Informacje

 

Warszawska straż pożarna wyjeżdżała do pomocy prawie 1000 razy. Zgłoszenia związane z potężną burzą docierały także do straży miejskiej - ta odnotowała ich ponad 300.

Gwałtowna nawałnica nadciągnęła nad stolicę około południa. Momentalnie zaczęliśmy dostawać sygnały o problemach. - Strażacy nie nadążają z interwencjami - mówił nasz reporter.

Sytuacja zaczęła się stabilizować po południu, czyli kilka godzin po przejściu burzy. - Łącznie mieliśmy ponad 900 zgłoszeń. Większość dotyczyła powalonych drzew. Na terenie warszawy pracowało 50 samochodów, w tym ochotnicze straże pożarne ze względu na liczbę zdarzeń. W akcji udział brało kilkuset strażaków - powiedział przed godziną 20 Tomasz Cisek ze stołecznej straży pożarnej i dodał, że "do strażaków wpływają jeszcze pojedyncze zgłoszenia"

Sporo pracy mieli strażnicy miejscy, którzy podjęli ponad 300 interwencji. Dotyczyły one powalonych drzew, połamanych konarów i gałęzi, które spadły na zaparkowane auta, ulice lub chodniki, uszkodzonych trakcji tramwajowych, podtopień oraz uszkodzonej sygnalizacji świetlnej.

Zablokowane ulice

Jak dowiedzieliśmy się od służb, jedna osoba została ranna w wyniku nawałnicy. Był to kierowca samochodu, na który drzewo runęło przy placu Wilsona.

Ogromna nawałnica spowodowała zniszczenia w całej stolicy.

- Drzewo spadło między innymi na samochody przy ulicach Mickiewicza i Grzybowskiej. Częściowo nieprzejezdna jest też aleja Jana Pawła II – relacjonował w czwartek chwilę przed 14 Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Po 15 nasz drugi reporter zauważył drzewo, które kompletnie zniszczyło ogródek przed jedną z restauracji przy ulicy Świętokrzyskiej. - Drzewo połamało stoliki, krzesła i zablokowało chodnik - mówił Mateusz Szmelter.

Zablokowana była też częściowo Wisłostrada na wysokości Bielan czy ulica Rozbrat, gdzie został wstrzymany ruch, również autobusów. Reporterzy 24 informowali nas także o zwalonym drzewie w alei Krakowskiej, które blokowało ruch.

Chwilę po przejściu burzy nie działała sygnalizacja na rondzie Dmowskiego i ONZ. - Drzewo spadło też na budkę z warzywami przy ulicy Staszica - mówił reporter tvnwarszawa.pl, Artur Węgrzynowicz.

Powalone gałęzie i konary sparaliżowały również komunikację tramwajową na Żoliborzu. Drzewa spadły na trakcję w ulicy Mickiewicza i Popiełuszki.

"W związku z trudnymi warunkami pogodowymi występują utrudnienia, opóźnienia w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej. Wprowadzone zostaje wzajemne honorowanie biletów w pociągach i pojazdach komunikacji miejskiej w strefie I i II" - podawał Zarząd Transportu Miejskiego.

Utrudnienia dla pociągów

Spore utrudnienia były też na kolei. "Około godziny 12:50 po ulewnym deszczu oraz gradobiciu nad Warszawą drzewo spadło na sieć trakcyjną pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim. Ruch pociągów na linii dalekobieżnej i aglomeracyjnej został wstrzymany. Na miejsce został skierowany zespół szybkiego usuwania usterek" - poinformował Karol Jakubowski z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak zaznaczył, o godz. 14.20 przejezdny był jeden tor dalekobieżny pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim. Po 15 reporterka TVN24 relacjonowała, że pociągi jadące z Dworca Wschodniego miały kilkaset minut opóźnienia.

"Gwałtowne załamanie pogody spowodowało także zmiany na linii średnicowej. W rejonie stacji Powiśle fragmenty drzew spadły na sieć trakcyjną. Na linii podmiejskiej pociągi kursują po jednym torze" - informował Jakubowski.

W komunikacie przesłanym do mediów PKP poinformowało o zakończeniu utrudnień około godziny 18.

Problemy w całym mieście

- W związku z nawałnicą pojawiły się pewne wyłączenia w dostawie energii elektrycznej i nasze ekipy na bieżąco to naprawiają – mówił Jakub Zajdel z firmy Innogy.

Ratusz informował też, że doszło do awarii energetycznej w rejonie ulic: Bohaterów Warszawy, Chrościckiego, Traktorzystów, a także na Białołęce przy ulicach Cytadeli i Zdziarskiej.

 

ran/jb//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Upcom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2017 15:37 ~Upcom

  Szanowni Państwo,
  Po dodatkowych oględzinach pojazdu stwierdzono: pojazd naprawiony. Szyba drzwi PL porysowana. Mogło powstać od ścišgania drzewa z pojazdu. Szyba drzwi PP bardzo delikatne rysy, wymiana niezasadna.
  Z poważaniem
  PZU SA

  Czerwcowa nawałnica w Warszawie, auto przygniecione przez drzewo podczas jazdy przez Warszawę, drzewo usuwa Straż Pożarna, a PZU z AC nie chcę likwidować kompletu szkody jak w/w cytacie!!!!!

 • akuku

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2017 08:18 ~akuku

  Najbardziej drzew szkoda..

 • Krzysiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2017 07:12 ~Krzysiek

  tutturut~tutturut

  a psioczyli na lex Szyszko...

  Lex Szyszko nie zakładał, że wolno wycinać słabe i chore drzewa i pewnie większość wyciętych drzew była silna i zdrowa.

 • konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.06.2017 06:43 ~konrad

  Jesteśmy przygotowani, czy nie tak brzmiało zapewnienie bezmózgowców ?

 • muszlak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 23:26 ~muszlak

  Na Kawęczyńskiej przy bazarku, po 20 minutach wichury (koło 12:30) wyrwało też drzewo z korzeniami, grad walił wielkości kasztanów. Armagiedon

 • konus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 18:18 ~konus

  Codziennie ludzie giną w wypadkach samochodowych.Unicestwić wszystkie samochody!!!!!!

 • Antek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 17:21 ~Antek

  tutturut~tutturut

  a psioczyli na lex Szyszko...


  Jedna burza i zaraz mają być wszystkie drzewa wycięte?

 • zoliborz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 17:13 ~zoliborz

  Niestety drzewa na alei Wojska Polskiego jak i na Mickiewicza są w fatalnym stanie, niezadbane. Przy każdej większej wichurze nie polecam przebywać w tych rejonach.

 • gonzo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 16:37 ~gonzo

  wszystko fajnie, tylko dlaczego, aby obejrzeć 15 sekund filmu muszę oglądać pół minuty reklam? Trochę przesadzacie..

 • CoZaMasakra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.06.2017 16:11 ~CoZaMasakra

  Taaa... bo to pierwsza i ostatnia nawałnica w Warszawie...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »