Informacje

04.07.2013 21:38 Skoordnynowana sygnalizacja swietlna

Priorytetowe tramwaje.
Szybciej na Bemowo

SERWISY:

Podróż tramwajem na Bemowo ma być szybsza średnia o pół minuty. Na wysokości pętli Koło wprowadzono skoordynowaną sygnalizację świetlną.

Światła tramwajowe na skrzyżowaniu ul. Obozowej i ul. Księcia Janusza zostały skoordynowane z oddalonymi o kilkaset metrów światłami w miejscu, gdzie ulicę Dywizjonu 303 przecina torowisko.

Szybciej na Bemowo...

- Dzięki temu przejazd tramwajów jest średnio o pół minuty krótszy, niż wcześniej – informują Tramwaje Warszawskie.

Jak uzyskano ten efekt? Jeżeli tramwaj dostanie "zielone" światło przy Księcia Janusza, to kolejne  sygnalizatory przy ul. Dywizjonu 303 też wyświetlą sygnał zezwalający na swobodny przejazd.

Skróci się także czas oczekiwania na sygnał przy ul. Dywizjonu 303, dla tramwaju nadjeżdżającego z Bemowa. – Jest on wyświetlany dwa razy częściej – informują Tramwaje Warszawskie.

... i łatwiej na pętlę

Skoordynowana sygnalizacja ułatwi również wjazd na pętlę przy ul. Dywizjonu 303. Zielone w tamtą stronę zaświeci się tylko wtedy, gdy na torach pojawi się tramwaj, który będzie chciał wjechać na pętlę. Z kolei wagon wyjeżdżający z pętli w kierunku Bemowa, gdy ruszy spod sygnalizatora na pętli, przejedzie od razu także przez przejazd ukośny.

- Rozwiązanie poprawiło warunki jazdy pasażerów tramwajów przy zachowaniu zbliżonych warunków ruchu samochodowego – informują Tramwaje Warszawskie.

lata/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tatiana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2014 15:39 ~tatiana

  Hahahahahaha, ale się obśmiałam, uuuu, hahahaha.
  Teraz remont między Radiową, a Orlich Gniazd i tramwaj łapie opóźnienie około 6 minut więc te pół minuty w buty sobie wsadźcie. Pytałam jeszcze motorniczego dlaczego się tak wlecze przez Koło - on odpowiedział że są ograniczenia prędkości na jakichś krzyżakach(?) wię może jechaćdo 15 km/h bo łapią ich na radar laserowy, więc powodzenia życzę!!!

 • ratman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.07.2013 06:05 ~ratman

  ależ się czepiacie... przecież 0,5 minuty przez cały miesiąc daje już 15min; przez cały rok - 3 godziny; przez 40 lat jeżdżenia do pracy - 5 dni. załóżmy, że dziennie tymi tramwajami jedzie 10.000 ludzi to mamy rocznie dodatkowe 30.000 godzin czyli 3750 osobodni roboczych czyli 14 dodatkowych etatów wytwarzających PKB i nasze emerytury. Czyż za takie genialne osiągnięcie nie należy się sowita nagroda dla urzędników???

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 17:14 ~Piotr

  W tej części Woli problematyczne jest jeszcze skrzyżowanie Obozowej z Deotymy.Tam również powinna zostać zmieniona sygnalizacja, bo tramwaje stoją w korkach czasem.

 • tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 17:10 ~tom

  tak... za to na Deotymy stoi się 15 min w korku przez sygnalizację!! Z tej perspektywy te 0,5min nie cieszy

 • stt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 16:41 ~stt

  I co z tego, jak motorniczemu nie wolno jechać szybciej jak 10 lub 20 na godzinę, bo inaczej pan fotograf z centrali ruchu zrobi mu zdjęcie, co będzie podstawą do odebrania tzw. premii miesięcznej. Bo w tej chwili to trwa jakaś radosna twórczość w stawianiu ograniczeń szybkości nawet do 10 km/godz.

 • Stary kieryka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 15:51 ~Stary kieryka

  słoik od pokolen~słoik od pokolen

  Drodzy najlepsi kierowcy Warszawscy, jeśli tramwaj stoi na przystanku i pasażerowie przestali wsiadać i wysiadać można z zachowaniem ostrożności ruszać samochodem i jechać dalej a nie stać aż tramwaj ruszy.. i narzekać na korki.. Czy wszystkiego słoiki muszą Was uczyć? :)

  Że co?
  Nie dziwię się , że powodujecie tyle wypadków przyjeżdzajac do Stolicy jak nie znacie przepisów. Do czasu zamknięcia drzwi w tramwaju NIE WOLNO ruszyć !

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 14:31 ~gosc

  No jetem pod wrażeniem! Teraz czekamy na zmianę rozkładów jazdy na takie, które uwzględniają oprócz godzin i minut, także sekundy, np. godz. odjazdów: 14:05"30sek, 14:15"30 sek. itp, czysty zysk.

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 13:38 ~mmm

  Należy wprowadzać zmiany do czasu aż średnia prędkość jazdy tramwajów nie będzie niższa niż ok. 25km/h.
  Będzie szybciej i mniejszy tłok bez zwiększania liczby taboru.

 • słoik od pokolen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 13:09 ~słoik od pokolen

  Drodzy najlepsi kierowcy Warszawscy, jeśli tramwaj stoi na przystanku i pasażerowie przestali wsiadać i wysiadać można z zachowaniem ostrożności ruszać samochodem i jechać dalej a nie stać aż tramwaj ruszy.. i narzekać na korki.. Czy wszystkiego słoiki muszą Was uczyć? :)

 • Lola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 13:04 ~Lola

  motorowy~motorowy

  Ja to myślę, że pasażerowie oszczędzą tam znacznie więcej niż 30 sekund. Mnie przejazd z pętli Koło zawsze zajmował przynajmniej pięć minut. Najpierw półtorej minuty czekania na światło przy wyjeździe z pętli, potem drugie tyle na przecince 50 metrów dalej, no i minuta - dwie na dojazd do Marynina, zabranie pasażerów i odczekanie na światło. Rozkład przewidywał na ten odcinek tylko dwie minuty, więc na pierwszy przystanek przyjeżdżałem już 3 minuty opóźniony :)

  Oczywiście większość motorowych rżnęła na czerwonym, więc na Maryninie byli tylko minutę w plecy, ale to i tak więcej niż 30 sekund!


  To chyba jesteś pingwin:)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »