Informacje

10.04.2017 22:03 7. rocznica katastrofy smoleńskiej

"Prawda w niemałej mierze została już pokazana"

SERWISY:10 kwietnia upłynął w stolicy pod hasłem siódmej rocznicy katastrofy smoleńskiej. W oficjalnych obchodach brał udział Prezydent RP, przedstawiciele rządu, parlamentu i władz lokalnych. Odbyło się też kilka zgromadzeń zgłoszonych przez osoby prywatne. Zobacz, jak relacjonowaliśmy te wydarzenia.

Rano, po uroczystej mszy świętej, w apelu pamięci na Krakowskim Przedmieściu uczestniczyli przedstawiciele rządu i parlamentu. Z kolei na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach odbyła się ceremonia składania wieńców przed pomnikiem ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Po 13.00 do Warszawy przyjechał prezydent Duda, który rano był na Wawelu w Krakowie.

Po południu i wieczorem odbywały się kolejne uroczystości.

22.02 Portret pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich wyświetlony na fasadzie Pałacu Prezydenckiego podczas wieczornych uroczystości. Obchody zakończyły się.

21.58 - Jeśli chcemy zwyciężyć naprawdę, pod każdym względem (...) także moralnie, to o jednym musimy pamiętać: mamy przeciw sobie mury nienawiści i dobrze, by nie tylko historycy, nie tylko socjologowie, ustalili skąd ta nienawiść się bierze, co za tym stoi - mówił prezes PiS wieczorem przed Pałacem Prezydenckim.

- Ale my nie możemy nienawidzić, my musimy nienawiści się ustrzec, bo nienawiść zabija, nienawiść uniemożliwia racjonalne myślenie, nienawiść niszczy w nas wszystkich to, co najlepsze. To, co jest empatią, to, co jest współczuciem, co jest wczuwaniem się w sytuację innego człowieka. I nie możemy się tego dać pozbawić, w imię tego, co dotyczy nas samych, ale także w imię naszej wspólnoty, naszej wspólnoty narodowej - powiedział Kaczyński.

Według niego, "dziś jest ona dzielona w sposób celowy, przez mniejszości, które się boją tej prawdy, ale które boją się też o swoje interesy, bo naprawiamy Rzeczpospolitą i te interesy są zagrożone".

21.54 Prezes PiS występując w poniedziałek wieczorem przed Pałacem Prezydenckim powiedział, że chciałby podziękować prezydentowi za jego słowa o pomnikach, które powinny stanąć przy Krakowskim Przedmieściu.

- To słowa wspierające tych wszystkich, którzy chcą by pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej i prezydenta Rzeczypospolitej Lecha Kaczyńskiego, została uczczona, nie gdzieś tam, nie gdzieś daleko od miejsc odwiedzanych przez warszawiaków i przez przyjezdnych, tylko właśnie tutaj, w centrum Warszawy, być może w najważniejszym miejscu Warszawy - podkreślił Kaczyński.

Przemówienie prezesa PiS próbowała zakłócać grupa wznosząca okrzyki, m.in. "kłamca" i "będziesz siedział". Kaczyński powiedział, że pokrzykiwania, które można słyszeć, "to nic innego, jak strach i nienawiść".

"To strach przed prawdą, strach przed pamięcią. Ale zwyciężymy" - powiedział szef PiS. Zgromadzeni zwolennicy PiS odpowiedzieli okrzykami "Jarosław, Jarosław" i "cześć i chwała bohaterom".

21.14 Lider Prawa i Sprawiedliwości w wystąpieniu przed Pałacem Prezydenckim powiedział, że prawda o katastrofie smoleńskiej jest ciągle odsłaniana przez tych wszystkich, którzy byli gotowi zaangażować się w działania zmierzające do odkrycia prawdy.

Według niego dzisiaj jest szczególny dzień, bo - jak mówił - "prawda w niemałej mierze została już pokazana".

- Dziś niektórzy spośród nas, wśród nich i ja, mogliśmy obejrzeć prezentację przygotowaną przez Wojskową Akademię Techniczną, ale także przez uczelnie zagraniczne, uczelnie amerykańskie, która w sposób wysoce wiarygodny pokazała, jak to wszystko wyglądało z bardzo wysokim stopniem prawdopodobieństwa - mówił Kaczyński.

Według niego prezentacja "pokazała niewłaściwe naprowadzenie samolotu zrobione bez wątpienia w sposób celowy".

Jak mówił Kaczyński, "pokazała też, jak wyglądały wydarzenia na pokładzie samolotu, jak się rozpadał i jak doprowadzano do jego całkowitego zniszczenia".

21.08 Jarosław Kaczyński: dziś jest szczególny dzień, bo prawda o katastrofie smoleńskiej w niemałej mierze została pokazana, mogliśmy obejrzeć prezentację, która w sposób wysoce wiarygodny w wielkiej mierze pokazała, jak to wszystko wyglądało.

- Wiemy z bardzo wysokim stopniem pewności, że doszło do wybuchu, który przeprowadzono w bardzo specjalny sposób - dodał prezes PiS.

20.59 Uczestnicy Marszu Pamięci dotarli przed Pałac Prezydencki. Przemawia Jarosław Kaczyński.

20.58 Jak podaje PAP, uczestnicy manifestacji Obywateli RP próbowali się przedostać się do osób uczestniczących w poniedziałek wieczorem w obchodach 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej na warszawskim pl. Zamkowym i Krakowskim Przedmieściu. Według policji nie doszło do poważniejszych incydentów.

Obywatele RP - wcześniej - pod hasłami obrony konstytucji, prawa do zgromadzenia i wolności słowa demonstrowali na placu Piłsudskiego. Następnie przeszli w okolice pl. Zamkowego. Próbowali przedostać się do tłumu zgromadzonego na placu i oglądającego na telebimie transmisję z mszy świętej - informuje PAP.

"Mamy prawo wyrażać swoje poglądy w demonstracjach czy podczas państwowych uroczystości. Mamy takie samo prawo tu być tutaj jak ten zgromadzony tłum" - powiedział Paweł Kasprzak z ruchu Obywateli RP.

20.43 Policja na drodze uczestników zgromadzenia zorganizowanego przez stowarzyszenie Obywatele RP, którzy udają się na Krakowskie Przedmieście przed Pałac Prezydencki, gdzie odbywają się uroczystości związane z obchodami 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

20.41 Po godz.20.30, po zakończeniu w warszawskiej archikatedrze mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej i ich rodzin, uczestnicy Marszu Pamięci wyruszyli w stronę Pałacu Prezydenckiego.

Marsz, na czele którego niesiony jest transparent z napisem "Smoleńsk - pamiętamy", przejdzie przed Pałac Prezydencki na zakończenie obchodów 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

20.29 Zebrani na Krakowskim Przedmieściu, przed Pałacem Prezydenckim oglądają na telebimie transmisję z mszy św. odprawionej w intencji ofiar katastrofy.

20.08 Pod hasłami obrony konstytucji, prawa do zgromadzenia i wolności słowa demonstrowali w poniedziałek na Placu Piłsudskiego w Warszawie uczestnicy wiecu zorganizowanego w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej przez stowarzyszenia Obywatele RP.

- Jesteśmy tutaj po to, by sprzeciwić się temu, co nazywamy +sektą smoleńską+. W pełni zasługuje ona na to określenie. To nie jest chrześcijaństwo - mówił na początku wiecu lider ugrupowania Paweł Kasprzak.

Po wiecu uczestnicy manifestacji przeszli z pl. Piłsudskiego na Plac Zamkowy. Tam gromadzą się już ci, którzy przyszli, by wziąć udział w Marszu Pamięci, który przejdzie przed Pałac Prezydencki po zakończeniu mszy św. sprawowanej w archikatedrze warszawskiej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

 

19.21 Po godz. 19.00 w archikatedrze warszawskiej rozpoczęła się msza św. w intencji osób, które zginęły 7 lat temu w katastrofie pod Smoleńskiem.

We mszy św., celebrowanej przez kard. metropolitę warszawskiego Kazimierza Nycza, uczestniczą m.in. prezydent Andrzej Duda, a także prezes PiS Jarosław Kaczyński i córka pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich, Marta Kaczyńska oraz przedstawiciele rodzin pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej.

Po zakończeniu mszy, zaplanowano Marsz Pamięci, który przejdzie przed Pałac Prezydencki. Wieczorem ma tam wystąpić prezes PiS.

18.30 PAP potwierdza, że popiersie Lecha Kaczyńskiego ma jeszcze w poniedziałek zostać przeniesione sprzed budynku garnizonu do środka, gdzie będzie wystawione na stałe. Jak wyjaśnia DGW, uroczystość zorganizowano na zewnątrz, ponieważ w budynku nie pomieściliby się wszyscy zaproszeni goście.

18.19 - Od dzisiaj jego popiersie (Lecha Kaczyńskiego - red.) stanie na placu Zwycięstwa wśród największych bohaterów Rzeczpospolitej. Stanie obok pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego, stanie obok krzyża świętego Jana Pawła II. Stanie twarzą w twarz z tym pomnikiem wielkości, dramatu i pamięci Rzeczpospolitej, jakim jest grób Nieznanego Żołnierza – zapewniał Antoni Macierewicz, szef Ministerstwa Obrony Narodowej.

18.06 Antoni Macierewicz: dzisiaj Wojsko Polskie, tutaj na tym placu reprezentowane przez kadrę dowódczą i kompanię honorową oddaje hołd zwierzchnikowi sil zbrojnych.

I dodał, że pomnik stanie na placu Zwycięstwa (tak plac Piłsudskiego nazywał się w okresie PRL).

17.49 Przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawa odbywają się uroczystości odsłonięcia popiersia Lecha Kaczyńskiego. Bierze w nich udział między innymi premier Beata Szydło, minister obrony narodowej Antoni Macierewicz i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

17.36 Prezydent Andrzej Duda: jako prezydent Rzeczypospolitej apeluję i błagam was o wzajemny szacunek; przez jego brak łamiecie szacunek dla ofiar katastrofy smoleńskiej.

17.32 Prezydent: tu w Warszawie, na Krakowskim Przedmieściu, powinny powstać dwa pomniki: jeden tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej oraz drugi - prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

17.27 - Tu na Krakowskim Przedmieściu powinien stanąć pomnika pana prezydenta profesora Lecha Kaczyńskiego. Nie tylko dlatego, że był prezydentem Rzeczypospolitej, ale także dlatego, że był prezydentem Warszawy. Można wyrazić tylko zdziwienie, że obecna pani prezydent tak dziwnie się zachowuje w spawie postawienia pomnika swojemu przewodnikowi. Budowniczemu Muzeum Powstania Warszawskiego - mówił prezydent Andrzej Duda.

I dodał: zapewniam, że pomnik pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, człowieka, który przywrócił Warszawie bezpieczeństwo, które dał upragnione muzeum, z całą pewnością Warszawę upiększy.

17.15 Prezydent Andrzej Duda: siedem lat temu, w tamtych dniach po katastrofie smoleńskiej, zwykli obywatele, Polacy, wy wszyscy, zdaliście wielki historyczny egzamin, byliście tutaj, oddaliście hołd tym, którym ten wielki hołd się należał i się należy.

16.57 Przed Pałacem Prezydenckim jest między innymi prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło czy Jarosław Kaczyński. Odegrano hymn Polski.

16.29 Przed Pałacem Prezydenckim zebrało kilkaset osób, które trzymają flagi Polski, część ma biało-czerwone opaski na ramieniu, transparenty z napisem "10 kwietnia 2010 r. pamiętamy", krzyże. Jest także grupa górników w strojach galowych.

15.29 Popiersie Lecha Kaczyńskiego przed oficjalnym odsłonięciem, przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawa.

15.23 Prezydent Andrzej Duda złożył wieńce na grobach: ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego, ks. Józefa Jońca, ks. Zdzisława Króla i ks. Andrzeja Kwaśnika w Świątyni Opatrzności Bożej.

15.18 - Wiecem na pl. Piłsudskiego o godz. 18. rozpoczną obchody 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej Obywatele RP. Później w marszach przejdą na teren uroczystości państwowych. Zgromadzenie jest całkowicie legalne, a oba marsze legalnie zarejestrowano - powiedział Wojciech Kinasiewicz z Obywateli RP.

15.12 Uczestnicy Marszu z Portretami, zorganizowanego przez Solidarnych 2010 w hołdzie 96 ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem, zbierają się na pl. Krasińskich.

14.59 Przed budynkiem Dowództwa Garnizonu Warszawa montowany jest cokół pod popiersie Lecha Kaczyńskiego.

14.58 Premier: w Warszawie powinien wreszcie stanąć pomnik prezydenta Lecha Kaczyńskiego; jesteśmy to winni prezydentowi, który pozostawił nam w testamencie, że państwo zawsze ma stać po stronie słabszych.

14.54 - Prezydent Lech Kaczyński, wicepremier Przemysław Gosiewski i minister Zbigniew Wasserman byli głęboko związani z polskim państwem i z polskim narodem; byli państwowcami i polskimi patriotami - powiedział w poniedziałek prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński uczestniczył w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w uroczystości odsłonięcia tablicy upamiętniającej prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wicepremiera Przemysława Gosiewskiego i ministra Zbigniewa Wassermanna, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej w 2010 r.

14.50 Podczas uroczystości w kancelarii premiera wyemitowano film o prezydencie Lechu Kaczyńskim, Zbigniewie Wassermannie i Przemysławie Gosiewskim. - To był wielki prezydent, prawdziwy mąż stanu; testament, który nam zostawił, jest wciąż aktualny - mówi w filmie o prezydencie Kaczyńskim Maciej Łopiński.

14.38 W kancelarii premiera odsłonięto tablicę upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego, wicepremiera Przemysława Gosiewskiego i ministra Zbigniewa Wassermana, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej.

13.30 Przed prezydentem na Powązkach była premier Beata Szydło, która złożyła znicz na symbolicznym grobie Pary Prezydenckiej.

 

13.14 Prezydent Andrzej Duda złożył wieniec przed pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej na Powązkach Wojskowych.


10.00 Kolejne uroczystości odbędą się około południa. Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach kwiaty złoży szef MON Antoni Macierewicz, delegacja PiS i prezydent Andrzej Duda. Po południu w Kancelarii Premiera Rady Ministrów zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica, która upamiętni między innymi Lecha Kaczyńskiego. Na 19 zaplanowano kolejną mszę, a potem przemarsz na Krakowskie Przedmieście.

>>> Czytaj więcej o zaplanowanych uroczystościach <<<

9.28 Prezes PiS i premier Beata Szydło dotarli na Powązki. W złożeniu kwiatów na grobach ofiar katastrofy towarzyszyli im marszałkowie Sejmu i Senatu.

9.06 Uczestnicy zgromadzenia przed Pałacem Prezydenckim udali się na Powązki.

9.03 Na Krakowskim Przedmieściu zgromadzeni modlili się w intencji 96 ofiar katastrofy.

8.58 Jarosław Kaczyński wraz z premier Beatą Szydło, marszałkami Sejmu i Senatu złożyli kwiaty w  hołdzie ofiarom.

8.55 Przez Pałacem Prezydenckim odczytano apel pamięci.


8.52 Rozpoczęły się uroczystości przez Pałacem Prezydenckim.

8.44 Część osób w będących na mszy w kościele na Krakowskim Przedmieściu trzymała flagi Polski, niektórzy mieli na sobie koszulki z napisem NSZZ "Solidarność", był także między innymi poczet sztandarowy górników "S".

8.41 Godzina katastrofy. Na Powązkach odegrano utwór "Cisza".

8.36 Trwa składanie wieńców i zniczy przy pomniku na Cmentarzu Wojskowym.

8.30 Wspólnie modlili się między innymi: bp Józef Guzdek, Biskup Polowy Wojska Polskiego, bp Mirosław Wola, Naczelny Kapelan Wojskowego Ewangelickiego Duszpasterstwa Wojskowego, bp Jerzy Pańkowski, Prawosławny Ordynariusza Wojska Polskiego.

8.28 Na Powązkach odbyła się modlitwa w intencji ofiar i ich rodzin.

8.22 Rozpoczęło się odczytywanie nazwisk wszystkich, którzy lecieli samolotem.

8.21 Minutą ciszy na Powązkach uczczono pamięć ofiar katastrofy.

8.10 Na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach wprowadzono wojskową asystę honorową i wystawiono posterunek honorowy.

8.00 Rozpoczęła się msza święta w intencji osób, które zginęły siedem lat temu w katastrofie pod Smoleńskiem. We mszy uczestniczą przedstawiciele prezydiów Sejmu i Senatu, premier Beata Szydło, a także prezes PiS Jarosław Kaczyński.

7.30 Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz złożył kwiaty przed tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy. W tym samym czasie marszałkowie Sejmu i Senatu - Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski złożyli kwiaty pod tablicami w Sejmie upamiętniającymi parlamentarzystów, którzy ponieśli śmierć w katastrofie.

PAP,md/mś


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Badacze

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2017 13:55 ~Badacze

  drażak~drażak

  Siedem lat badania przyczyn katastrofy, w sprawę zaangażowani różni eksperci i profesorowie - i c? Nic.
  Najwyraźniej chodzi tu nie o to, by złapać króliczka, ale by gonić go.

  Ci wszyscy pseudo profesorowie Macierewicza nie mają najmniejszego pojęcia o badaniu katastrof lotniczych Ich jedyną kwalifikacją do tej oszukańczej podkomisji jest fakt, że czasem lubili przelecieć się na urlop samolotem, a także nabyli drogą kupna parę puszek napojów i paczkę parówek.

 • Zdrajca Kaczor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2017 13:03 ~Zdrajca Kaczor

  Zapiski oficera prowadzącego TW Balbiny. \"Grudzień, 1981. Przeprowadziłem rozmowę z Balbiną. Spotkanie miało miejsce w kawiarni. Jeszcze żaden TW nie wywarł na mnie tak złego wrażenia. Nie chodzi o wygląd zewnętrzny (Balbina to krótkonogi, szpetny gnom), lecz o jego zachowanie i charakter. Cały czas mlaskał i oblizywał wargi. Zapewniał, że brzydzi się Solidarnością i trafił do niej przez pomyłkę. Błagał, aby go nie aresztować. Zaczął płakać. Chwalił się komunistycznym rodowodem; ojcem aparatczykiem i wujkami komunistami. Nie zdążyłem zapytać, a już zeznawał przeciwko bratu i radził, aby posadzić L. za kratki! Niewiarygodne. Jaką szują musi być ktoś, kto zasłania się bratem bliźniakiem? Pod koniec rozmowy poprosił, abym zapłacił za wypitą kawę, bo jego pieniądze trzyma mama. Wnioskuje się - zostawić Balbinę na wolności. Jego praca dla Solidarności przysłuży się bardzo komunistycznej władzy.\"

 • sławek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2017 13:00 ~sławek

  lopik~lopik

  Więcej jadu prosimy. Czujecie już koniec waszej władzy w samorządach? Padnie wasz ostatni bastion. Skończy sie łatwa i szybka kasa. Żerowanie na biednych ludziach, wyrzucanie ludzi na bruk, będziecie musieli starać się nowych posad, więc teraz sobie jeszcze poużywajcie póki wam wolno
  kubatkubat


  Czemu nie traktują poważnie całej spuścizny Lecha Kaczyńskiego. Ta reszta, widocznie im baaaaardzo nie na rękę.
  RDU7000~RDU7000


  Nie można poważnie traktować to czego nie było. Trzeba sobie jasno powiedzieć oddzielając to od tej comiesięcznej szopki, że Lech Kaczyński był bardzo złym prezydentem bez żadnej realnej szansy na ponowny wybór na kolejną kadencję.
  maniak~maniak

  Sorry ze tak napisze ale nie napinajcie się na te słabe prowokacje,zwróćcie uwagę że to posklecane bez sensu zdanie(a widziałem tych postów kilka w różnej formie,jakby dzieci w przedszkolu składały rozsypankę ze słówek) ma tylko za zadanie jątrzyć i sondować na ile ludzie są wściekli na kurdupla i jego nieudolny rząd.Najlepiej byłoby na to nie odpowiadać,obojętność zrodzi w nich największy strach i niepewność,bo takie małe jadowite karmią się właśnie tym jak to ludzie pieją peany albo opluwają.Obojętności nie są w stanie pojąć,więc się jej panicznie boją...
  Majk~Majk

  Zgadzam się z powyższym tylko bardzo ciężko, widząc jak niektórzy mają umysły wyprane propagandą, zachować tą obojętność. Z drugiej strony niestety, właśnie taka obojętność objawia się później podczas wyborów (ludzie po prostu nie głosują bo mają to w nosie) a rezultat jest taki jak mamy teraz.

  Masz rację PO wyprało całkowicie umysły warszawiaków....Ufff na szczęście już niedługo zmiana warty.Wreszcie wróci do stolicy polskość a odejdzie komuna.

 • Bl0to

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2017 12:40 Bl0to

  Najwyższa pora by Towarzysz Macierewicz zajął się czymś naprawdę na jego poziomie. Już wystarczy jego fantasmagorii i mistyfikacji w imię decyzji politycznej! Np. lądowaniem ufo w Klewkach! Towarzyszu Antoniji już czas! A emerytka skapuje Narodowemu Fantaście w rublach gdzieś na Kajmanach?

 • Majk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2017 11:25 ~Majk
  lopik~lopik

  Więcej jadu prosimy. Czujecie już koniec waszej władzy w samorządach? Padnie wasz ostatni bastion. Skończy sie łatwa i szybka kasa. Żerowanie na biednych ludziach, wyrzucanie ludzi na bruk, będziecie musieli starać się nowych posad, więc teraz sobie jeszcze poużywajcie póki wam wolno
  kubatkubat


  Czemu nie traktują poważnie całej spuścizny Lecha Kaczyńskiego. Ta reszta, widocznie im baaaaardzo nie na rękę.
  RDU7000~RDU7000


  Nie można poważnie traktować to czego nie było. Trzeba sobie jasno powiedzieć oddzielając to od tej comiesięcznej szopki, że Lech Kaczyński był bardzo złym prezydentem bez żadnej realnej szansy na ponowny wybór na kolejną kadencję.
  maniak~maniak

  Sorry ze tak napisze ale nie napinajcie się na te słabe prowokacje,zwróćcie uwagę że to posklecane bez sensu zdanie(a widziałem tych postów kilka w różnej formie,jakby dzieci w przedszkolu składały rozsypankę ze słówek) ma tylko za zadanie jątrzyć i sondować na ile ludzie są wściekli na kurdupla i jego nieudolny rząd.Najlepiej byłoby na to nie odpowiadać,obojętność zrodzi w nich największy strach i niepewność,bo takie małe jadowite karmią się właśnie tym jak to ludzie pieją peany albo opluwają.Obojętności nie są w stanie pojąć,więc się jej panicznie boją...

  Zgadzam się z powyższym tylko bardzo ciężko, widząc jak niektórzy mają umysły wyprane propagandą, zachować tą obojętność. Z drugiej strony niestety, właśnie taka obojętność objawia się później podczas wyborów (ludzie po prostu nie głosują bo mają to w nosie) a rezultat jest taki jak mamy teraz.

 • drażak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2017 11:03 ~drażak

  Siedem lat badania przyczyn katastrofy, w sprawę zaangażowani różni eksperci i profesorowie - i c? Nic.
  Najwyraźniej chodzi tu nie o to, by złapać króliczka, ale by gonić go.

 • maniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2017 09:31 ~maniak  lopik~lopik

  Więcej jadu prosimy. Czujecie już koniec waszej władzy w samorządach? Padnie wasz ostatni bastion. Skończy sie łatwa i szybka kasa. Żerowanie na biednych ludziach, wyrzucanie ludzi na bruk, będziecie musieli starać się nowych posad, więc teraz sobie jeszcze poużywajcie póki wam wolno
  kubatkubat


  Czemu nie traktują poważnie całej spuścizny Lecha Kaczyńskiego. Ta reszta, widocznie im baaaaardzo nie na rękę.
  RDU7000~RDU7000


  Nie można poważnie traktować to czego nie było. Trzeba sobie jasno powiedzieć oddzielając to od tej comiesięcznej szopki, że Lech Kaczyński był bardzo złym prezydentem bez żadnej realnej szansy na ponowny wybór na kolejną kadencję.

  Sorry ze tak napisze ale nie napinajcie się na te słabe prowokacje,zwróćcie uwagę że to posklecane bez sensu zdanie(a widziałem tych postów kilka w różnej formie,jakby dzieci w przedszkolu składały rozsypankę ze słówek) ma tylko za zadanie jątrzyć i sondować na ile ludzie są wściekli na kurdupla i jego nieudolny rząd.Najlepiej byłoby na to nie odpowiadać,obojętność zrodzi w nich największy strach i niepewność,bo takie małe jadowite karmią się właśnie tym jak to ludzie pieją peany albo opluwają.Obojętności nie są w stanie pojąć,więc się jej panicznie boją...

 • Arek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2017 09:28 ~Arek

  Wybraliście sobie w wyborach,to macie opętane i obłąkane kaszaniarstwo z przewałą.

 • maniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2017 08:56 ~maniak

  wwww~wwww

  Żenada. Smierc ludzi sprowadzili do poziomu cyrku ulicznego dla gawiedzi.

  Zgadza się, on nie szanuje pamięci własnego brata tylko próbuje zbić na tym polityczny kapitał.Kłamstwa,coś może gdzieś ktoś słyszał że najprawdopodobniej,ale już jesteśmy coraz bliżej,itd,itp.,ani jednego konkretu,gdzie wrak który mieli odebrać w ciągu roku,gdzie "pewne" przyczyny które też miały być "ustalone" w ciągu roku? zamiast tego komisja szarpie niemałą kasę a prokuratura wykopuje ludzi z grobów, i ciągle słyszę "prawdopodobnie,ale jeszcze trzeba to sprawdzić" albo papkę o "ładunku termobarycznym" w kabinie który oderwał końcówkę skrzydła przed uderzeniem w brzozę - jak wczoraj w TVPiS...

 • wwww

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.04.2017 08:12 ~wwww

  Żenada. Smierc ludzi sprowadzili do poziomu cyrku ulicznego dla gawiedzi.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Porzucone audi blokuje chodnik na Jagiellońskiej

Porzucone audi blokuje chodnik na Jagiellońskiej

"Od około tygodnia auto stoi na środku chodnika na Jagiellońskiej, w okolicy numeru 74" - napisała na Kontakt 24 jedna z Reporterek. Dziwi się, dlaczego... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »