Informacje

20.10.2011 16:32 za 43,5 mln zł

Pożar nie zatrzyma sprzedaży Praskiej Stalowni

SERWISY:

Praska Stalownia, w której w czwartek wybuchł pożar zostanie w listopadzie wystawiona po raz kolejny na sprzedaż. Agencja Mienia Wojskowego - właściciel zabytkowego kompleksu nie zamierza odwoływać przetargu.

Od rana siedem jednostek straży pożarnej gasi pożar w budynku dawnej kaplicy, a opisanej aktualnie przez Agencję Mienia Wojskowego, jako warsztat.

Do pięciu razy sztuka?

To jednak jeden z ok. 30 budynków, które wchodzą w skład Praskiej Stalowni - kilka najstarszych powstało jeszcze w 1900 roku, w tym między innymi właśnie kaplica. Płonący budynek nie jest jednak indywidualnie wpisany do rejestru zabytków ( taki zapis dotyczy kilku budynków z całego kompleksu). Ale pod ochroną konserwatorską znajduje się zespół przy ul. Szwedzkiej, jako całość.

Już przed dwoma laty agencja mienia próbowała cały kompleks sprzedać, wystawiając go na przetarg. Mimo czterech prób – nie udało się.

- Cena zawsze oscylowała wokół 40 mln. Teraz będzie piąty przetarg w kolejności. Ustny w formie licytacji, ogłoszony na dzień 25 listopada o godz. 11 - zapowiada Małgorzata Golińska, rzecznik prasowy Agencji Mienia Wojskowego.

50 proc bonifikaty

Cena wywoławcza - 43,5 mln zł. - Od tej ceny jest 50 procentowa bonifikata ze względu na wpisanie zespołu do rejestru zabytków - tłumaczy Golińska. Nie zapowiada się jednak, że w związku z pożarem cena zostanie obniżona.

- Jest zbyt wcześniej, żeby mówić o stratach. Można oczywiście przetarg odwołać, ale na tę chwilę nie ma ku temu przesłanek – zaznacza rzeczniczka i tłumaczy, że nie jest możliwa zmiana ceny w trakcie trwania postępowania. - Operat szacunkowy jest ważny do kwietnia - dodaje.

Firmy zainteresowane kupnem nieruchomości muszą wpłacić wadium do 21 listopada. Będą też powiadomione o tym, że był pożar w jednym z budynków i dowiedzą się, jakie były szkody.

ran//par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zabytki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2011 20:11 ~zabytki

  Taka opieka nad zabytkami -czyli niech się zawali -też nie ma sensu . Dlaczego na nic nie ma pieniędzy? Politycy stanowią chore prawo zapatrzone we własną korzyść- czyli nam urzędnikom należą się premie i nagrody a po nas choćby potop.

 • WarszawskiLLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.10.2011 18:04 ~WarszawskiLLU

  No tak... Jst całosc jako zabytek to nikomu sie nmie oplaca tego kupowac .. alejak to "odzabytkują"czyli sie spali albo zawali i zabytkiem nie będzie zaraz się chętni znajdą na to .. bo to jednak super lokalizacja 900 metrów od drugiej lini metra .. 1 przystanek blisko do dworca Wileńskiego centrów handlowych M1 i ch Wileniak a od M1 to i do targówka rzut beretem ..

  Lokalizacja przy głownej Trasie

  Powinni za ten teren rządać przynajmniej 800mln !!!!! ze względu na potencjał:)
  aha i oczywiscie przy tesco ... w poblizu stacje BP Statoil;)

  Wszyyyyystko

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »