Informacje

02.08.2017 19:00 akt oskarżenia

Pracownik szpitala psychiatrycznego oskarżony o wykorzystanie pacjentek

SERWISY:


Pracownik Mazowieckiego Centrum Psychiatrii został oskarżony o wykorzystanie seksualne dwóch pacjentek. 52-latkowi grozi trzy lata więzienia. Wciąż pracuje w szpitalu.

Akt oskarżenia wpłynął do sądu pod koniec lipca. Śledczy twierdzą, że 52-latek, zatrudniony w Mazowieckim Centrum Psychiatrii "Drewnica" (ze względu na "dobro śledztwa" prokuratura nie zdradza na jakim stanowisku), wykorzystał seksualnie dwie pacjentki w wieku 19 i 29 lat. O sprawie poinformowała rodzina jednej z pokrzywdzonych.

"Nie przyznał się do winy"

- Jak ustalono w toku dochodzenia Adam O. w lutym 2017 roku będąc pracownikiem centrum w Ząbkach, nadużywając stosunku zależności doprowadził dwie młode pacjentki do poddania się innym czynnościom seksualnym - informuje Marcin Saduś, rzecznik Prokuratury Okręgowa Warszawa-Praga.

Do tego dochodzi jeszcze jeden zarzut. - Mężczyzna dopuścił się także przestępstwa ściganego w trybie prywatnoskargowym to jest naruszenia nietykalności cielesnej innej pokrzywdzonej poprzez uderzenie jej ręką w pośladki - dodaje Saduś.

Mężczyzna nie został aresztowany. - Zeznania pokrzywdzonych osób nie były pełnowartościowym materiałem dowodowym. Kobiety zostały więc przesłuchane z biegłym psychologiem, który uznał, że zeznania są prawdziwe - mówi rzecznik.

I dodaje, że w sprawie przesłuchano także innych świadków. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił złożenia wyjaśnień.

Mężczyzna wciąż pracuje

O komentarz poprosiliśmy także władze szpitala. Prezes zarządu centrum Norbert Szczepański przyznał, że mężczyzna wciąż jest zatrudniony w szpitalu. O szczegółach sprawy rozmawiać nie chciał, przesłał nam tylko krótkie oświadczenie:

"Szpital zapewnia pełne bezpieczeństwo pacjentom i podejmuje niezwłoczne, adekwatne działania reagując na pojawiające się informacje. Jednocześnie z uwagi na obowiązujące przepisy, szpital nie ma możliwości udzielania szerszej odpowiedzi".

Zobacz też inne zatrzymania przez policję:


kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Zawedziony tym szpitalem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2017 22:32 ~Zawedziony…

  Nic dziwnego, bo tam pacjent się nie liczy. Kilka dni temu zawiozłem z kolegą jego syna po dwóch próbach samobójczych, kilka minut wcześniej chciał się powiesić, ale lekarka go nie przyjęła, bo był pod wpływem alkoholu. Nieważne że chciał dwa razy się zabić, ważne że pił. Pani pseudo lekarka wezwała policję, bo domagaliśmy się konsultacji. Nawet policjanci kpili z tego pseudo szpitala i wspominali, że z bruzdami wisielczymi tam nie przyjmują, lecz odsyłają policji.

 • horro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2017 11:38 ~horro

  sipan mars~sipan mars

  dajcie luz, obo starego szpitala w Drewnicy stoi prawie gotowa nowoczesna placowka :)) wiec bez tej paniki o horrorach kochani


  Sam sobie daj luz, bo chyba nie znasz tematu. Ile dziesiątek lat pacjenci byli leczeni w tym ośrodku w fatalnych warunkach? Byłeś w środku, widziałeś, jak to wygląda? Na przestrzeni bardzo wielu lat niewiele się tam w gruncie rzeczy zmieniało. Żyć się odechciewa po przekroczeniu bramy. Część personelu to maszyny nie przejawiające ludzkich uczuć, traktujące pacjentów mechanicznie i oschle, bez dbania o ich jakąkolwiek intymność. Ja rozumiem, że to jest bardzo ciężka praca, niewdzięczna i słabo wynagradzana, ale - na Boga Wszechmogącego! - pacjenci to są istoty ludzkie, mające swoją godność. Budynek będzie nowy, ale personel i jego mentalność pozostaną te same. Smutne to, lecz bardzo prawdziwe, niestety. Każdy, bo miał nieprzyjemność się zetknąć z tematem wiem, że publiczna psychiatria w Polsce znajduje się na samym końcu łańcucha pokarmowego służby zdrowia.

 • nic się nie stało

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2017 11:02 ~nic się…

  sipan mars~sipan mars

  dajcie luz, obo starego szpitala w Drewnicy stoi prawie gotowa nowoczesna placowka :)) wiec bez tej paniki o horrorach kochani

  "Prawie gotowa"?! W 2017!!!

 • kevorkian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2017 10:44 ~kevorkian

  leczący~leczący

  osoby znajdujące się w szpitalach psychiatrycznych czyli osoby chore na cięższe choroby w większości przypadków mają fantazje, które w ich wypowiedziach są jak przeżyte wspomnienia - ich potrzeby seksualne uwypuklają się w ich opowieściach o zdarzeniach, które nie miały miejsca

  doktorku , nie życzę Ci żebyś znalazł się po drugiej stronie ubezwłasnowolniony i traktowany jako "fantazjujący", swoją drogą polskie lecznictwo psychiatryczne zamknięte to praktycznie wykańczalnia - kilka lat i pacjent ląduje w piachu - to jest jeden z większych skandali o których się nie mówi

 • kuiy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2017 10:08 ~kuiy

  dzedlajga~dzedlajga

  do horror: W tej chwili te stare budynki już nie funkcjonują jako szpital. W każdym bądź razie w tym roku rozpoczęła się przeprowadzka do nowego budynku i ten oddział ze zdjęcia już na pewno jest w nowym szpitalu

  Co za roznica. Pojedz do Tworek albo na Nowogrodzka i zobaczysz, ze te warunki sa podobne. Super ze zrobili owy oddzal ale tak eygladaja psychiatryki. Nikomu to nie spedza snu z powiek.

 • sipan mars

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2017 09:36 ~sipan mars

  dajcie luz, obo starego szpitala w Drewnicy stoi prawie gotowa nowoczesna placowka :)) wiec bez tej paniki o horrorach kochani

 • vlmb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2017 09:04 vlmb

  raport~raport

  "W 2016 r. Komenda Główna Policji odnotowała 9 tys. 861 prób samobójczych, 5 tys. 405 osób odebrało sobie życie (w tym samym czasie w wypadkach drogowych zginęło ponad 3 tys. osób ).

  Tak zwane bezpieczeństwo w ruchu drogowym to zwykły biznes. Wyposażanie samochodów w systemy bezpieczeństwa po prostu zwiększa ich cenę. Wspominać o przepisach i infrastrukturze to już chyba nie muszę. Tymczasem na ograniczaniu ilości samobójstw nie da się zarobić i tyle.

 • leczący

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2017 08:52 ~leczący

  osoby znajdujące się w szpitalach psychiatrycznych czyli osoby chore na cięższe choroby w większości przypadków mają fantazje, które w ich wypowiedziach są jak przeżyte wspomnienia - ich potrzeby seksualne uwypuklają się w ich opowieściach o zdarzeniach, które nie miały miejsca

 • sredew

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2017 06:33 ~sredew

  To Drewnica i stan szpitala jak z horroru wstyd dobra zmiano tam nie są tylko upośledzeni ale ludzie po przejściach stresie rozumni to tylko pacjenci wstyd

 • Rinako

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2017 06:31 ~Rinako

  Zajrzyjcie na Nowowiejską. Co tam się dzieje. Co robią ze starszymi ludźmi. Jak wyglądają łóżka, pościel... pacjenci. W jakim są stanie. Tam będziecie mieli najlepszy materiał.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »