Informacje

24.09.2015 12:12 Zwracają uwagę na problem nielegalnych przewoźników

Protest taksówkarzy zakorkował stolicę

SERWISY:

Kilka godzin trwał protest taksówkarzy, którzy zablokowali ważne ulice w stolicy. Problem z przejazdem był między innymi na rondzie Radosława. Zablokowany był także pl. Konstytucji. W centrum wciąż można spodziewać się utrudnień.

12.00 Protest się zakończył. Zaplanowana na 12.00 pikieta przed Sejmem się nie odbyła

11.32 Krajowa Izba Gospodarcza Taksówkarzy TAXI nie popiera dzisiejszego strajku. - Uważamy, że taka forma protestu jest uciążliwa jedynie dla ewentualnych pasażerów taksówek, którzy dziś nie mogą skorzystać z ich usług oraz tysięcy innych mieszkańców stolicy, którzy narażeni dziś będą na poruszanie się ulicami Warszawy w wielkich korkach - napisali.

11.25 Rondo Radosława jest całkowicie przejezdne. Korki są wciąż w centrum miasta

10.56 Taksówkarze, którzy blokowali rondo Radosława, kierują się w stronę Sejmu

10.38 Taksówkarze z placu Konstytucji kierują się w stronę Sejmu, Marszałkowska już przejezdna

10.14 Całkowicie nieprzejezdna jest ul. Marszałkowska. Taksówkarze blokują też pl. Konstytucji.

9.57 - Utworzył się duży korek na ul. Marszałkowskiej od ronda Dmowskiego do pl. Konstytucji - relacjonuje Zieliński.

9.41 "Taksówkarze zafundowali nam poranny spacer", "spóźnienia do pracy gwarantowane". Protest paraliżuje stolicę - CZYTAJ RELACJĘ INTERNAUTÓW NA KONTAKCIE 24

9.32 - Taksówkarze zablokowali rondo Radosława. Jeżdżą dookoła, zjeżdżają, zawracają w bocznych ulicach i znów wjeżdżają na rondo - opisuje reporter tvnwarszawa.pl i radzi omijać rondo każdemu, kto ma taką możliwość.9.16 - Najgorzej jest w tej chwili na rondzie Radosława w kierunku al. Jana Pawła II, jest tam nasz patrol, który stara się udrożnić ruch - informuje Robert Opas z zespołu prasowego KSP. - Poważnych incydentów nie odnotowaliśmy. Na dwóch uczestników protestu zostały nałożone mandaty za uporczywe spowalnianie ruchu. Każdy kto w godzinach szczytu tamuje ruch wolna jazdą lewym pasem musi się z takimi konsekwencjami liczyć - dodaje.

9.02 Są poważne utrudnienia na ul. Towarowej w stronę centrum. - Wyprzedziłem długi sznur taksówek. Kierują się prawdopodobnie do ronda Radosława. Tam należy spodziewać się blokady - relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.8.39
Paraliż komunikacyjny na Radzymińskiej. Pasażerowie idą ulicą

8.19 Jak relacjonuje internauta Piotr, przejazd Trasą Toruńską oraz mostem Grota-Roweckiego w kierunku Bemowa odbywa się płynnie. - Korek zaczyna się na wysokości Wisłostrady - dodaje.

8.03 - Ul. Górczewska stoi aż po ul. Leszno - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl.

 7.49 - Na razie nie mam żadnych niepokojących informacji, ale biorąc pod uwagę, że taksówkarze będą jechać z pięciu różnych miejsc, można się spodziewać utrudnień – poinformowała nas przed godz. 8 Magdalena Bieniak z zespołu prasowego stołecznej policji. - Będziemy dbać o bezpieczeństwo kierowców, o to, aby przepisy ruchu drogowego nie były łamane – dodała.

7.40 - Trasa przejazdu z parkingu przy ul. Jubilerskiej będzie prowadziła ulicami: Ostrobramską, Kinową, al. Waszyngtona, rondem Waszyngtona, mostem Poniatowskiego, Al. Jerozolimskimi, Al. Ujazdowskimi do Sejmu -relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

7.36 Taksówkarze ruszyli z parkingów w kierunku centrum

7.30 Taksówkarze, którzy zebrali się przy Wola Parku, będą przemieszczać się w kierunku ronda "Radosława". - Mają jechać m.in. Górczewską - informuje Mateusz Szmeleter, reporter tvnwarszawa.pl

 

 

Protest miał zacząć się o 7.00, jednak taksówkarze jeszcze ne wyjechali.

7.00 - Kierowcy wciąż się zbierają. Jest ich już kilkadziesiąt - relacjonuje z parkingu przy ul. Górczewskiej Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl, podobna sytuacja jest przy Jubilerskiej i Płaskowickiej.

 

 

Taksówkarze do centrum mają dojechać do centrum z pięciu różnych miejsc parkingów przed warszawskimi hipermarketami: Tesco przy ul. Stalowej, Auchan przy ul. Jubilerskiej, OBI przy ul. Płaskowickiej, L. Eclerc przy ul. Jutrzenki i Wola Park przy ul. Górczewskiej.

W godzinach szczytu miasto może zostać sparaliżowane. Udział w proteście, według organizatorów, zapowiedziało nawet 2 tysiące taksówkarzy, wśród nich pracownicy znanych stołecznych korporacji.

 


 

Będzie paraliż?

Trasy mają zostać podane dopiero w czasie zbiórki.

- Przejazdy mają odbywać się zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, łącznie z obowiązkowym zapinaniem pasów, niekorzystaniem z telefonów itp. - czytamy w zapowiedzi organizatorów.

Oznacza to, że taksówkarze mogą znacznie spowolnić lub nawet sparaliżować ruch na głównych stołecznych arteriach.

Oprócz przejazdu, kierowcy zapowiedzieli także pikietę przed Sejmem.

Utrudnień mogą spodziewać się także klienci. Niektóre korporacje zapowiedziały, że tego dnia nie będą przyjmowały zleceń. - To nowość, jeżeli chodzi o taksówkarskie protesty - podkreślają organizatorzy.

Protest ma potrwać do godz. 12.

Proponują zmiany w prawie

Czwartkowym protestem taksówkarze chcą zwrócić uwagę na problem nielegalnych przewoźników. - Chcemy większych kontroli, aby zlikwidować czarny rynek taksówkarski - tłumaczą i dodają, że sami napisali projekt nowelizacji do ustawy i dostarczyli go do Sejmu. Zgodnie z zaproponowanymi przez nich zmianami, kary finansowe za wykonywanie nielegalnych usług przewozowych mieliby ponosić nie tylko kierowcy, lecz także firmy i korporacje, za pośrednictwem których zamawiane są usługi.

Taksówkarze chcieliby, aby projekt został przegłosowany jeszcze w tej kadencji Sejmu.

jk/su/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2015 06:00 ~Zus

  Skoro regulacje prawne w tym kraju pozwalają pracować w zawodzie taxi bez uprawnień oznaczeń i płacenia podatków. Uważam, że każdy taksówkarz powinien zawiesić działalność gospodarcząvi przejść do szarej strefy. Z podatków odpadło by kilkaset milionów z (zus i podatek)ł. A rząd może sam zajął by sie problemem a tak lipa. Kasa działa na władze

 • aant

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 22:00 ~aant

  więkrzośc kierowców w ele taxi ma po montowane dopalacze niech wrescie sie wami zainteresuja a nie dbać o waszą niedole nad którą strasznie rozpaczacie

 • Kalkulator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 16:05 ~Kalkulator

  iper~iper

  Co zyskali taksówkarze ? Na pewno mniej niż klienci Ub...a, którzy na czas ich protestu mieli zniżkę 50%

  tylko jeszcze napisz od jakiej stawki za km. była ta znizka.

  Wczoraj uber jeździł w ciągu dnia po 10zl/1km minus 50%.
  Prosty rachunek.
  5zl/1km.
  Żadna warszawska taksówka nie jeździ po tyle nawet w nocy.

 • Ksiegowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 15:57 ~Ksiegowy

  klimek~klimek

  Popatrzie tylko na te ich fury... Ja zarabiam 4200 na reke a od 5 lat jezdze stara astra g... Czego oni jeszcze chcą???

  Klimek wiesniaku.
  Te "fury" to narzędzie pracy. Ty jak idziesz do pracy to zakładasz najgorsze ciuchy. A ty jakie masz narzędzie pracy , młotek bo napewno nie mozg?

 • POPIERAM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 13:39 ~POPIERAM

  Do pana drum a nie moyna bzlo jechac autobusem oo yapomnialem nie ma tam autobusow to bylo z buta walic a nie marudzisz

 • Ciekawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2015 12:06 ~Ciekawski

  Ciekawe, ze protest zwany wszystkich taksówkarzy, a ja widzę w większości koguty Ele Taxi i Sawa Taxi.... A słyszałem, ze jako jedyni maja wpisane w umowach ze nie mogą korzystać z aplikacji takich jak iTaxi... Hmmmm

 • TAXI 30

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2015 23:19 ~TAXI 30

  Kierowco, widząc w lusterku taksówkę zachowaj SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ. Dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze 24 września 2015.
  Zwolnij do 30 km/h.
  TAXI 30

 • Mysz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2015 20:10 ~Mysz

  Ja i tak korpo omijam z daleka. Przewozu mają drożej. Nie mam ambicji jeździć limuzyną więc wybieram tańsza konkurencję.

 • waws

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2015 19:14 ~waws

  drum~drum

  Taka scenka - autentyk. Wróciłem z podróży służbowej z USA. Wychodzę z terminala i wzywam taksówkę. Oczywiście lotnisko jest obsługiwane przez dwie korporacje więc wybór mam taki jak pomiędzy dżumą i cholerą. Podjeżdża srebrny mercedes klasy C. Taksiarz otwiera bagażnik, ja pakuje walizę do środka i wsiadam do taksówki. Dokąd jedziemy? Poproszę Ursus. Taksiarz odpala silnik zaczyna marudzić pod nosem - "ale mi się kurs trafił. Mogłem lepiej trafić. No ale dobrze - jaki ten Ursus?" Mówię mu - po drodze zahaczmy o pętle Okęcie i jedziemy do Ursusa. I ta menda przez zały ten czas marudziła mi, że kiepski kurs, że mógł jechać do Centrum i takie podobne teksty. Nie mniej jednak bez skepowania wyciągnął łapę po pieniądze. I tak sobie myślę - qwa, czy moje pieniądze jakieś brudne były, czy może nie da się nimi zapłacić w sklepie? Nie pojąłem tego. Standard europejski, nie ma co narzekać... W sumie mógł mnie wyrzucić, nie? Albo przewieźć przez Targówek. Fajansiarze...

  bo to jest właśnie obraz Pana Złotówki jeczy dusza i zrobić protest aby zablokować pół miasta. Ale w drugą strone zadbać o auto aby było sprawne i czyste. Ubrać się jak czlowiek, a nie w dresie żulek z bramy to już się nie da. Czasy się zmieniają i teraz trzeba biegać za klientem, a nie nażekać i protestować.

 • Paweł Tarcho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2015 18:54 ~Paweł Tarcho

  Konto w uber założone :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »