. Oni jaja sobie z nas robią ? To już jest

przegięcie. Widzę, że doba już nie starcza na ogarnięcie spraw i trzeba zabrać nam wodę na kolejny dzień. To są chyba jakieś żarty - denerwował się warszawiak. - Kolejny dzień susza w kranach w Pruszkowie - od godziny 8 znowu nie ma wody. Ile jeszcze to potrwa? - pytał TJ.

Brak informacji, nie można się dodzwonić

Mieszkańcy byli zdezorientowani i oburzeni brakiem informacji. - W Pruszkowie znowu nie ma wody, 994 nie odpowiada - pisał darek. - Znowu nie ma wody. Do MPWiK nie można się dodzwonić, na ich stronie nie ma żadnej informacji - potwierdzała kwika. - Na os. Prusa w Pruszkowie nie widzę beczkowozu. Wczoraj widziałem go z okien, a dzisiaj go nie ma. Mam nadzieję, że tylko go przestawili. Ciekawe, czy ktoś poniesie konsekwencje tej sytuacji - zastanawiała się internautka.

Problemy mieli też mieszkańcy Piastowa i Opaczy-Kolonii. - W Piastowie niestety wody nie ma, o 7.30 leciała jak "krew z nosa", a teraz sucho. Trzeci dzień - "fachowcy z MPWiK" - relacjonowała miniucha. - Opacz-Kolonia nie ma wody - pisał J.

W sobotę musieli czekać do wieczora

W piątek rano wodociągowcy odłączyli fragment magistrali w Al. Jerozolimskich na odcinku między ulicami Spisaka i Jesionową. Według planu wyłączenie miało trwać dobę - do godziny 9.00 w sobotę. Następnego dnia wody jednak nie było. Okazało się, że mieszkańcy musieli się bez niej obejść do wieczora.

Około godz. 18 wykonawca prac przekazał magistralę wodociągowcom, MPWiK przeprowadziło próby szczelności i po godz. 21 woda zaczęła stopniowo dopływać do mieszkań. - Najdłużej na wodę powinni czekać mieszkańcy Michałowic - zapowiadał wieczorem Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

js/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • maniekzursusa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2011 07:40 ~maniekzursusa

  Weekend dla reporterów i szych z MPWiK się skończył. Warto teraz uzyskać informację ile jeszcze jest przewidywanych "awarii", zanim zostanie skończona budowa obwodnicy ? I czy przed świętami będzie armagedon czy nie ?
  Czekamy również na informację , kiedy prezes dostarczy swoja dymisję do ratusza. !!!!!!

 • ooo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.12.2011 00:41 ~ooo

  TVN Pruszków ??

 • Pruszkow i okolice

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2011 21:08 ~Pruszkow i okolice

  To nie jest kraj dla starych ludzi.

 • wodnis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2011 21:06 ~wodnis

  Za to tutaj mieli wody pod dostatkiem

 • SOLO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2011 20:32 ~SOLO

  Mnie się już nawet nie chce pisać inwektyw pod adresem MPWiK. Tym co się stało w ten weekend ta firma sama sobie wystawiła opinię. Każdy normalny prezes podałby się w takiej sytuacji do dymisji, bo odpowiada za taki stan rzeczy. Trzeba mieć honor. Ja wstydziłbym się ludziom w oczy spojrzeć i dalej siedzieć na fotelu szefa takiej firmy. A co zrobi prezes MPWiK... ? Sami się przekonamy.

 • Czarna Pała

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2011 20:12 ~Czarna Pała

  Dobrze, że zdążyli naprawić zanim do Ursusa dotarły niedzielne słoiki od ojców z wałówką.

 • pat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2011 20:07 ~pat

  Jak przyjdzie mróz to ciekawie będzie jak zatopią węzeł Łopuszańska i całe Aleje Jerozolimskie.

 • Wars i Sawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2011 20:03 ~Wars i Sawa

  Wiecie co, chyba szkoda Waszego czasu na pisanie. Nie irytujcie sie i tak wszyscy za ta fuszerke i olewke ludzi, bo oni mieszkaja gdzie indziej, dostana nagrody, nawet wieksze niz Wasza roczna pensja - za sprawna, rzetelna i terminowa prace. Jak w komunie - badzcie z Nami, a jak nie to mamy was w dupie, a i tak zrobie co zechce.

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2011 18:13 ~Konrad

  Opamiętajcie się... następna awaria w najbliższym czasie - jeszcze w tym roku. Przecież to normalne dla tych z MWiK. Sam się sobie dziwię że poniosły mnie emocje. Dla matołów z MWiK uszkadzanie tego wodociągu to normalka. Tak jak podnoszenie opłat. Lepiej poszukać tego kto projektował trasę. Bo ten debil chyba chyba rysował projekt na pustyni. Jemu się należy prokurator za sabotaż. Natomiast prezesa MWiK, rzecznika MWiK, ekipę wysłać do kancelarii premiera po odbiór nagrody pieniężnej za sprawne usuwanie awarii. Prezydent m.st. warszawy powinna im dać stanowiska w ratuszu. Więcej wysłać do Brukseli aby UE poznała polskich fachowców od brania pieniędzy za darmo - planowe nieróbstwo.

 • Mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.12.2011 18:06 ~Mirek

  Oszuści z MPWiK podają kłamstwo, a TVN to kłamstwo cytuje. Pisałem już w komentarzach, że w Pruszkowie wody nie było już po północy. Czyli to jest kłamstwo jakoby awaria nastąpiła rano. Mieli dość czasu do rana aby zawiadomić mieszkańców i naświetlić sytuację. Dla mnie MPWiK to są oszuści i słowo "oszuści" będę utożsamiał z MPWiK. Każdy kto płaci fakturę za wodę niech wie że płaci oszustom. Kto podpisuje umowę na dostarczanie wody, podpisuje umowę z oszustami.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »