Informacje

11.10.2011 16:46 akt notarialny podpisany

Prezydent nagrodziła prezesa i sprzedała SPEC

SERWISY:

Prezydent podpisała we wtorek akt notarialny sprzedaży Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Rzutem na taśmę Hanna Gronkiewicz -Waltz zdążyła jeszcze nagrodzić prezesa spółki. Była to jej ostatnia decyzja w sprawie SPEC.

- Rzeczywiście ostatni podpis potrzebny do zawarcia transakcji został złożony - potwierdza w rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl Agnieszka Kłąb, rzeczniczka stołecznego ratusza.

Ratusz sprzedał prawie 85 procent akcji francuskiej firmie Dalkia za blisko 1,5 miliarda złotych. -  Pieniądze wpłynęły, więc nic nie stało na przeszkodzie, aby sfinalizować transakcję akt notarialny został podpisany wraz z załącznikiem zawierającym gwarancje pracownicze - mówi Kłąb.

Radni dali zgodę na sprzedaż

Władze miasta podpisały w lipcu wstępną umową z Dalkia, na mocy której doszło do prywatyzacji SPEC. Decyzję zatwierdzili pod koniec sierpnia radni miasta i komisja europejska.

Przeciwko prywatyzacji protestowali m.in. przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości wraz z kilkoma organizacjami społecznymi. Zbierali głosy pod referendum w sprawie ws. Prywatyzacji SPEC. Stworzono natomiast komisję, która liczyła podpisy. PiS twierdzi, że było ich 151 tysięcy. Szefowa komisji, że 145 tysięcy. Tak czy inaczej, około 40 tysięcy zostało uznanych za nieważne.

Ostatecznie – miejscy radni odrzucili wniosek o referendum.

Nagroda rzutem na taśmę

Od 11 października to nowy właściciel będzie decydował o nagrodach dla pracowników SPEC. Kilkanaście godzin przed złożeniem ostataniego podpisu pod aktem notarialnym, prezydent stolicy dała nagrodę prezesowi spółki. Michał Machlejd dostał 62 182 zł i 44 gr.

Działalność przedsiębiorstwa

SPEC to wiodący dostawca ciepła w Polsce, zarządzający największym systemem ciepłowniczym w Unii Europejskiej i jednym z największych na świecie, o długości prawie 1700 km. Przedsiębiorstwo zaspokaja około 80% potrzeb cieplnych miasta, ogrzewając ponad 19 tys. obiektów. Specjalizuje się też w budowie i modernizacji sieci, przyłączy oraz węzłów cieplnych.

ran, ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Raf.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.01.2012 14:45 ~Raf.

  I Bardzo dobrze niech teraz dalkia podniesie ogrzewanie o 300% moze warszawa zrozumie ze na po sie nie głosuje.!!!!!!!!!11

 • yolka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.10.2011 11:20 ~yolka

  No właśnie. Wczoraj dostałam pismo z ADM o kolejnej podwyżce czynszu / za c.o / 10% dotychczasowej sumy .... Ktoś przecież musi Panu Prezesowi tę nagrodę ufundować. Bo przecież nie miasto.

 • info

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 20:57 ~info

  Codziennie pod pałacem o 21 jest różaniec.

 • Kazio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 20:18 ~Kazio

  Dlaczego? Dlaczego ciągle siedzimy w domach, przy komputerach zamiast iść na ulice i skończyć z tą POpapraną bandą raz na zawsze? Czy wy naprawdę jesteście tacy ślepi, że nie widzicie za co oni nas mają, że nie ma dla nich żadnych granic ani hamulców? To Popaprane g... jest gorsze od komuny!

 • ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 20:16 ~ja

  Bój się dalej... A ja się nie boję!!!

 • Andrzej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 19:41 ~Andrzej

  rządu PO sprawiły że boje się napisać co myślę, boje się wyrazić swoje zdanie. Jak by ktoś pytał czy żyje mi się lepiej..

 • luxia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 19:18 ~luxia

  Dlaczego krzyczycie przeciwko podwyżkom i PO. Sami chcieliście tego, gdzie byliście gdy było referendum kogo wybieraliście w w wyborach. Jesteście dziwni na forum mądrzy ale słabi w podjęciu decyzji. woleliście PO macie nie chcieliście PiS-u cierpcie i płaćcie ze swoich portfeli kosztem waszych dzieci.

 • axa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 19:09 ~axa

  A kto ją kupi i do czego?

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 19:08 ~Paweł

  niech bufetowa zajmie się komunikacja miejską. Na autobus który jeździ rozkładowo co 15 minu8t czeka się 40 minut, w tym czasie przejeżdżają perfidnie 3 przejazdy techniczne. A bilety oczywiście w górę. LEMINGI CO WY ZROBILIŚCIE?????

 • paranoja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2011 18:50 ~paranoja

  masakra. Drodzzy wyborcy PO, dzięki za zagwarantowanie mega podwyżek ogrzewania i ciepłej wody!!! Co wtedy powiecie???

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »