Informacje

24.08.2012 06:05 otwarcie ofert przełożone

Protesty opóźniają
przebudowę mostu Grota

SERWISY:

Urzędnicy przesunęli termin składania ofert na przebudowę mostu Grota-Roweckiego. Wykonawcy mieli wiele zastrzeżeń do przetargu i odwołali się do Krajowej Izby Odwoławczej. Umowa ma być podpisana jesienią. Prace mają potrwać ponad dwa lata.

Na początku stycznia do boju o przebudowę mostu stanęły 22 firmy. Do kolejnej tury zakwalifikowały się 20. Miały złożyć oferty cenowe 20 sierpnia, ale tak się nie stało.

27 miesięcy na prace

- Termin składania ofert został przesunięty na 10 września z uwagi na odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej i wprowadzenie zmian w treści specyfikacji przetargowej. Chodzi o uszczegółowienie – przekonuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka mazowieckiego oddziału GDDKiA.

Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", wykonawcy nie zgadzali się m.in. na to, by most był podczas robót przejezdny.

Umowa z wykonawcą ma być podpisana jesienią. – Ale jest to uzależnione od przebiegu postępowania przetargowego. Termin wykonania zadania to 27 miesięcy od momentu podpisania umowy – zaznacza Tarnowska.

Do 5 pasów

Według założeń inwestycji, przeprawa ma zostać poszerzona do pięciu pasów ruchu w obu kierunkach (dwa dla drogi S8 i trzy dla ruchu lokalnego). Przetarg dotyczy także przebudowy Trasy AK od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Ten odcinek ma mieć po trzy pasy w każdym kierunku. W tym rejonie mają powstać ekrany akustyczne, a także nowe chodniki oraz ścieżki rowerowe.

Na przebudowę urzędnicy chcą przeznaczyć blisko miliard złotych. Około 85 proc. z tego to dofinansowanie z UE. – Budowę należy zakończyć w 2015 roku. Nasze plany nie przewidują innego rozwiązania – przekonuje Tarnowska.

ran/su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mme

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2012 17:00 ~mme

  Ciekawe, kto wymyśla tytuły do tych artykułów - to nie protesty opóźniają, tylko złodziejsko przygotowana dokumentacja do przetargu, co przyznała KIO. Więc nie "protesty opóźniają" tylko "nieudolność urzędników" a to zasadnicza różnica. Chociaż czytając wymagania, które zawarto w SIWZ trudno nie odnieść wrażenia, że ktoś tam upadł na głowę - projekt A2 był obliczony na wyciśnięcie ostatnich soków z deweloperów - jak wiadomo skutecznie - a ten to są dożynki pozostałości. Potem już bezpiecznie będzie można zacząć pisać przetargi pod tych, którzy się ciuchutko usunęli w cień - vide Polaqua i inni kolesie z kont(r)aktami w KGB.

 • Stefan Elefan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2012 12:06 ~Stefan Elefan

  Ciekawe dlaczego nie mówi się o prawdziwych powodach oprotestowania dokumentacji przetargowej...Powód z zamknięciem mostu jest zupełnie nieprawdziwy i krótko mówiąc - niedorzeczny. Ciekawe kto wymyśla takie bajki. Może po prostu próbuje się ukryć niekompetencję pracowników GDDKiA, którzy od 2004 roku(czyli od 8 lat) nie potrafią przygotować kompletnej i "w miarę" poprawnej dokumentacji, a teraz bojąc się utraty unijnej dotacji (na całą trasę od Marek do Węzła Powązkowska) próbują zrzucić całe ryzyko na potencjalnego wykonawcę, który ma przygotować projekt, uzyskać wszystkie pozwolenia i decyzje(czasochłonne) - zależne od urzędników, wybudować 5,5km trasy przebudować most, pięć węzłów - w tym ok. 60 obiektów inżynierskich w 27 miesięcy - wszystko w centrum Stolicy... A potem ludzie będą narzekać, że powoli, że rozkopane, że korki, że wszystko się przedłuża. I w sumie nie ma co się dziwić, bo skoro urzędnicy obiecali że będzie szybko łatwo i sprawnie, to dlaczego tak ma nie być? W końcu znajdzie się jakaś zdesperowana firma (a takich coraz więcej) i podejmie się tego zadania. I jeśli po drodze nie upadnie to i tak nie skończy w wyznaczonym terminie. No cóż taką mamy rzeczywistość..

 • Mex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2012 20:32 ~Mex

  qwerty~qwerty

  Czy Wy warszawiacy tu urodzeni tak musicie jęczeć na wszystko płakać i narzekać, to nie sen że uśniecie wieczorem rano się obudzicie i będzie wszystko przebudowane.. Zamiast się cieszyć że będzie lepiej że coś się dzieje itp.. Optymizmu trochę, uśmiechu, zamiast moje słowa zaraz zwalać na słoików tak jak dosłownie wszystko w tym mieście to wina słoików. Szkoda, bo bez nich byście byli nikim.. a tu chyba nie trzeba wiele myśleć by to stwierdzić? A jak źle wam proponuje powieszkać na wsi w zimie.. i po miesiącu marzyli byście wrócić do swojego miasta na które tak narzekacie gdzie macie wszystko pod nos podsunięte i jedyne co wam pozostaje to ponarzekać.. haha  A ja tam się chętnie na wieś przeniosę, nawet zimą. Jakieś propozycje?

 • QWERTYx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2012 16:32 ~QWERTYx

  jumper~jumper

  ja proponuję dwie firmy do budowy mostu skanska albo firmę strabag te dwie firmy jak już się za coś wezmą to ida jak burza a nie jak nasi smetni grecy

  Ta... szczególnie STRABAG sie popisał w AL. Jerozolimskich prędkością wykonania... Jest taki sam jak wiecznie mająca "siestę" A&J Avax

 • jumper

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2012 15:59 ~jumper

  ja proponuję dwie firmy do budowy mostu skanska albo firmę strabag te dwie firmy jak już się za coś wezmą to ida jak burza a nie jak nasi smetni grecy

 • polonus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2012 15:05 ~polonus

  Najlepiej zrobi ten remont ekipa która pracuje przy murkach oporowych na T.Ł.
  (mają skończyć do 1-go września.....
  kto się zgodził na remont w tym czasie?)

 • qqq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2012 14:35 ~qqq

  -QWERTx
  Siedzisz całe życie na swojej rodowitej dzielnicy to nawet nie wiesz że Marki to miasto a wsie są z reguły dużo mniejsze to przeważnie domki i obok dużo pól na których rośnie dla Ciebie jedzenie którym się oblizujesz, więc chyba wiesz już co to wieś i bez niej toje miasto by miesiąca nie wytrzymało? A zapomniałem, kupiłbyś w.. sklepie... chlebek ze wsi... hahahaha:):)

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2012 14:02 ~qwerty

  Czy Wy warszawiacy tu urodzeni tak musicie jęczeć na wszystko płakać i narzekać, to nie sen że uśniecie wieczorem rano się obudzicie i będzie wszystko przebudowane.. Zamiast się cieszyć że będzie lepiej że coś się dzieje itp.. Optymizmu trochę, uśmiechu, zamiast moje słowa zaraz zwalać na słoików tak jak dosłownie wszystko w tym mieście to wina słoików. Szkoda, bo bez nich byście byli nikim.. a tu chyba nie trzeba wiele myśleć by to stwierdzić? A jak źle wam proponuje powieszkać na wsi w zimie.. i po miesiącu marzyli byście wrócić do swojego miasta na które tak narzekacie gdzie macie wszystko pod nos podsunięte i jedyne co wam pozostaje to ponarzekać.. haha

 • QWERTYx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2012 13:56 ~QWERTYx

  bartolomeo82~bartolomeo82

  ~misiek
  najpierw niech zbudują obwodnicę Marek, a nie biorą się z robotę od d.upy strony, i po jakiego 10 pasów gdy w markach jest 4 pasy i co chwila światła

  Jakby mała wieś koło Marek nie protestowała to obwodnica była by już gotowa a tak bye bye


  To jest jeszcze jakaś mniejsz wieś niż Marki???

 • koszto   rysant

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2012 13:23 ~koszto rysant

  PROTESTY i odwołania NIE DOTYCZĄ PROJEKTU BO TEGO NIE WIDZIELI JESZCZE WYKONWCY (a jest już Pozwolenie na budowę) TYLKO SWK (czyli SZCZEGÓŁOWYCH ZAPISÓW KONTRAKTU)... Czyli kto za co odpowiada i jak się płaci...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »