Informacje

28.09.2011 07:47 przywrócono normalny ruch

Pożar na stacji Młociny

SERWISY:

Wcześnie rano na stacji metra Młociny zapaliła się instalacja uziemiająca. Pasażerowie zostali ewakuowani. Przez ponad godzinę stacja była zamknięta. Po godz. 8.30 udało się wznowić ruch, ale między Młocinami a Słodowcem składy jeszcze do godz. 10.30 kursowały wahadłowo. 

- Odezwał się alarm przeciwpożarowy. Musieliśmy więc ewakuować stację – poinformował Krzysztof Malawko, rzecznik Warszawskiego Metra. Na miejsce wezwano straż pożarną.  

- Około godziny 7:11 zostaliśmy poinformowani o zwarciu instalacji na stacji metra Młociny. Pożar zauważono na monitoringu. Na miejsce pojechały dwa zastępy straży pożarnej. Stacja jest zamknięta do odwołania - wyjaśniał Grzegorz Trzeciak ze straży pożarnej.

Poważne utrudnienia

Składy kursowały od stacji Kabaty do stacji Słodowiec. – Tu niestety są tylko dwa tory do zawracania, więc pociągi kursują z opóźnieniem – wyjaśniał rzecznik metra. Z kolei od stacji Słodowiec do stacji Wawrzyszew wprowadzono ruch wahadłowy.

Około godz. 8.30 stacja Młociny została otwarta, ale nadal są utrudnienia. - Wydłużyliśmy ruch wahadłowy na trasie Słodowiec - Młociny. Tam na drugim torze trwa naprawa uszkodzeń po pożarze - tłumaczy Malawko.

Wstępnie metro informowało, że prace mogą zakończyć się po godz. 9. Później, że naprawa może potrwać nawet do godz. 12.

Normlany ruch udało się przywrócić około godz. 10.30.

 

Niewielki, ale uciążliwy pożar

Przyczyną kłopotów była instalacja uziemiająca. - Ona się nie tyle zapaliła, co tliła się izolacja. Ze względu na bezpieczeństwo pasażerów, musieliśmy jednak zastosować takie środki: ewakuować pasażerów i zamknąć stację. To nie był duży, ale niestety uciążliwy pożar - mówi rzecznik Metra.

Przesiadają się do autobusów

Pasażerowie, którzy zostali ewakuowani ze stacji Młociny ruszyli do autobusów. - Pasażerowie mogą dojechać do najbliższej stacji - Wawrzyszew autobusami linii 156 i 184 - podpowiadał pracownik infolinii Zarządu Transportu Miejskiego.

 

Czytaj także na Kontakcie 24

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

 par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • o

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2011 17:48 ~o

  Robi a Ty chcesz mi powiedzieć, że wchodzisz codziennie rano na stronę ZTM i sprawdzasz czy przypadkiem nie ma żadnych awarii?

 • Lusia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2011 14:31 ~Lusia

  Gratuluję ponownego niedoinformowania pasażerów. Jednak jestem pod wrażeniem, że tym razem spóźniłam się tylko 20 min, nie jak poprzednio 2h.

 • Olga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2011 14:18 ~Olga

  O ludzie! Cały czas wam źle. Smutne te wasze życie. A co wy myślicie, że w innych krajach europejskich nie ma awarii, tylko u nas takowe są? Troche się ogarnijcie.

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2011 14:11 ~waw

  -Zgred
  jak nie chcesz by przyjezdni płacili tu podatki to możesz powiedzieć to w kulturalniejszy sposób, ale widzę że dążysz do tego by dalej rodowitego warszawiaka nikt nie lubił. Ja wolałbym by płacili ale na ich miejscu też miałbym to w dupie jeśli by ktoś ciągle się ze mnie wyśmiewał.. więc nie narzekaj że masz dziurawe ulice i miasto nie ma pieniędzy

 • Robi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2011 11:54 ~Robi

  jak widzę to na stronach przewoźnika jakim jest Metro, jak też i organizatora transportu jakim jest ZTM, żadnych problemów nie było :(

  Dlaczego na tych stronach nie ma choćby lakonicznej informacji o utrudnieniach?

  Dlaczego pasażerowie muszą szukać przed wyjściem z domu informacji o ew. utrudnieniach na różnych serwisach informacyjnych? Przecież od tego są strony Metra i ZTM aby komunikować się z pasażerami. Strony te powinny służyć nie tylko do informowania o "weekendzie z tarczą" - strona metra, lub reklamą SKM na stronie ZTM.

  Żenada i wstyd :(

 • zsa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2011 11:46 ~zsa

  Przestańcie wreszcie narzekać. Przecież to sytuacja wyjątkowa, czasem się takie zdarzają wszędzie. A ja dziękuję wszystkim, którzy pracowali nad tym aby przywrócić ruch pociągów - to są tacy ludzie jak wy wszyscy mądralińscy. Ciekawe jak sami pracujecie.

 • OK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2011 11:28 ~OK

  Pożar zauważono na monitoringu. A gdzie czujniki informujące o zadymieniu czy podwyższonej temperaturze?

 • Deziformacja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2011 10:20 ~Deziformacja

  Dzięuję za niedoinformowanie "Pasażerowie mogą dojechać do najbliższej stacji - Wawrzyszew autobusami linii 156 i 184 - podpowiadał pracownik infolinii Zarządu Transportu Miejskiego.". Tak właśnie Pan ze straży miejskiej mówił pasażerom Młocin, więc wszyscy w dobrej wierze przejeżdżali przystanek dalej aby dowiedzieć się, że na Wawrzyszewie nie ma normalengo ruchu, tylko jest ze Słodowca. Na Wawrzyszewie oczekiwanie na pociąg to ok 14 min. Gdybym to wiedział na Młocinach miałem dużo lepszą możliwość obmyśłenia transortu zastępczego np tramwaj. A tak nieprecyzyjny komunikat, że z Wawrzyszewa jeździ metro wprowadził dużo niepotrzebnego dodatkowego stresu i zamieszania.

 • nickto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2011 09:52 ~nickto

  Muszą poprawić nagłośnienie w Metrze. Wszystkie komunikaty to bełkot.

 • P.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.09.2011 09:38 ~P.

  Już o 6:30 tam na zwrotnicy nieźle iskrzyło, wyglądało to jakby ktoś prowadził prace spawalnicze. Dziwne, że nikt z obsługi tego nie zauważył.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »