Informacje

06.12.2010 11:15 Dmitrij Miedwiediew w warszawie

Protest przed Pałacem: Nie dla imperializmu

 

 

 Kilkadziesiąt osób protestowało  przed Pałacem Prezydenckim przeciwko wizycie prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Podobne manifestacje mają się odbyć w poniedziałek przed konsulatami rosyjskimi w Krakowie, Poznaniu i Gdańsku.

Protest przed Pałacem Prezydenckim trwał około godzinę. Zgromadzeni przynieśli ze sobą flagi państwowe przepasane kirem i flagi czeczeńskie. Mieli też transparenty z hasłami: "Smoleńsk chcemy prawdy" i pytaniami: "Dlaczego źle naprowadzono samolot?", "Dlaczego Rosjanie niszczą wrak?", "Dlaczego Rosjanie nie chcą oddać czarnych skrzynek?" oraz "Gdzie są ranni z samolotu?".

 "Tu jest Polska, nie Rosja"

Manifestujący przynieśli też przed pałac krzyże i model ze styropianu, który ma przypominać wrak polskiego Tu-154, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. Skandowali - "Tu jest Polska, nie Rosja" oraz "Smoleńsk - chcemy prawdy".

W Warszawie ma odbyć się w poniedziałek jeszcze jedna manifestacja - protest przeciwko wizycie rosyjskiego prezydenta. Jak podał portal Niezależna.pl, demonstracja ma rozpocząć się o godz. 18.00 przed rosyjską ambasadą. Z kolei na godz. 15 zaplanowane są manifestacje przed konsulatami w Krakowie i Poznaniu, a na godz. 17 przed konsulatem rosyjskim w Gdańsku.

Miedwiediew rozpoczął w poniedziałek oficjalną wizytę w Polsce.

Pap/par/ec

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • raf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 20:48 ~raf

  następny ewent 10 kwietnia 2011 r.

 • konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 19:38 ~konrad

  Ludu o. Rydzyka przestańcie ciągle negować rzeczywistość w jakiej wam przyszło żyć . Dajcie nam młodym budować nowe stosunki z sąsiadami naszego kraju.


  JUŻ CZAS NA POJEDNANIE Z INNYMI NARODAMI SŁOWIAŃSKIMI(patrz Rosja, Białoruś,itp.)

 • Optymista_Warszawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 19:31 Optymista_…

  Abstrahując od wszelkich wzruszających, kurtuazyjnych i krzepiących serca gestów wypełniających wizytę Medwiediewa, jego przyjazd ma sens stricto pragmatyczny, zaś ekspozycja autentycznej rosyjskiej przyjaźni z polskim narodem jest co najwyżej drugorzędna. W Rosji trwa proces modernizacji, w zmaganiach z zacofaniem ugruntowanym przez długie lata rządów czerwonych państwo napotyka na rozmaite powikłania i trudności. Najbardziej potrzebuje napływu zagranicznego kapitału inwestycyjnego, gdyż nie stanowi on determinanty międzynarodowego zadłużenia oraz sprzyja transferowi nowoczesnych technologii, niezbędne są także innowacje będące synonimem i stymulantą wzrostu gospodarczego. Wszystkimi owymi środkami dysponuje Unia Europejska, lecz na drodze do nich stoi Warszawa. Zbliżenie rosyjsko-polskie nie stanowi, zatem wartości autotellicznej, jest raczej środkiem do celu - braku zakłóceń w kontaktach na osi Paryż-Berlin-Moskwa powodowanych przez Warszawę. Jeszcze niedawno, bo trzy lata temu, opinie oficjalnych rosyjskich mediów wartościujące na Polskę były po prostu fatalne, Kreml pamięta o Pomarańczowej Rewolucji oraz polskiej inicjatywie wsparcia Gruzji podczas wojny z Rosją. Przez władze Rosji percypowani byliśmy jako zagrożenie ich "naturalnej" strefy wpływów, heliocentrycznego układu, w którym państwa byłego ZSRR fluktuują wokół hegemona - Federacji Rosyjskiej. Na deser zabiegi o finalne rozliczenie zbrodni katyńskiej, czynione przez rozmaite instytucje, zasłużenie psuły Rosjanom prasę na świecie. Uśmiech do Polaków stanowi jedynie metodę udobruchania nas ku spokojnej wymianie handlowej z UE, a także pewien gest wobec międzynarodowej opinii publicznej, który ukazuje Rosję jako uczciwego i poważnego partnera, oczywiście, pomijając wciąż nie zażegnane, bardzo ważne sprawy sporne miedzy naszymi narodami.

 • j

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 18:47 ~j

  szkoda,zdzis zelżał mróz....przydałoby się tak z minus 45 pod pałacem...fajnie by sie ten "tłum" rozproszyło woda z policyjnej sikawki....
  swoją drogą to maja pozwolenie na manifestację????

 • antypiss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 17:43 ~antypiss

  pisuary pod pałem, to żałosne!!!!!

 • jdj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 16:50 ~jdj

  do pracy!!!!!

 • pytek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 16:27 ~pytek

  gdzie to hasło " nie dla imperializmu"? Ja tam widzę jak nieuk pisuarowski trzyma bazgroły " Stop imprealism in Kaukaz". Ten angielski tekst przygotował Zbysio Ziobro???

 • kin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 15:45 ~kin

  każdy ma jakiegoś bzika - tylko po co to tak nagłaśniać? . Niech sobie pochodzą pokrzyczą ...i tyle!

 • Figo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 15:44 ~Figo

  protest niepoczytalnych...

 • xawery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 15:40 ~xawery

  nie mają co robić, wysłać do Czeczenii

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »