Informacje

10.10.2013 17:36 ULICA POLSKICH SKRZYDEŁ

Postrzelił policjanta
i zabarykadował się w mieszkaniu

SERWISY:


Błyskawiczna akcja antyterrorystów na warszawskim Gocławiu. Mężczyzna zaatakował ratowników medycznych, którzy udzielali mu pomocy, a potem postrzelił interweniującego policjanta. Zabarykadował się w mieszkaniu i prawdopodobnie próbował popełnić samobójstwo.

- Mężczyzna jest ranny i zatrzymany. Akcja odbyła się dynamicznie. Zagrożenie już nie istnieje - poinformował po godz. 16.45 Mariusz Mrozek rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Policjant ranny

Według relacji policji, całe zdarzenie w bloku przy ul. Polskich Skrzydeł zaczęło się od rodzinnej awantury. Na miejsce wezwano pogotowie. - Ekipa spotkała się z agresją. Mężczyzna nie chciał się uspokoić. Dlatego poproszono o pomoc policjantów. Pierwsze wezwanie było ok. godz. 15.30. Na miejsce przyjechał patrol - relacjonował Mrozek.

Jednak funkcjonariuszom również nie udało się uspokoić mężczyzny, który sięgnął po broń palną. - Kiedy policjanci byli w mieszkaniu, zostali zaatakowani. Jeden z nich został ranny w twarz i bark. Mamy informację ze szpitala, że jego życiu nic nie zagraża. Ranny będą dolegliwe, ale powinien szybko wrócić do zdrowia - dodał.

Policjantom udało się wyprowadzić z mieszkania pozostałych domowników. Tymczasem mężczyzna zabarykadował się. Na miejsce ściągnięto więc dodatkowe siły policyjne.

Szybka akcja antyterrorystów

- Na miejscu szybko pojawili się antyterroryści. Straż pożarna rozłożyła skokochron - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl, który obserwował całą akcję z klatki schodowej sąsiedniego budynku.

Kiedy policyjni antyterroryści usłyszeli strzał w środku mieszkania, natychmiast wyważyli drzwi i używając granatów hukowo-błyskowych weszli do środka.

- To była decyzja słuszna. Mężczyzna był ranny, wymagał pomocy medycznej. Najprawdopodobniej próbował targnąć się na własne życie - powiedział rzecznik komendy stołecznej.

I dodał: - Napastnik ma 33 lata. Broń posiadał nielegalnie. Będziemy sprawdzać, co nim powodowało – zapewnił Mrozek. Chwilę po godz. 17 ranny 33-latek na noszach opuścił blok. Odwieziono go do szpitala.

Ewakuacja mieszkańców

W bloku, w którym zabarykadował się mężczyzna, odcięto prąd i gaz. Ewakuowano też część mieszkańców. - Bardzo dobrze zachowali się mieszkańcy, którzy posłuchali nas, zostali w mieszkaniach i umożliwili nam sprawną akcję - dziękował Mrozek.

Kim był mężczyzna, który strzelał do policjanta? - Z rozmów z sąsiadami wynika, że był to dziwny człowiek. Nie utrzymywał z nikim kontaktów, nie integrował się ze środowiskiem sąsiadów – mówiła Marta Klos, reporterka TVN24.

Ale inni lokatorzy przekonywali, że to "normalny, przystojny, szczupły chłopak".

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez dziennikarzy PAP od sąsiadów mężczyzny, w przeszłości leczył się on psychiatrycznie.

Użyli działka pirotechnicznego

Jak dodała po godz. 17 reporterka, sytuacja na miejscu jest już opanowana. – Część policjantów odjeżdża sprzed bloku. Inni sprawdzą czy w mieszkaniu jest nie ma więcej broni - podała.

Jednak ok. godz. 18 z mieszkania niespodziewanie dobiegł huk. – Policyjni pirotechnicy sprawdzali, czy w mieszkaniu nie ma materiałów wybuchowych. Nie znaleźli ich, ale natrafili na karton z jakimiś przedmiotami, który postanowili zneutralizować za pomocą działką pirotechnicznego. Został rozerwany powietrzem, policja nie ujawnia co znajdowało się w środku – poinformowała Marta Klos.

Około setka ewakuowanych mieszkańców znalazła schronienie w okolicznej szkole, gdzie dostali ciepły posiłek. Około 22.00 wrócili do swoich mieszkań.


Napastnik w stanie ciężkim

Po godz. 19 reporterka powiedziała, że napastnik znajduje się w stanie ciężkim. - Postrzelił się w głowę - sprecyzowała.

Stan zdrowia postrzelonego funkcjonariusza, lekarze oceniają jako dobry.

Pierwsze relacje z miejsca zdarzenia:
b/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • andy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.11.2014 14:20 ~andy

  Paramedyk~Paramedyk

  Borsuk i Andy napisali: "To nie Antyterroryści to Wydział Realizacyjny KSP" Tak się składa, że WR KSP to elitarna jednostka taktyczna Komendy Stołecznej Policji o tych samych zadańiach tylko w nazwie niema AT bo podlegają pod pion Kryminalny. Rekrutacja i szkolenie w wydziale są na jednym z najwyrzszych w kraju, dlatego WR KSP są tak cenioną jednostką w środowisku. Nie ma znaczenia, czy to BOA czy WR KSP zrobiło tą robote, ważne, że zrobili ją na wysokim poziomie. To czy był by to SAT, SPAP, SPAT, WR czy BOA dla ludzi w branży nic nie znaczy, liczy się tylko robota...

 • giguś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.06.2014 18:24 ~giguś

  A tak, sam sobie palnął strzała w łeb, po nawałnicy karabinowej policjantów... mordery w mundurach, i jaka propaganda medialna... sprawdźcie czy ten kolo jeszcze żyje do dziś...

 • miśka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2013 13:54 ~miśka

  Czemu tak ściemniają ? Ja nie rozumiem.

  O jakiej 22 można było do domu iść ? Do domów wróciliśmy ok 2 nad ranem.

  Czemu nikt o tych ładunkach wybuchowych nic nie mówi?


  I jak tu wierzyć reporterom ?

 • spier D alaj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2013 10:54 ~spier D alaj

  wawnazi~wawnazi

  Znam typa - jest z Ciechanowca


  Tak samo jak gość, co wyskoczył z okna na Nasielskiej, co?

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2013 10:07 ~nick

  @ Józef

  Wiem, ze praca policjanta nie jest łatwa. ale są tacy, co nawet w korporacjach zarabiają mniej...

 • tttt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2013 09:50 ~tttt

  me1111~me1111

  Sebastian W.?

  Nie Michał K z piątego ;-)

 • Jajka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2013 09:45 ~Jajka

  charyzma~charyzma

  Mieszkam pod tym adresem- w klatce obok. Ale niestety jak wrócilam do domu o godz 20;00 nie mogłam wejsc do mieszkania. Panowie polijanci stali jak kołki i żaden nie był laskawy mnie poinformowac jak długo to jeszcze potrwa.Wciąż tylko powtarzali, ze nie ma przejścia. A gdybym wogle nie wiedziała co się dzieje??Ja rozumiem, że wydarzyla sie tragedia ale chyba nie stoja tam aby pilnowac tasmy, tylko sa po to aby udzielac informacji mieszkańcom. a o tym, że moge iść do szkoły obok i tam przeczekac dowiedzialam sie od siostry z telewizji. Policja przyjazna mieszkancom- kpina!

  O matko kolejna urażona

 • ufoludek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2013 09:43 ~ufoludek

  Magic~Magic

  Nareszcie coś się innego dzieje niż tylko hgw, oczywiście to też jej wina hehe.


  Coś nowego niż 10 artykułów na raz o śmierci podczas warszawskiego biegu...

 • charyzma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2013 09:24 ~charyzma

  Mieszkam pod tym adresem- w klatce obok. Ale niestety jak wrócilam do domu o godz 20;00 nie mogłam wejsc do mieszkania. Panowie polijanci stali jak kołki i żaden nie był laskawy mnie poinformowac jak długo to jeszcze potrwa.Wciąż tylko powtarzali, ze nie ma przejścia. A gdybym wogle nie wiedziała co się dzieje??Ja rozumiem, że wydarzyla sie tragedia ale chyba nie stoja tam aby pilnowac tasmy, tylko sa po to aby udzielac informacji mieszkańcom. a o tym, że moge iść do szkoły obok i tam przeczekac dowiedzialam sie od siostry z telewizji. Policja przyjazna mieszkancom- kpina!

 • Lepsze_to

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2013 08:47 ~Lepsze_to

  Józef ~Józef

  No i Policjant mógł zaginąć za 2500 zł miesięcznie. Żal

  Gdyby zaginął, to by go mogli znaleźć.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »