Informacje

01.05.2011 06:00 sprawdź co i gdzie

Program obchodów beatyfikacji Jana Pawła II

SERWISY:

Msza święta na pl. Piłsudskiego, uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej i na Woli to trzy główne miejsca w Warszawie, gdzie wierni mogą wziąć udział w obchodach beatyfikacji Jana Pawła II.

Na pl. Piłsudskiego od godz. 10.00 rozpoczęła się transmisja mszy beatyfikacyjnej z Watykanu. Z kolei około godz. 12.00 planowana jest msza święta pod przewodnictwem biskupa Jareckiego.

Tuż po beatyfikacji z pl. Piłsudskiego Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie ruszy przystrojony biało-żółtymi kwiatami papamobile z 1979 roku. Pojazd będzie można oglądać przez cały dzień.

Natomiast wieczorem, o godz. 21.00 na placu Piłsudskiego odbędzie się koncert "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Muzykę do tekstów Karola Wojtyły skomponował jazzman, kompozytor, pianista - Joachim Mencel. W trakcie koncertu wystąpią artyści z różnych stron świata, m.in.: Dino Saluzzi, Jorgos Skolias, Ewa Bem, Valerie Ekoume.

Uroczystości w Wilanowie

Obchody trwają również pod Świątynią Opatrzności. Wierni o godzinie 9 wzięli udział w mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Piotra Jareckiego. O godzinie 10 na telebimie rozpoczęła się transmisja z Watykanu.

Po beatyfikacji, około godziny 13 zostanie odsłonięty portret Jana Pawła II złożony ze 105 tysięcy nadesłanych zdjęć. Portret ma mieć 50 metrów szerokości i 26 metrów wysokości.

Miasteczko dla dzieci

W Wilanowie zostanie otwarte miasteczko dla dzieci, które pojadą "papieską ciuchcią", zwiedzą "miasta" związane życiem Karola Wojtyły: Wadowice, Kraków, Rzym, Warszawę. Będą mogły poznać historię życia i świętości Jana Pawła II. Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego przeprowadzi zbiórkę eksponatów - pamiątek związanych papieżem.

Czuwanie na Woli

W parku Moczydło na Woli, przy figurze Jezusa Miłosiernego, u zbiegu ulic Deotymy i Górczewskiej, rozpoczęło się całodzienne czuwanie. Wierni zaczęli modlitwę o poranku, a zakończy późnym wieczorem.


aq/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »