Informacje

22.07.2013 20:46 przetarg na centralny odcinek nadwiślańskiego szlaku

Prezydent na rowerze reklamuje ścieżkę nad Wisłą

SERWISY:


Poniedziałek, dzień złożenia podpisów w sprawie referendum, był dla Hanny Gronkiewicz-Waltz bardzo intensywny. Była w nowym rodzinnym domu dziecka, witała  pociąg SKM a podczas przejażdżki Veturilo zareklamowała centralny odcinek Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego, na który miasto głosiło przetarg.


Jak przekonują urzędnicy, skrajne odcinki szlaku wkrótce połączy najdłuższy, centralny fragment tej trasy.

Wiosną 2014 roku

Do sprawy odniosła się prezydent Warszawy, która wraz z akcją zbierania podpisów pod referendum w sprawie jej odwołania wyraźnie się zmobilizowała. - Cieszę się, że warszawiacy coraz chętniej wybierają dwa kółka i lubią spędzać czas nad Wisłą, którą staramy się przybliżyć porządkując miejskie plaże, remontując bulwary, inwestując w plażową infrastrukturę. Dzięki tej inwestycji będą mogli szybko przemieścić się rowerem z północy na południe stolicy, ale też wybrać się na rowery rekreacyjnie, by podziwiać piękno warszawskiej Wisły - uważa Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent.st. Warszawy.

Szesnastokilometrową trasą, pomiędzy Bielanami a Mokotowem, rowerzyści mają pojechać wiosną 2014 r. Prace zostaną podzielone na cztery etapy. W pierwszym powstanie odcinek od Mostu M. Skłodowskiej-Curie do ul. Boleść. Następnie kolejny - pomiędzy Mostem Poniatowskiego a Cyplem Czerniakowskim, do wysokości ul. Zaruskiego. Oba te fragmenty rozdzielać będzie jednak na razie odcinek, na którym trwa modernizacja bulwarów, bo prace, które uwzględniają ścieżkę rowerową, mają trwać do 2015 roku. Jak przekonuje Monika Żukowska z biura prasowego ratusza, do tego czasu rowerzyści będą mieli do dyspozycji tymczasowy, alternatywny przejazd.

Pobocza i spowalniacze

Trzeci fragment centralnego odcinka Nadwiślańskiego Szlaku Rowerowego ma powstać
wzdłuż ul. Czerniakowskiej, od ul. Zagórnej do ul. Wolickiej. W ostatnim etapie - w ciągu ul. Wał Zawadowski powstaną nowe, szerokie pobocza, którym mają towarzyszyć urządzenia spowalniające ruch uliczny.

"Łącznie w ramach zamówienia przygotowanych zostanie ponad 16 km tras rowerowych, z czego 12, 15 m to zupełnie nowe połączenia, budowane od podstaw. Łącznie Szlak obejmie 34 km, w tym 27 km całkiem nowych dróg dla rowerów" - podają urzędnicy.

Jeszcze więcej ścieżek

Na razie rowerzyści mogą za to korzystać z otwartej dzisiaj ścieżki, która powstała wzdłuż ulicy Jagiellońskiej. Rowerzyści zyskali około 1700 metrów przejazdu od ul. św. Cyryla i Metodego do ronda Starzyńskiego.ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • orzech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2013 18:02 ~orzech

  na połamanych płytach chodnikowych przy zburzonych estakadach mostu wisłostrady oraz 1km dalej przy liceum również na popękanym chodniku wymalowali białą farbą linie i co? I jest 10 km ścieżki..

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2013 12:38 ~Tomek

  Dziś widziałem, jak policja zatrzymywała rowerzystów jadących po chodniku przy ul. Łopuszańskiej między Al. Krakowską i Żwirki i Wigury. Pieszych tam nie ma, bo przystanek jest bardzo długi i praktycznie nikt z tego chodnika nie korzysta. Policjantom nie przeszkadzały jadące tam auta z prędkością znacznie przekraczającą dopuszczalną (tam grzeją z reguły 90-100 km/godzinę).
  Ps. Przy najbliższej okazji, gdy będę tam jechał rowerem, nie omieszkam - dla bezpieczeństwa pieszych i swojego - jechać po jezdni środkiem pasa ruchu.

 • sportowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2013 02:21 ~sportowiec

  "W kasie nie może być różnicy! Stadion dla Dumy Stolicy!" - ten miał być "do końca 2010", zapowiadany na szumnej konferencji prasowej z udziałem 1000 osób, w tym własnie Hanki!

  Była to oczywiście urodzinowa zapowiedź na 100 lecie Polonii, jak i marketingowy, PR-owy i medialny udział HGW podczas 100 Masyt Krytycznej, gdzie obiecała cyklistom ścieżki, na czym zakonczył sie jej kontakt z rowerzystami.

  Co to za "ścieżki", gdzie odłsaniaja je oczywiscie z uroczystym przeciem stęgi, bo jakżeby inaczej, gdzie liczą one własnie niecałe 2 km, lub nawet i 200 m jak na Mokotowie. Wtedy tez bły grane tgasiemecka i nożyczecki! Jedna wielka granda!

  Kilka lat temu w Stołecznej czytałem wywiad z logistykiem warszawskich ścieżek: od tamtego momentu za 20 lat mieliśmy dorównać Holendrom pod tym względem.

  "Ścieżką" nazywacie namalowany rowerek na kostce, po której kazdy chodzi, gdzies to majac, lub tak samo te biegowa na Kepie Potockiej, gdzie sytuacja jest ta sama?

 • Marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2013 00:18 ~Marian

  Ja jako mieszkaniec Wawra czekałem 5lat na zmiany i nic. Dalej nie mam jak dojechać do pracy. Brak ścieżek rowerowych. Zarośnięta na ta na wale. Nas Wisłą barykady z gór ziemi wysypane na polnych dróżkach. O walce o przedszkole nie wspomnę. Jeżdżę dziurawą Bysławską i 146 jest co pół godziny. Tak widzę Warszawę. Zero zmian - stawiam minusa bufetowej i głosuję za odwołaniem

 • Jacek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 19:45 ~Jacek

  Wszysto to farsa i to ze ta kobieta zrobi wszysto żeby zdobyć głosy Warszawiaków. Ale zwoleników brak zwłaszcza w sektorze lokali komunalnych a wcześniej zakladowych które Urząd dostał od Wojewody Mazowieckiego.

 • gjgtag

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 17:41 ~gjgtag

  proszę o wyjaśnienie przez tvn warszawa tej sprawy-przecież ścieżka od mostu północnego istnieje i jest jedną z lepszych w Warszawie. czy to znaczy że ją zamkną? ktoś tu chyba marnuje publiczne pieniądze.

 • kola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 16:33 ~kola

  chciałbym pojechać dobrą ścieżką dla rowerów od Dworca Zachodniego do Podkowy Leśniej wzdłuż WKD

 • rodowity

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 13:41 ~rodowity

  Zamiast tak siedzieć przed komputerami i wypisywać te wszystkie bzdury ,krytykować ,żądać od miasta wszystko co Wam się przyśni / a nie płacicie tu podatków ! /, to zróbcie coś sami we własnym zakresie ! Najpierw płaćcie tu w Warszawie podatki !
  Ja wiem , że u Was na wsiach macie ścieżki rowerowe więc tam zapraszam !
  W końcu za Wasze podatki !

 • don

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 13:27 ~don

  Proponuję zmianę imienia na Żenada. Idealnie pasuje.

 • starsza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.07.2013 13:03 ~starsza

  Brawo~Brawo

  Pani Hania potrafi pokazać klasę

  że nia ma klasy :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »