Informacje

01.03.2019 09:29 sprawa jest rozwojowa

Produkcja narkotyków na dużą skalę.
Ponad 20 osób zatrzymanych

SERWISY:


Policjanci zatrzymali ponad 20 osób podejrzanych o produkcję narkotyków. Ustalono, że m
ogli oni wprowadzić do obrotu nawet 560 kilogramów amfetaminy i 120 kilogramów marihuany. Produkcja była zorganizowana w profesjonalny sposób.

Akcja jest efektem współpracy policjantów ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością narkotykową z funkcjonariuszami z radomskiego wydziału antynarkotykowego.

Funkcjonariusze ustalili, że w województwie mazowieckim działa zorganizowana grupa przestępcza zajmująca się produkcją oraz wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.

Służby określiły miejsce i osoby wchodzące w skład grupy, role jakie odgrywają, a przede wszystkim to, w jaki sposób został zorganizowany nielegalny proceder.

50 kilogramów amfetaminy

Już w sierpniu ubiegłego roku policjanci dotarli do pierwszego miejsca, gdzie wytwarzane były narkotyki.

W domu w powiecie wołomińskim znajdowały się trzy linie technologiczne służące do produkcji amfetaminy. Funkcjonariusze znaleźli beczki, termostaty, grzałki, silniki, zawory, sterowaną elektrycznie czaszę grzewczą oraz odczynniki chemiczne. Przejęli prawie 50 kilogramów amfetaminy oraz 15 litrów prekursora BMK, z którego można wyprodukować kolejnych 30 kilogramów tego narkotyku. Zabezpieczyli także dwa litry substancji, z której można wytworzyć jeszcze dziewięć kilogramów substancji psychotropowej.

Czarnorynkową wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę około dwóch milionów złotych. Zatrzymano czterech mężczyzn.

Fabryka w domu, magazyn w garażu

Z informacji policjantów wynikało, że podobna fabryka powstała również w powiecie szydłowieckim. Funkcjonariusze ustalili, że w jednej miejscowości na tym terenie został wynajęty dom, gdzie powstała linia produkcyjna.

Wszytko wskazywało na to, że osoby, które mają związek z nielegalnym procederem, zorganizowały również narkotykowy magazyn w garażu na warszawskich Bielanach. W tym miejscu miała być przechowywana gotowa amfetamina oraz płynna jej wersja.

Na terenie wspomnianej posesji w powiecie szydłowieckim funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn. Okazało się, że w jednym z pomieszczeń gospodarczych jest produkowana amfetamina. Na miejscu znajdował się metalowy reaktor z pracującą chłodnicą zwrotną, mieszadłem i termometrem.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty między innymi za wytworzenie znacznej ilości prekursora w postaci BMK i uczynienia z tego stałego źródła dochodu. Dwóch z nich odpowie także za obrót znaczną ilością substancji psychotropowej.

Nie wykluczają kolejnych zatrzymań

Policjanci dalej pracowali nad sprawą, w ich ręce trafiło kolejnych 20 osób.

Podejrzanym przedstawiono między innymi zarzuty wytworzenia nie mniej niż 400 kilogramów amfetaminy oraz wprowadzenia do obrotu co najmniej 560 kilogramów amfetaminy, 120 kilogramów marihuany i sześciu kilogramów mefedronu. Wszyscy mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Śledztwo prowadzone w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

W lutym informowaliśmy o zatrzymaniu szefów gangu "Jokera" i "Młodego" podejrzanych między innymi o handel narkotykami wartymi 2,6 miliona złotych:

mp/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • waws

    zgłoś naruszenie odpowiedz 01.03.2019 09:57 ~waws

    Znowu promile są wyłapywane z rynku. Polska to jeden rynków w Europie o największej dynamice przyrostu konsumpcji narkotyków. Wg organizacji międzynarodowych tu idą tony a policja wyłapuje gramy lub kilogramy. Już widać jaki będziemy mieli problem społeczno - gospodarczy za kilka lat

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »