Informacje

05.07.2013 11:29 Sprawdzają przekroczenie uprawnień przez urzędników

Prokuratura wszczyna śledztwo
ws. koncertu Madonny

SERWISY:

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. finansowania koncertu Madonny na Stadionie Narodowym. Dotyczy ono przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Śledztwo wszczęte zostało w czwartek, przez warszawską prokuraturę okręgową. Jak przekazał jej rzecznik, Dariusz Ślepokura, przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych polegać ma na przekazaniu środków publicznych na rzecz Narodowego Centrum Sportu, z którego środków organizowano koncert Madonny.

- W postępowania sprawdzającego prokuratura zwróciła się do ministerstwa sportu i turystyki o nadesłanie stosownych informacji w tym zakresie, a także zapoznała się z wystąpieniem pokontrolnym NIK. W oparciu o te dokumenty prokurator podjął decyzję o wszczęciu śledztwa w tej sprawie - wyjaśnił rzecznik.

Przestępstwo przekroczenia bądź niedopełnienia obowiązków służbowych ścigane jest z urzędu. Grożą za nie nawet trzy lata więzienia.

NIK wytyka błędy resortowi Joanny Muchy

W maju NIK stwierdziła w raporcie, że ministerstwo sportu i turystyki wydało publiczne pieniądze na koncert Madonny niegospodarnie i niezgodnie z ich przeznaczeniem.

NIK uznał, że z budżetowej rezerwy celowej przeznaczonej na zadania związane z turniejem Euro 2012 oraz na upowszechnianie siatkówki wśród dzieci i młodzieży można było finansować wyłącznie przedsięwzięcia związane z tymi dwoma celami. W tych celach nie mieścił się koncert Madonny.
Resort sportu zarzuty odpierał i przekonywał, że "NIK zamknął oczy na zdrowy rozsądek".

Tak fani komentowali koncert Madonny:

nsz/ola/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bokser

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2013 01:36 ~bokser

  Uwaga znalazłem dwa zagrożenia w tym co piszesz:
  1) Ironia - jakiś cudotwórca - możesz kogoś obrazić w ten sposób, zwłaszcza, że wiąże się to z religią (zatem przypomina nienawiść na tle religijnym)
  2)Afryka - nieważne skąd. Może być źle odebrane, jako jakąś gorszą lokalizację.

  Starajmy się tak pisać, żeby nie obrazić innych!

 • teresa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 21:53 ~teresa

  no i co panie tusk, dalej bronisz przestępców swoich ministrów. Jesli tak to jestes tez przestepcą a za ukrywanie przestępcy w Polsce jest kara więzienia.chyba ze jestes ponad prawem a na to wygląda.

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 21:37 ~Jacek

  Rob~Rob

  Mucha do dymisji a osoby odpowiedzialne niech mają do czynienia z komornikiem dopóki całości nie oddadzą. Tyle w temacie

  Święte słowa

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 21:36 ~Jacek

  Wydali pieniądze na koncert, a teraz wydadzą drugie tyle na śledztwo. Winowajca nie odda, bo nie będzie miał tyle. Jeszcze niech trafi do więzienia.

  Gratuluje naszym władzom!

 • maja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 19:35 ~maja

  Pododbno Madonna przywłaszczyła sobie publiczne pieniądze i nie chce oddać. Radek już wysłał swoich ludzi, którzy będą się starali je odzyskać. Może się uda chociaż trochę.

 • kayah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 16:38 ~kayah

  niech poproszą Madonne, to moze odpali im kasę na spłate tych 6 baniek. Dla mnie to skandal, żeby tak wywalić pieniądze, zupełnie niezgodnie z przeznaczeniem. Bo co? Bo Mucha jako mała dziewczynka słuchała Madonny???

 • Marek WJ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 16:09 ~Marek WJ

  A DLACZEGO ZA MOJE PIENIĄDZE ROBI SIĘ CYRK W PROKURATURZE????


  ZA 3 MIESIĄCE UMORZĄ I BASTAAAAA

 • Emerytka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 14:48 ~Emerytka

  A jutro jakiś cudotwórca z Afryki na Stadionie Narodowym i jego klienci płacą tylko po 40 zł za wstęp.
  Mam nadzieję że znajdzie się jakaś partia (niekoniecznie PiS) która złoży doniesienie do prokuratury o możliwości sprzeniwierzenia pieniędzy publicznych przez organizatorów

 • ooooo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 14:31 ~ooooo

  Alleluja! Oby tylko nie rozszelo sie po kosciach. Muche powinni wsadzic za przekrety

 • zxc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 13:39 ~zxc

  mietek ~mietek

  Żenujące o tyle że związki i kluby sportowe przy rozliczeniach z ministerstwem muszą tłumaczyć się dosłownie z każdej wydanej złotówki, tworzyć całe szafy segregatorów, nikomu nie potrzebnych dokumentów, tabelek z milionem pieczątek, na piśmie składać uprzejmą prośbę o przesunięcie kwoty np 50,42 zł z pozycji sprzęt sportowy na pozycję odżywek i czekać aż ministerstwo wykaże się wielką łaską i uzna taką prośbę a jak nie to przykro nam bardzo pieniądze trzeba oddać. A na fakturze za wyżywienie z obozu szkoleniowego najlepiej niech wszyscy jego uczestniczy poświadczą własnoręcznym podpisem podając jeszcze pesel, nr buta i imię dziadka, że faktycznie zjedli bułkę z bananem. A nie daj Boże na fakturze będzie bułka, banan i kefir, ojjj, toż to już jest zmiana planu rzeczowo-finansowego która nie była zgłoszona do ministerstwa i już takiej fakturki nie rozliczą. A związki i kluby siedzą cichutko bo jak się tupnie to ministerstwo już jakiś sposób znajdzie żeby dotacje cofnąć i zrobić z nich złodzieji którzy tylko kombinują jak tu wyłudzić pieniądze...

  Ja znam przypadek, w którym został wystawiony mandat za to, że do rachunku na którym miało znaleźć się wyżywienie doliczono reklamówkę za 10 groszy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »