Informacje

28.12.2010 21:11 POLITYCZNE PRZEPYCHANKI

Praga Północ ciągle bez zarządu. Platforma "idzie na komisarza"

SERWISY:

 

 

Trwa polityczna awantura na Pradze Północ. Nadzwyczajna sesja zwołana na wtorek nie odbyła się, bo radni PiS i Praskiej Wspólnoty Samorządowej odmówili podpisania listy obecności. Jeśli do końca roku radni nie wybiorą wiceburmistrzów, dzielnicy grozi zarząd komisaryczny.

Nadzwyczajna sesja rady Pragi Północ miała wyłonić skład kilku komisji, ich przewodniczących i wiceprzewodniczących. W porządku obrad nie znalazł się punkt dotyczący wyboru zastępców burmistrza (wraz z burmistrzem tworzą zarząd). Ich niepowołanie do końca roku oznaczać będzie wprowadzenie komisarza.

Poprzednia sesja, na której niespodziewanie burmistrzem wybrano Jacka Sasina z PiS, została decyzją przewodniczącej przerwana. Do dziś nie została wznowiona. Tamto zamieszanie stało się przyczyną kolejnego.

Obecni nieobecni

Wtorkowa sesja w ogóle się nie rozpoczęła, ponieważ radni Praskiej Wspólnoty Samorządowej i Prawa i Sprawiedliwości nie podpisali listy obecności.

- Podstawą rozpoczęcia obrad jest obecność przynajmniej połowy ustawowego składu rady dzielnicy, a podstawą sprawdzenia kworum są podpisy na liście obecności. Radni PiS i PWS nie złożyli podpisów, aczkolwiek byli obecni na sali. Na moje nawoływania wymigiwali się – relacjonowała Elżbieta Kowalska-Kobus, przewodnicząca rady.

Przewodnicząca w amoku, sesja przerwana

Dlaczego radni nie podpisali listy? - Prosiliśmy panią mecenas o podanie wykładni prawnej, czy trzecia sesja może się odbywać, wobec niedokończonej drugiej sesji. Takiej wykładni nie otrzymaliśmy - tłumaczył radny Praskiej Wspólnoty Samorządowej Jacek Wachowicz. Przypominał jednocześnie, że jego ugrupowanie wraz z PiS-em jako pierwsze zgłosiło wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji na 23 grudnia. Nie został on jednak uwzględniony, a nadzwyczajna sesja odbyła się na wniosek PO.

Termin, w którym przewodnicząca musi zwołać sesję na wniosek opozycji mija 30 grudnia.

- 20 grudnia druga sesja została przerwana bez podania żadnego uzasadnienia. Po wyborze Jacka Sasina na burmistrza pani przewodnicząca dostała amoku i uciekła z sesji – przypominał z kolei Paweł Lisiecki, radny PiS, który obawia się "przywiezienia burmistrza z drugiej strony Wisły przez panią prezydent".

Bez porozumienie nie będzie sesji

Przewodnicząca zapowiada tymczasem, że sesja odbędzie się tylko wtedy, gdy dojdzie do porozumienia między klubami. - Jest porozumienie! - odpowiada Wachnowicz. - Jest wybrany burmistrz Jacek Sasin. Proponujemy PO i SLD współpracę. Zapraszam do działania dla dobra dzielnicy - dodaje.

- Myślę, że pani prezydent będzie dążyła do ustalenia swojego zarządu, który, co tu dużo mówić, bez większości w radzie dzielnicy, lekkiego życia nie będzie miał - zapowiada z kolei radny Lisiecki. - Wszystko odbędzie się ze szkodą dla dzielnicy - podsumowuje.

Wiele wskazuje na to, że ma rację. - Jeśli zarząd nie zostanie wybrany, obowiązek jego wybrania, zgodnie z Ustawą Warszawką i statutami dzielnic, przechodzi na prezydent Warszawy. Jest to obowiązek, z którego pani prezydent będzie musiała się wywiązać, jeśli taka sytuacja zaistnieje – zapowiada Jarosław Jóźwiak z gabinetu prezydent miasta.

Jóźwiak nie zdradził kto ma szanse zostać komisarzem. Jeśli do 30 grudnia rada dzielnicy nie powoła zarządu, prezydent będzie miała 14 dnia na powołanie zarządu komisarycznego.

 

bako

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • "obłudnik " :)

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.12.2010 17:06 ~"…

  "...tak, należy wszystko oddać PartiiObłudy bo tylko oni mogą kręcić lody na odpowiednim poziomie. Oczywiście wszystkim innym należy przypiąć łatki post-pzpr-owców, moherów, szaleńców. Wspaniały przykład demokracji."

  wolność słowa jest jednym ze składników demokracji. sprawdz najpierw pojęcia którymi się posługujesz, bo chyba nie wiesz co znaczy demokracja. a jesli krytykujesz latki PO to spojrz na siebie, sam przypisujesz PO latke oblodnikow.

  czysta hipokryzja!!! feee

 • lewy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.12.2010 01:04 ~lewy

  @ pw
  Kolego oczadziały mam pytanie czy zobaczyłeś budżet inwestycji na Ursynowie z poprzedniej kadencji. Ta Twoja ukochana PO wydała jedynie 0,4 proc. z tych pieniędzy które miała do wydania na dzielnice. Więc jak odbiorą - to nic nie zabiorą. Ursynów sobie poradzi bez baby hgw jadzi!!!

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 22:48 ~warszawiak

  PO nie umie przegrywać. Może i lepiej, że wezmą Urząd Dzielnicy Praga Północ szturmem przy pomocy siły zewnętrznej, pani Hanny Wszystko-Wam-Kochani-Obiecam Gronkiewicz-Waltz. Jest szansa, że to platformersów wystarczająco skompromituje w oczach wyborców. Tyle było pomyj wylewanych na braci Kaczyńskich, tyle pomówień o rzekome nieliczenie się PiS'u z demokrakcją, a teraz sama PO wielokrotnie w działaniu faktycznym przewyższa wirtulane nieprawidłowości w rządach PiS. Może wyborcy w końcu obudzą się z narkotycznego letargu i przestaną tak łatwo dać się oszukiwać propagandzistom pana Tuska.

 • cypisek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 20:01 ~cypisek

  No cóż... Platforma nie umie pogodzić się z porażką. Nie będą rządzić w danej dzielnicy to ją zaorzą ... im gorzej tym lepiej.

 • Mieszkaniec pragi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 18:24 ~Mieszkaniec pragi

  Ale ta PO to zakłamana przegrywa walkę o burmistrza to idzie w komisarza .Przykłady wzięła chyba z Feliksa Dzierżyńskiego . To ich nowy patron hi hi . Zamiast demokracji mamy komunizm w wykonaniu PO

 • Gepard

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 16:21 ~Gepard

  Bez emocji!!!
  Trudno było uwierzyć, że naród z Pragi Północ w czasie wyborów nie poszedł po rozum do głowy i powybierał tych samych radnych co przed 4 laty. Widocznie mieszkańcom bardzo pasuje destabilizacja, zarząd komisaryczny, klan towarzyski i ciągła zabawa radnych w podchody. To bardziej przedszkole niż świat ludzi dorosłych, a za brak odpowiedzialności nagradzani są kolejnymi mandatami. To nie są nowe nazwiska, ludzie! Po co teraz te emocje! Jeśli chcemy zmian, trzeba wybierać nowe twarze, i to nie z pierwszych miejsc na listach wyborczych, bo to ludzie z klucza. I jeszcze jedno. Nie dajmy się zmanipulować informacjami! Nas powinien interesować tylko efekt ich pracy. Jeśli go nie ma, znaczy, że Ci ludzie się nie nadają i wynocha! Na szczęście na moim Bródnie samorządowcy nie uzyskali ani jednego mandatu, a prowadzili bardzo agresywną kampanię, łącznie z zaklejaniem i zrywaniem plakatów konkurencji. Zobaczymy co będzie dalej 30 grudnia.

 • PW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 12:03 ~PW

  do PR:
  Polityka była, jest i będzie. W takim bagnie się poruszmy i niewiele możemy na to poradzić. Ursynowiacy myśleli, że nasz ursynów to prawdziwi społecznicy chcący zawalczyć o jakość życia mieszkańców. Nie wiedzą, że większość to prezesi, pracownicy i rodziny tutejszych spółdzielni mieszkaniowych, którzy kombinują pod siebie od 30 lat i którym ciągle mało. Ja dokonując wyboru przy urnie nie mam wątpliwości, że te szumowiny, na które głosuję dbają głównie o siebie. Staram się więc wybrać takie, które przy okazji zrobią coś dla innych, choćby tylko po to, by zapunktować przed następnymi wyborami. Zwykle najskuteczniejsze okazywało się PO - choć na Ursynowie akurat nie.
  Prawdziwa samorządność, to jest na wsi i w małych miejscowościach, gdzie wszyscy się znają i wiedzą na kogo głosują.

 • keram

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 11:38 ~keram

  To tylko mafia-nie obawiajcie sie-cos wam zostawia-nie dozyna sie dojnej krowy

 • lanek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 11:17 ~lanek

  do PW
  ...tak, należy wszystko oddać PartiiObłudy bo tylko oni mogą kręcić lody na odpowiednim poziomie. Oczywiście wszystkim innym należy przypiąć łatki post-pzpr-owców, moherów, szaleńców. Wspaniały przykład demokracji.

 • wyborca już nie PO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2010 11:00 ~wyborca…

  Ciekaw jestem, czy ludzie PO są po prostu bezczelni i gotowi zrobić każde świństwo, czy szwindel, by mieć władzę, czy ich działanie wynika "tylko" z niestabilności nastrojów. Teraz jestem gotów poprzeć w kolejnych wyborach wszystkich, tylko nie tych z PO.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »