Informacje

29.08.2014 20:34 Dzień Straży Miejskiej

Pouczenie zamiast mandatu.
"Tłumy chętnych, stoją od rana"

SERWISY:

Przed siedzibą straży miejskiej przy ul. Mokotowskiej ustawiały się w piątek tłumy. - Ludzie przynoszą swoje zdjęcie z fotoradaru nadesłane przez strażników i dostają pouczenia - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. Jak podaje straż miejska, łącznie obsłużono ponad 1,6 tysiąca osób.

W piątek straż miejska obchodzi swoje święto. Poza uroczystościami wewnętrznymi - dają też okazję do świętowania mieszkańcom.

- Ci, którzy przyszli z wezwaniem z fotoradaru za przekroczenie prędkości, mówią, że zamiast mandatu dostają pouczenia. Są tłumy chętnych - relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Wieczorna kolejka

I dodaje, że spotkane na miejscu osoby przekonują, że pierwsi byli przed siedzibą przy ul. Mokotowskiej nawet od 6 rano.

Jak relacjonuje reporter portalu tvnwarszawa.pl, po 19.00 przed budynkiem straży wciąż stała długa kolejka. - Na swoją kolej czeka około 100 osób - mówi Marcinczak. I dodaje, że mimo że strażnicy przymknęli już bramę, za nią wciąż ustawiają się chętni.

- Wszyscy liczą na to, że zostaną przyjęci. Zgłosiło się tu bardzo dużo ludzi. Ja stoję od 9.00 rano i zaobserwowałam, że dużo osób weszło bez kolejki i załatwiają swoje sprawy. To niesprawiedliwe. My tu stoimy od rana, skoro obiecali, to powinni przyjąć wszystkich - skarży się jedna z petentek.

Co na to straż miejska? - Nie umiem tego skomentować. To był normalny dzień pracy oddziału i ludzie załatwiali różne sprawy, nie tylko te związane z wezwaniami - tłumaczy Krzysztof Mich z referatu prasowego straży miejskiej.

Ponad 1,6 tys. osób

Strażnicy miejscy informują, że pouczenia otrzymało ponad 1,6 tys. osób. - To nie jest jednak anulowanie mandatu czy wniosku o ukaranie do sądu. Jak ktoś już to otrzymał, to nie może zamienić go na pouczenie - precyzuje Mich.

- Sprawa dotyczy tych osób, które otrzymały wezwania na przykład za parkowanie w niedozwolonym miejscu lub inne wykroczenie związane z ruchem drogowym, do których karania uprawnieni są strażnicy miejscy - mówi Mich.

I przypomina, że zgodnie z art. 41 kodeksu wykroczeń w stosunku do sprawcy czynu można poprzestać na zastosowaniu pouczenia, zwróceniu uwagi, ostrzeżeniu lub zastosowania innych środków oddziaływanie wychowawczego, w tym mandatu.

kś/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • IRA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 12:19 ~IRA

  Za wszystko trzeba płacić - tak mnie nauczono. Gdybym dostała mandat wstydziła bym się prosić o pouczenie. Za błędy trzeba płacić. I dobrze wystali się w kolejce, a i tak muszą zapłacić.

 • Braciszek Tuck

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 10:41 ~Braciszek Tuck

  Posłuchaj mnie, dobry bracie adfg coś tam. Czytam posty na tym wątku i co widzę. Nie wnosisz swoimi postami niczego merytorycznego do dyskusji, za to dajesz popis złego wychowania, próbujesz obrażać innych. Jednych nazywasz krzykaczami, innemu czepiasz się matki, jak jakiś lump, co zresztą wypomniał ci internauta Jaro. Inny internauta zauważył, i słusznie, twój narcyzm. Piszesz, że nie będziesz się zniżać do poziomu adwersarzy, tymczasem to oni muszą się pochylić do poziomu mułu, żeby ci odpowiedzieć. A tak przy okazji. Chwalisz się , że przekraczasz dozwoloną prędkość o 25 km/h, czyli nie jesteś taki święty, jak piszesz. To jak dobry bracie? Pokuta?

 • vtr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 08:50 ~vtr

  Uszczuplenie wpływów jednostki sektora finansów publicznych jest naruszeniem ustawy o finansach publicznych i skutkuje wszcżęciem postepowania przed Regionalną Izbą Obrachunkową. Drogo was ten PR będzie kosztował darmozjady.

 • zenon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 08:41 ~zenon

  Teraz Polska, znak jakości Q - jakoś jeżdżą, skad te kolejki? skad tylu krzykaczy?

 • sprytny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2014 08:25 ~sprytny

  A wystarczyło nie dać się złapać :-)

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2014 20:04 ~Adam

  Bieda aż piszczy...

 • wlodi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2014 14:01 ~wlodi

  Anulujmandat.pl

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2014 11:02 ~WAW

  Bardzo im tak dobrze! Niech stoją i płacą.

 • WERDER

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2014 10:21 ~WERDER

  Po 100 batów każdemu, może komuś uratuje to życie.

 • jeep

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.08.2014 09:37 ~jeep

  PŁACIĆ ,BYDŁO DROGOWE....ja tez nie płaciłem mandatu od kilku lat,jeżdzic przepisowo to nie będziecie płacić-proste!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »