Informacje

02.08.2017 09:33 w Wilczkowicach Dolnych

Pożar domku letniskowego.
"Nie było szans, by kogoś uratować"

SERWISY:


Do tragicznego zdarzenia doszło w środę nad ranem w Wilczkowicach Dolnych w województwie mazowieckim. W pożarze domku letniskowego zginęły trzy osoby. - Były bardzo duże płomienie, bardzo wysokie - tłumaczył st. kpt. Karol Kierzkowski z mazowieckiej straży pożarnej.

- Straż pożarna otrzymała informację o pożarze w Wilczkowicach Dolnych w powiecie kozienickim przed godziną czwartą - relacjonował Kierzkowski na antenie TVN24.

- Na miejscu pojawiło się pięć samochodów gaśniczych i 20 strażaków. W chwili dojazdu strażacy zastali bardzo rozwinięty pożar. Działania ograniczały się do ugaszenia tego pożaru i przelewania pogorzeliska - wyjaśniał.

"Nie było szans, żeby kogoś uratować"

- I to właśnie w tym pogorzelisku strażacy odnaleźli trzy ciała. Prawdopodobnie dwójki dzieci i kobiety - poinformował Kierzkowski. Z kolei oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach młodsza aspirant Ilona Tarczyńska, powiedziała PAP, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż ofiary to 49-letnia mieszkanka Warszawy i jej dwóch wnuków - chłopcy w wieku trzech i pięciu lat, których zabrała na wypoczynek do domku letniskowego.

Jak relacjonował Kierzkowski, mimo że strażacy byli na miejscu po kilku minutach od momentu otrzymania zgłoszenia, ogień był zbyt silny, by było możliwe uratowanie znajdujących się w domku osób. - Nie było szans, żeby kogoś uratować - powiedział. - Były bardzo duże płomienie, bardzo wysokie - tłumaczył. Przyczyna pożaru nieznana Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

Ma to wyjaśnić postępowanie policji i prokuratury. Domek letniskowy znajdował się na obrzeżach Wilczkowic Dolnych. Budynek spłonął doszczętnie. Kierzkowski wyjaśniał na antenie TVN24, w jaki sposób należy dbać o swoje bezpieczeństwo i chronić się przed pożarami.

- Strażacy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności, również kiedy jesteśmy na wakacjach czy w domkach letniskowych, czy po prostu u siebie w domach, bo takich pożarów w obiektach mieszkalnych tylko na Mazowszu powstaje ponad cztery tysiące rocznie. A w całym kraju, rocznie, w wyniku pożarów i zatruć tlenkiem węgla traci życie blisko 500 osób, więc to jest bardzo ważne, żeby zadbać o swoje bezpieczeństwo, aby mieć czujkę dymu, czujkę tlenku węgla w swoich mieszkaniach, a także mieć sprawne instalacje, czy to jest elektryczna, czy gazowa, czy wentylacyjna, także kominowa. To jest podstawa naszego bezpieczeństwa - podkreślił.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

PAP,azb//now

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2017 16:33 ~qwerty

  Otwiera to sie drzwi lub pudelko. TV to sie wlącza. Zgasic to mozna pragnienie albo papierosa. Odbiornik to sie wyłącza.

 • Tragedia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2017 14:14 ~Tragedia

  ivo~ivo

  TRAGEDIA ŁĄCZE SIĘ W BÓLU Z RODZICAMI DZIECI

  Rano otworzyłem telewizor i to była pierwsza wiadomość. Szybko zgasiłem odbiornik, ale straszne wrażenie pozostało. To niewyobrażalna tragedia, w głowie się nie mieści.

 • ivo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2017 12:55 ~ivo

  TRAGEDIA ŁĄCZE SIĘ W BÓLU Z RODZICAMI DZIECI

 • ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2017 12:14 ~ech

  O rany boskie aż się serce ściska na myśl o matce i ojcu.....

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »