Informacje

26.07.2019 06:58 za zabójstwo nie trafił do więzienia

Prokuratura: kiedyś zabił ojca i babcię, teraz oskórował psa. Zarzuty dla 53-latka

SERWISY:


Prokuratura postawiła zarzuty 53-letniemu mężczyźnie, który miał zabić i obedrzeć ze skóry swojego psa - suczkę Perełkę. Mężczyzna jest dobrze znany śledczym: w 2001 roku zamordował swojego ojca i babcię. Do więzienia jednak nie poszedł, bo uznano, że jest niepoczytalny.

- 25 lipca Zbigniew P. usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie zarzut zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem oraz znęcania się nad suczką - informuje Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Skóra na ogrodzeniu

Do zdarzenia doszło we wtorek w Białobrzegach. Sąsiedzi mężczyzny zauważyli, że na ogrodzeniu wisi skóra. Wezwali policję. Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, 53-latek był w domu. Wyszedł na podwórko.

- To skóra królika - odparł. A kiedy policjanci zapytali, gdzie jest pies, opowiedział: "gdzieś tu lata". Funkcjonariusze nie uwierzyli mężczyźnie. Przeskoczyli przez bramę i weszli do mieszkania.

- Na ciele i ubraniu 53-latka znajdowały się liczne ślady krwi. W trakcie oględzin, w których uczestniczył powiatowy lekarz weterynarii, ujawniono szczątki zwierzęcia w kuchni. Ujawnione ślady oraz dowody wskazywały, że Zbigniew P. zjadł fragmenty ciała zwierzęcia, a jego oskórowanie mogło nastąpić, gdy pies jeszcze żył - informuje Marcin Saduś.

Mężczyzna został zatrzymany, nie przyznał się do winy. Usłyszał zarzuty. Prokuratura wnioskowała też o tymczasowy trzymiesięczny areszt dla podejrzanego. W piątek Sąd Rejonowy w Legionowie uwzględnił wniosek.

- Sąd podzielił stanowisko prokuratora, iż zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu przez podejrzanego, mając na uwadze jego przeszłość kryminalną - przekazał Saduś.

Poinformował również, że po stronie podejrzanego istnieje realna obawa matactwa. - Część świadków boi się zeznawać - dodał.

Grozi mu pięć lat więzienia.

Ma na koncie morderstwo

Jak podaje prokuratura, w 2001 roku mężczyzna zabił swojego ojca oraz babcię. Nie trafił jednak do więzienia, ponieważ biegli uznali go za niepoczytalnego i skierowali do szpitala psychiatrycznego, z którego, decyzją sądu, wyszedł po pięciu latach.

-  Z kolei w 2008 roku Prokuratura Rejonowa w Legionowie skierowała przeciwko niemu akt oskarżenia, w którym zarzucono mu zabicie psa poprzez uderzenie siekierą w głowę w warunkach znacznie ograniczonej poczytalności – mówi Saduś i zastrzega, że nie ma informacji, jak skończyło się to postępowanie.

"Zagrożenie dla otoczenia"

Ale na tym lista przestępstw, które służby zarzucają 53-latkowi, się nie kończy.

- Aktualnie przed sądem prowadzone jest inne postępowanie przeciwko Zbigniewowi P., któremu prokurator zarzucił popełnienie przestępstw znieważania i bezprawnego wywierania wpływu na funkcjonariuszy publicznych, kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia - wylicza prokurator i zaznacza, że w ramach tych postępowań biegli wydali opinię "o poważnych zaburzeniach psychicznych podejrzanego świadczących, iż wyżej wymieniony stanowi zagrożenie dla otoczenia".

Informowaliśmy również o próbie utopienia psa przez matkę i jej córkę:

kz/PAP/ec/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Lipek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2019 09:00 ~Lipek

  kaskozorzec~kaskozorzec

  To jest tylko dowodem na to że niepoczytalność jest bezprawnym tworem wymyślonym w sumie nie wiem po co. Ktoś kto zabije powinien być odsunięty od społeczeństwa. Tylko tyle. A tak to dwukrotny zabójca wychodzi po 5 latach i cieszy się wolnością jak pełnoprawnie niewinny człowiek z nieskazitelną kartoteką. Dlaczego nie można podważyć prawa jako jawnie nielegalnie i bezprawne?

  Raczej wiadomo po co i komu takie prawo jest potrzebne. Dużo swoich ludzi uniknęło przez to kary. Posiadanie żółtych papierów zapewniało bezkarność.

 • rownosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.07.2019 10:04 ~rownosc

  Dlaczego psy mają przywileje kosztem innych zwierząt?

 • dzik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2019 16:49 ~dzik

  RÓŻĄL !!!
  gdzie jesteś

 • jezuitka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2019 14:15 ~jezuitka

  smutek~smutek

  Bądźmy tolerancyjni ! To nie jego wina , że się taki urodził !

  Wystarczy dać mu sznur i drobną sugestię. Może nie jest za głupi, żeby zrozumieć. Szkoda powietrza dla takiego śmiecia.

 • siwy4b

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2019 12:41 ~siwy4b

  Za takie rzeczy w tym kraju nie idzie się do więzienia. Co innego gdyby nie zapłacił podatku...

 • chesterdb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2019 11:49 ~chesterdb

  Po prostu jak się to czyta to włos się na głowie jeży. Kwestia czasu kiedy zabije sąsiada lub przypadkową osobę, która będzie w pobliżu. Zasada powinna być jedna, że jeśli już biegli stwierdzają niepoczytalność to trafia się do psychiatryka DOŻYWOTNIO. Ilu cwanych zabójców skutecznie symulowało niepoczytalność i zamiast dożywocia dostawali pobyt w szpitalu psychiatrycznym, z którego po kilku latach wychodzili tak jak i ten zwyrodnialec wyszedł by dalej zabijać i terroryzować otoczenie.

 • TJN

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2019 11:40 ~TJN

  To jest niewiarygodne koło jakich ludzi przypadkowo możemy się znaleźć.
  Zabił, znieważał, groźby karalne i chodził sobie wolny jak owieczka.

 • mico

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2019 10:54 ~mico

  Skoro za człowieka dostał 2 i pół roku, to za psa pewnie dostanie rekompensatę i dwa inne psy gratis aby jakkolwiek biedak wyszedł na zero.

 • kaskozorzec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2019 10:48 ~kaskozorzec

  To jest tylko dowodem na to że niepoczytalność jest bezprawnym tworem wymyślonym w sumie nie wiem po co. Ktoś kto zabije powinien być odsunięty od społeczeństwa. Tylko tyle. A tak to dwukrotny zabójca wychodzi po 5 latach i cieszy się wolnością jak pełnoprawnie niewinny człowiek z nieskazitelną kartoteką. Dlaczego nie można podważyć prawa jako jawnie nielegalnie i bezprawne?

 • Władza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2019 10:37 ~Władza

  To jakaś paranoja jest. Typ zabija dwoje ludzi, sąd go nie zamyka w więzieniu, a ze szpitala wypuszczają go po 5 latach. Co polepszyło mu się ?! Bycie wariatem nie powinno być żadna okolicznością łagodzącą, tym bardziej jeżeli chodzi o zabójstwo.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »