Informacje

27.10.2010 17:30 "Stracone 30 mln zł"

Praga chce ulic i więcej pieniędzy

SERWISY:

Czekają na budowę obwodnicy Śródmieścia, remonty ulic i pytają o przyszłość budynków komunalnych. Mieszkańcy i radni opozycji na Pradze Południe liczą, że ich dzielnica mocno się zmieni. - Inwestycje i remonty będą w przyszłości realizowane - zapewniał w programie "Twój Wybór" Maciej Karpowicz, wiceburmistrz dzielnicy.

Szare, smutne i straszy - tak w skrócie można powiedzieć o rondzie Wiatraczna, które powinno być wizytówką Pragi Południe. - Przestanie straszyć, gdy wybudujemy obwodnicę - zapewnił Karpowicz (PO).

"Stracone 30 mln zł"

Na to na razie pieniędzy jednak nie ma. - Z pieniędzmi z Unii Europejskiej łatwiej było zrealizować tę inwestycję - przekonywał wiceburmistrz. - Ze względu na kryzys nie możemy jej teraz realizować, bo brakuje pieniędzy - dodał.

Innego zdania jest jednak opozycja. Jak mówią jej przedstawiciele, zarząd dzielnicy nie wykorzystuje dostępnych pieniędzy w całości. - Z niewykorzystanych środków można by uzyskać 30 mln zł. To 30 nowych ulic, lub pięć przedszkoli - wyliczała Mirosława Terlecka, radna z ramienia PiS.

Pieniędzy na remont ulic domagali się również mieszkańcy, którzy dzwonili do TVN Warszawa. - Co dalej z Chrzanowskiego? Jest w fatalnym stanie - pytał Jacek z Grochowa. - Tą ulicę chcemy też wyremontować w najbliższym czasie - odpowiedział Karpowicz.

Mieszkańcy pytali także o stan budynków komunalnych. - Ludzie są bez pomocy i wsparcia - mówił dzwoniący do studia Marcin. - Nowych budynków komunalnych nie będziemy budowali, ale rocznie wydajemy 15 mln zł na remont już istniejących - odpowiedział Karpowicz.

Grochów czy Praga Płd.

Kolejna sprawa, na którą zwrócili uwagę dzwoniący do studia to poprawa bezpieczeństwa.

- Wystarczy wyjść o zmierzchu, są zaczepki, a torebkę trzyma się w zębach - mówiła Elżbieta, która pracuje na Pradze Południe. - Z bezpieczeństwem jest o wiele lepiej. Czekamy jednak na nową komendę - wyjaśniała Elżbieta Golińska, lokalna dziennikarka. - Poza tym jest dużo działań integracyjnych. Powstało między innymi centrum promocji kultury z filią na Saskiej Kępie - dodała.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »