Informacje

28.07.2014 16:00 sprawa kontrowersyjnej decyzji

Prof. Chazan idzie do sądu pracy.
Wróci do szpitala św. Rodziny?

SERWISY:


Prof. Bogdan Chazan złoży do sądu pracy odwołanie od decyzji prezydent Warszawy, które pozbawiła go zatrudnienia - zapowiada "Nasz Dziennik". I dodaje, że ma szansę wygrać spór.

O tym, że profesor Chazan zamierza odwołać się od decyzji ratusza informowaliśmy tydzień temu.

Teraz te informacja potwierdza "ND". Dokument miał zostać złożony w poniedziałek.

- Odwołanie od decyzji prezydent Warszawy na tę godzinę jeszcze nie wpłynęło. Możliwe, że zostało wysłane pocztą - powiedziała nam przed godz. 16 Agnieszka Domańska z Sądu Okręgowego. Tę informacje potwierdził we wtorek na antenie TVN24 przedstawiciel profesora Chazana.

Gazeta dywaguje też na temat szans powrotu profesora do szpitala im. Świętej Rodziny i rozmawia na ten temat z niewymienionym z nazwiska sędzią sądu pracy.

Powiedział on dziennikowi, że zwolnienie z pracy prof. Chazana może być unieważnione z powodów formalnych lub merytorycznych.

"Jest mi przykro"

Prof. Bogdan Chazan nie jest dyrektorem szpitala przy ulicy Madalińskiego w Warszawie od ubiegłego poniedziałku – wówczas wręczono mu wypowiedzenie. - Jest mi przykro, odczuwam żal i dyskomfort. Jest mi smutno - powiedział profesor tuż po odebraniu decyzji.

Rzecznik ratusza potwierdził tydzień temu, że udało się dostarczyć wypowiedzenie. Jak dodał, okres wypowiedzenia wynosi trzy miesiące, ale prof. Chazan jest zwolniony z obowiązku świadczenia pracy.

W rozmowie z Polskim Radiem adwokat lekarza stwierdził, że ratusz nie zdecydował się na dyscyplinarne zwolnienie, dlatego profesor ma prawo wrócić do pracy po zakończeniu urlopu i sprawować funkcję dyrektora do końca października.

CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE

Podstawą zwolnienia kontrola

O zamiarze odwołania Chazana z funkcji dyrektora szpitala na początku lipca poinformowała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Podstawą do decyzji stały się wyniki kontroli ratusza w Szpitalu im. Św. Rodziny. Chazan powołując się na klauzulę sumienia odmówił wykonania w szpitalu aborcji, choć były do tego wskazania medyczne ze względu na wady płodu. Nie wskazał też pacjentce - do czego zobowiązują go przepisy - innego lekarza lub placówki, gdzie można zabieg wykonać.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi między innymi warszawska prokuratura.

Deklaracja wiary

Chazan jest jedną z ok. 3 tysięcy osób związanych ze służbą zdrowia, które podpisały deklarację wiary, gdzie zapisano m.in. pierwszeństwo prawa bożego nad prawem ludzkim oraz potrzebę "przeciwstawiania się narzuconym antyhumanitarnym ideologiom współczesnej cywilizacji".

Podpisując ją, lekarze i studenci medycyny deklarują, że nie będą wykonywać zabiegów sprzecznych z ich światopoglądem. Inicjatorką deklaracji była dr Wanda Półtawska, lekarka i przyjaciółka papieża Jana Pawła II.

OŚWIADCZENIE PROFESORA CHAZANA:


PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ojciec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.08.2014 15:17 ~Ojciec

  Moim zdaniem wygra. Istnieje coś, co się nazywa stopniowaniem kar i nagan. A poza tym może się pojawić jakiś błąd formalny. Poczekajmy na werdykt.

 • zdenerwowana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2014 00:14 ~zdenerwowana

  Sąd Pracy dokona jedynie oceny czy przy rozwiązaniu stosunku pracy naruszone zostały przepisy Kodeksu Pracy.

  Nie wyobrażam sobie jednak, żeby Chazan mógł wrócić do "swojego" szpitala, ponieważ ten facet w sposób bezpośredni zagraża życiu i zdrowiu pacjentek.

 • Jagoda28

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2014 16:28 ~Jagoda28

  Jeśli Chazan wróci do szpitala to po naszym trupie niestety, bo dla niego ważniejsze jest sumienie i jego "życie wieczne" niż doczesne życie pacjentki.

 • wrona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2014 15:53 ~wrona

  Słuchaczki Radia Maryja, zawsze możecie leczyć sie prywatnie u nawiedzonego w duchu świętym Chazana.

 • lat 38

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2014 15:49 ~lat 38

  Facio idzie do sądu pracy i liczy, że znowu będzie "leczył" bezmózgie płody?
  Boże zmiłuj się nad nami kobietami!!!!!!

 • wał korbowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2014 13:35 ~wał korbowy

  Wszystkich Chazanopodobnych wyskrobać z państwowej służby zdrowia! To zadanie do wykonania z terminem na wczoraj!!!!!!!!!!!

 • Coolas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2014 13:05 ~Coolas

  Droga Blanco,

  niestety media trochę spłycają sprawę Chazana, został on odwołany ponieważ zamiast od razu skierować pacjentkę do Dębskiego (w środowisku jest znany i argumentacja Chazana, że nie musi znać lekarzy, którzy ciążę terminują jest bardzo naciągana) zlecił serię NIEPOTRZEBNYCH BADAŃ przez co pacjentka nie mogła już dokonać aborcji. Dla przypomnienia - kobieta zgłosiła się w 22 tygodniu a odmowę Chazana otrzymała w 25 tygodniu. I to było kur.estwo z jego strony. Ja z kolei mam nadzieję, że sąd nie ulegnie lobby watykańskiemu.

  Blanca~Blanca

  Byłoby dobrze, żeby niezależny sąd rozpatrzył sprawę prof.Chazana w sposób sprawiedliwy i bezstronny. Ta haniebna decyzja prezydent/prezydentki (jak poprawnie politycznie tytułować p.Gronkiewicz ?) miasta o odwołaniu profestora z funkcji dyrektora szpitala powinna być potępiona i cofnięta. Dokonana została na zlecenie lewackiego lobby, bez zachowania należytych standardów przy tego rodzaju sprawach.

 • personel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.07.2014 01:34 ~personel


  Blanca~Blanca

  Byłoby dobrze, żeby niezależny sąd rozpatrzył sprawę prof.Chazana w sposób sprawiedliwy i bezstronny. Ta haniebna decyzja prezydent/prezydentki (jak poprawnie politycznie tytułować p.Gronkiewicz ?) miasta o odwołaniu profestora z funkcji dyrektora szpitala powinna być potępiona i cofnięta. Dokonana została na zlecenie lewackiego lobby, bez zachowania należytych standardów przy tego rodzaju sprawach.
  ggg~ggg


  Szkoda twojej klawiatury. Facet złamał prawo i tyle. Koniec dyskusji.


  Ten święty dziad bywał w sądzie pracy juz kilkakrotnie, ale jako pozwany za bezprawne zwolnienia pielęgniarek . zawsze przegrywał, teraz jak ośmieli się pójść też przegra . Do piekła !!!

 • brzoza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2014 23:40 ~brzoza


  MokotowianinMokotowianin

  czemu jeszcze nie prof. Ch? Prokuratura, budzimy się już poniedziałek 10:00 rano!!!
  Prof Ch~Prof Ch

  Zarzutów karnych jeszcze nie ma, ale nic straconego.
  Prokuratura Warszawa-Mokotów nie kwapi się z oskarżeniami lekarzy. Gdy byłam tam ze swoją sprawą przeciwko prof. Chazanowi w 2006r., usłyszałam, że jeśli się da, to lepiej iść do innej, bo z Wiktorskiej przez ostatnie 10 lat żadne postępowanie nie dotarło do aktu oskarżenia. Gdzie indziej też nie lepiej.

 • Sadam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2014 23:30 ~Sadam

  Ciekawe ile ten stary oszołom zaliczył skrobanek,a teraz pod publike piepszy o klauzuli sumienia,ite głupie mochery oczywiscie w to wieżą,,,,,,smiechu warte,a stary debil niech zbiera puszki jak mu brakujw

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »