Informacje

31.12.2013 16:56 Pożegnanie z ikarusami

Pożegnali ikarusy paradą.
"Łza się w oku zakręciła"

SERWISY:


31 grudnia ikarusy wróciły na chwile na stołeczne ulice. We wtorek w samo południe przejechały w pożegnalnej paradzie przez Warszawę – Niejednemu pasażerowi łza w oku się zakręciła – mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl

- Ikarusy zostały w godny sposób pożegnane przez warszawiaków. Na start parady na placu Bankowym stawiły się tłumy. Były całe rodziny. Starsi opowiadali młodszym o tych zasłużonych autobusach, a młodsi robili pamiątkowe zdjęcia - opowiada Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Autobusy przejechały z pl. Bankowego Senatorską, Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem, następnie Al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, al. Zieleniecką, Zamoyskiego, Lubelską do Dworca Wschodniego. Po krótkim postoju kontynuowały jazdę ulicami: Żupniczą,  Chodkowską, Mińską, Dwernickiego, Wiatraczną, al. Stanów Zjednoczonych, mostem Łazienkowskim, al. Armii Ludowej, Chałubińskiego, al. Jana Pawła II, Popiełuszki, Słowackiego, Włościańską do pętli Metro Marymont.

Ikarusy wożą również mieszkańców na koncert sylwestrowy, który w tym roku zorganizowany został na błoniach Stadionu Narodowego.

Do 3 w nocy będą obsługiwały specjalną linię 280, kursującą co 10 minut na trasie: Metro Ratusz Arsenał – Al. Solidarności – Jagiellońska – Targowa – Zamoyskiego – Lubelska – Dw. Wschodni (Lubelska).

SPRAWDŹ KOMUNIKACJĘ W SYLWESTRA


lata/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • JTM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2014 09:57 ~JTM

  W końcu ten złom wycoali.Nigdy nie lubiłem Ikarusa.Jeszcze w latach 80 jak go wprowadzili w zimę zimno w lato piekarnik.Same otwierające się przesuwane okna lub zablokowane.Psuły się na potęgę.Nieraz czekało się po godzinie (bo jakiś wypadł) aż coś przyjedzie.Dla mniej wtajemniczonych kiedyś autobusy w Warszawje jeździły z czestotliwością co około 30mint w szczycie 15 minut .Jaki to "kultowy" autobus? Kultowy to był "Ogórek" z miejscem obok kierowcy :)

 • Przytomny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2014 09:00 ~Przytomny

  Sprawa osobistych sentymentów. Tak jak za "parówkami" tęsknię i byłem na pożegnalnych paradach tak za Ikarem łezki nie uronię - poczuję nawet ulgę. :)

 • Ikarus280

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 22:05 ~Ikarus280

  cdsoftware~cdsoftware

  Czy na pewno pożegnalne ?
  Około 23:50 widziałem jednego na Marcinkowskiego ;) jakie miał numery nie zauważyłem, czy to cos okazjonalnego czy też normalnie kursowy - jako nocny :)

  280 to była specjalna linia dowożąca na sylwestra na błoniach Stadionu Narodowego

 • taki nijaki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 20:56 ~taki nijaki

  kierowca~kierowca

  Pracowałem jako kierowca i miałem okazję prowadzić Ikarusa przez 8 lat.Uwierzcie mi , naprawdę nie ma czego żałować mając w dyspozycji nowoczesny tabor.

  " nowoczesny tabor " ma swoje zalety i wady.Ikarus dla prowadzącego był przyjazny, i na wielu liniach był lepszy. Pamiętasz ciepłą kabinę Ikarusa i lodówkę w wielu Solarisach ? W mroźne dni kierowcy błagali dyspozytora o Ikara, bo w nowoczesnym taborze dupa marzła niemiłosiernie.{ dlaczego do nowoczesnego taboru montowano dodatkowe nagrzewnice, załączane przłącznikiem nomen-omen od Ikarusa ?}Z tą nowoczesnością jest wiele , różnych tematów ,ci co jeżdżą wiedzą. Nowoczesny nie wjedzie w wiele miejsc ,które obsługiwał bez problemu Ikar,np. podczas remontów dróg,objazdów. Jeszcze będą go wyciągać z tego lamusa.

 • Wierzbno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 20:09 ~Wierzbno

  kierowca~kierowca

  Pracowałem jako kierowca i miałem okazję prowadzić Ikarusa przez 8 lat.Uwierzcie mi , naprawdę nie ma czego żałować mając w dyspozycji nowoczesny tabor.

  Nikt Ci nie zamierza wierzyć. Ikarusy to legenda.

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 17:55 ~kierowca

  Pracowałem jako kierowca i miałem okazję prowadzić Ikarusa przez 8 lat.Uwierzcie mi , naprawdę nie ma czego żałować mając w dyspozycji nowoczesny tabor.

 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 16:51 ~Marcin

  Ikarusy to były najlepsze ze wszystkich busów, a w tych solarisach lub neoplanach, to człowiek moze sie udusić, bo niby w lato klimatyzacja włączona, a jednak tego nie czuć

 • Marko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 14:59 ~Marko

  Nie lubiłem Ikarusów. Gdy musiałem dojeżdżać do liecum w latach 80-tych, to w zimie marzyłem o przyjeździe Berlieta, nie Ikarusa. W Ikarusie kierowca zamykał się w ciepłej kabinie, a w reszcie autobusu był mróz i para lub szron na oknach. W Berlietach kabin nie było, we wnętrzu było więc cieplej, przyjemniej. Ikarusy kojarzą mi się z krajową biedą lat 80-tych.

 • Armagedon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 14:30 ~Armagedon

  ...i tak Warszawa rozstała się z najbardziej udanym i żywotnym modelem autobusu jaki kiedykolwiek tu jeździł :(

 • nbbn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.01.2014 12:51 ~nbbn

  i do pociecia na złom

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »