Informacje

13.02.2011 08:59 Lecznica ma być gotowa do 2015 r.

Projekt Szpitala Południowego: są dwa odwołania

SERWISY:

Dwie firmy nie zgadzają się wyborem projektanta Szpitala Południowego. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta powierzył to zadanie Biuru Konsultingowemu Rozwoju Budownictwa Służby Zdrowia PROMEDICON. Teraz sprawa leży w rękach Krajowej Izby Odwoławczej.

O wyborze projektanta poinformowaliśmy pod koniec stycznia. Firma PROMEDICON zaproponowała za swoje usługi 2 mln 799 tys.

Jak mówili urzędnicy, to była najniższa cena spośród zaproponowanych w przetargu. Z tym wyborem jednak nie wszyscy się zgadzają. - Do dnia 10 lutego 2011 r. wniesione zostały 2 odwołania - informuje na swojej stronie internetowej SZRM. KIO ma rozpatrzyć skargi w ciągu 15 dni. - Rozstrzygnięcie przetargu jest możliwe najwcześniej pod koniec marca 2011 roku - czytamy w komunikacie Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta.

Ma być gotowy za cztery lata

Projekt ma być gotowy w ciągu 22 miesięcy, a szpital zbudowany do 2015 r. Lecznica ma mieć 250 łóżek i podziemny parking. W planach są oddziały: chirurgii ogólnej, położniczo-ginekologiczny, dziecięcy z neonatologią, wewnętrzny, OIOM i szpitalny oddział ratunkowy z lądowiskiem dla helikopterów. Szpital stanie u zbiegu u zbiegu ulic Pileckiego i Indiry Gandhi. Miasto zarezerwowało na jego budowę 224 mln zł.

ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nobady

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.02.2011 23:55 ~nobady

  opis jaki zamieściła osoba opisująca temat Szpitala Południowego nie zna się dobrze na problematyce i temacie ! Wizualizacja przedstawiona w tym temacie nie przedstawia programu funkcjonalno -użytkowego, który został opracowany w 2010 roku ! Dla tego nie widać między innymi "lądowiska" (w polskim prawie lotniczym - lotnisko dla statków powietrznych) dla śmigłowców na dachu.

 • mieszkaniec Ursynowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.02.2011 22:59 ~mieszkanie…

  A ja po raz kolejny pytam: po cholerę ten szpital ? Warszawa ma ponad 40 szpitali, wszystkie w długach i niedoinwestowane. Po zniesieniu rejonizacji TA INWESTYCJA NIE MA SENSU !!!

 • agent_J

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.02.2011 12:04 ~agent_J

  @Aldona: dlatego IMO powinien być ZAKAZ wynajmowania podwykonawców przy zamówieniach publicznych, bo często jest tak, że prawdziwą pracę wykonuje za marne grosze ktoś na końcu łańcucha pokarmowego. Jeśli firma nie jest w stanie wykonać sama projektu to nie powinna w ogóle startować, ewentualnie kasa powinna zostać wypłacona bezpośrednio, jeśli do realizacji potrzeba kilku firm.

 • Szymon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.02.2011 11:24 ~Szymon

  A dlaczego nie widzę na dachu lądowiska dla helikoptera???

  Jak można sobie wyobrazić nowoczesny szpital bez tego już raczej standardowego rozwiązania?

 • Aldona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.02.2011 09:41 ~Aldona

  Ta najniższa cena to skutkuje, najgorszymi projektami, bez należytej koordynacji między branżami. Budowa w Warszawie a projektanci z poza to bardzo ciekawe rozwiązania. Później w czasie realizacji ogromne problemy z uzyskaniem wyjaśnień czy nowych projektów, albo informacje że ktoś komuś czegoś nie zapłacił i niektórzy nie chcą dalej uczestniczyć w procesie realizacji. Tylko miastu gratulować tych pięknych wyborów, dobrego nadzoru inwestorskiego nad wszystkimi prowadzonymi inwestycjami, a w szczególności MPWiK. A piszącym artykułu na ten temat, proponuję trochę więcej zagłębić się w procesy realizacji inwestycji, bo Państwo działają na zasadzie, że gdzieś dzwoni tylko nie wiadomo gdzie. Brakuje konkretów.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »