Informacje

17.02.2015 19:15 miejskie gadżety i ciepłe słowa

Prezydent podziękowała strażakom. "Poradziliście sobie znakomicie"

Miejskie gadżety i ciepłe słowa - tak prezydent Warszawy podziękowała strażakom za akcję gaszenia mostu Łazienkowskiego. - Poradziliście sobie znakomicie - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W uroczystości w ratuszu wzięła grupa 50 strażaków. - W tak trudnej akcji uczestniczyliście po raz pierwszy. Jesteście panowie wszyscy młodzi i nie pamiętacie wydarzeń z mostem sprzed 40 lat. Tak więc takie doświadczenie było po raz pierwszy Waszym udziałem i poradziliście sobie z nim doskonale - podkreśliła prezydent Warszawy.

Specjalne podziękowanie skierowała do załogi „Chudego Wojtka”, czyli statku miejskich wodociągów. - Ta sympatyczna jednostka znana była do tej pory ze żmudnej i monotonnej, ale jakże potrzebnej pracy w sąsiedztwie Grubej Kaśki. Okazało się, że „Chudy Wojtek” to także bardzo bojowa jednostka. Dzięki załodze Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji udało się wesprzeć strażaków wprost z nurtu Wisły - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent wręczyła strażakom i załodze „Chudego Wojtka” prezenty - miejskie gadżety.

Pożar mostu Łazienkowskiego

Do pożaru mostu Łazienkowskiego doszło w sobotę późnym popołudniem. Z ogniem walczyło przez 12 godzin prawie 150 strażaków. Początkowo wydawało się, że konstrukcja mostu nie ucierpiała, ale już w poniedziałek okazało się, że zniszczenia są poważniejsze.

- Wygląda na to, że konstrukcja - aczkolwiek nie wymaga postawienia mostu od nowa - jest nieco bardziej naruszona, niż się wydawałoby się to wcześniej - oświadczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pracujący na zlecenie ratusza prof. Henryk Zobel z Politechniki Warszawskiej nie wykluczył, że potrzebny będzie generalny remont.

Tak strażacy walczyli z ogniem:


 

jb/

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ddoriska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2015 06:53 ~ddoriska

  Dziękujemy Pani prezydent i strażakom że....most się spalił. teraz jedna ze stolic europejskich nasza Warszawa bedzie wogóle nieprzejezdna przez kilkanaście miesięcy....a znając tempo wykonawcze urzedników i robotników z ratusza ...przez lata.

 • kirikiri

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2015 19:59 ~kirikiri

  w 75 lepiej sobie STRAŻACY poradzili z pożarem tego samego mostu niż teraz przy technice, która poszła 20x dalej..żenada straży pożarnej, a może zlecenie niemców na wybudowanie nowego mostu

 • Yami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2015 19:07 ~Yami

  Zdecydowanie za późna reakcja na pożar, średniowieczne metody gaszenia, most się do niczego już nie nadaje. Czego tu gratulować?

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2015 19:04 ~olo

  Natomiast ja dziękuję p.prezydent za likwidację tramwaju nr 8 i wprowadzeniu utrudnień komunikacyjnych na jelonkach.Nagrodę otrzyma pani przy następnych wyborach.

 • polaczek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2015 18:41 ~polaczek

  No znakomicie sobie "poradzono"-most płonął 12 godzin aż wszystko co się mogło spalić spłonęło i miasto na dwa lata (co najmniej) będzie tej przeprawy pozbawione,w działaniach pozornych i nieskutecznych jesteśmy mistrzami świata.

 • zagadka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2015 17:55 ~zagadka

  strażak sam~strażak sam

  Gdyby użyli podnośników koszowych i drabin mechanicznych zamiast gasić płonący podest z ziemi, to dziś most byłby przejezdny

  Jestem ciekawy jak byś chciał rozstawić podnośniki na piasczystym i ruchomym podłożu? zastanów się zanim coś napiszesz!!! a nie oczerniasz strażaków

 • Wszechwiedzący

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2015 15:48 ~Wszechwiedzący

  Kuriozalne. Pożaru nie udało się ugasić na tyle szybko, aby uniknąć większych uszkodzeń, a straży brakowało odpowiedniego sprzętu... Wszyscy doceniają pracę strażaków a sam pożar to nie ich wina, ale po co te dziwne szopki z jakimiś podziękowaniami? Mogła pójść do jednostki i podziękować im bez kamer!

 • strażak sam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2015 13:55 ~strażak sam

  Gdyby użyli podnośników koszowych i drabin mechanicznych zamiast gasić płonący podest z ziemi, to dziś most byłby przejezdny

 • Opinia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2015 13:46 ~Opinia

  Marcin1980SMarcin1980S

  Bądźmy szczerzy - HGW promuje się gdzie tylko się da.. Wybuch w kamienicy - jest na miejscu by "współczuć" pokrzywdzonym mieszkańcom. Most się spalił - są nagrody dla strażaków.. bo kto wie.. może powiedzą kolegom jaka to Pani Prezydent fajna i będą dodatkowe głosiki.. Czego się nie zrobi dla dobrego PR-u.. by Warszawa zobaczyła, jaką mamy świetną, kochającą i troskliwą Panią Prezydent.

  Aż tacy ślepi i głusi nie jesteśmy, o Hannie mamy od dawna wyrobione zdanie i ona nam w następnych wyborach nie podskoczy, a może i wcześniej też nie.

 • Nerwowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2015 13:43 ~Nerwowy


  Od23latStrażnikwStolicy~Od23latStrażnikwStolicy

  Nie nagannie a co to znaczy w jej przypadku, daje kasę i nagrody tym, którym jest to politycznie i medialnie poprawne i tyle!!! DAJE KASĘ PAŃSTWOWEJ POLICJI I PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ A dla STRAŻY MIEJSKIEJ m.st.W-wy ( poza kierownictwem ) nie ma grosza!!! Jak nie ma to niech kasy to niech rozwiąże!!!
  xyz~xyz

  straż miejska do rozwiązania, nie do podziękowań

  Ja napisalem NIENAGANNIE prawidłowo, więc mnie nie poprawiaj po swojemu.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »