Informacje

06.11.2014 07:54 policja nie chce komentować sprawy

Poseł Wipler kontra policja przed warszawskim klubem. Nagranie

SERWISY:

TVN24 uzyskała nagranie mające pokazywać zajście sprzed roku z udziałem posła Przemysława Wiplera. Nie jesteśmy w stanie potwierdzić autentyczności nagrania. - Materiał z monitoringu dotyczący zatrzymania przez policję posła jest tylko częścią materiału dowodowego z postępowania - poinformował rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek. Jak dodał, ocenę całości zdarzenia oceni sąd.

Nie jesteśmy w stanie potwierdzić autentyczności nagrania. Nie mamy też możliwości sprawdzenia, czy to całe nagranie dotyczące tej sytuacji.

Policja początkowo nie chciała komentować sprawy, w końcu zabrała głos. - Całość zarówno nagrań z monitoringu jak i protokoły z przesłuchań świadków w tej sprawie, jako pełny materiał dowodowy przekazaliśmy do prokuratury. Policja jest stroną, nie chcąc być sędzią we własnej sprawie, ocenę całości przebiegu zdarzenia pozostawiamy w gestii sądu - mówi rzecznik KSP Mariusz Mrozek.

Chodzi o wydarzenia z października 2013 r., kiedy poseł - według policji - zachowywał się agresywnie i wulgarnie wobec funkcjonariuszy przed jednym z warszawskich klubów. Wipler tłumaczył, że świętował wiadomość o kolejnej ciąży swojej żony. Jak wyjaśniał, włączył się do interwencji funkcjonariuszy wobec innej osoby, a to policjanci byli wobec niego agresywni.

Nagranie bez dźwięku

Nagranie, które uzyskaliśmy, nie ma dźwięku. Widać na nim m.in. jak radiowóz na sygnale podjeżdża do dwóch stojących na ulicy przed klubem mężczyzn. Przemysław Wipler, który siedział na murku i widział całe zajście, podchodzi do radiowozu i zaczyna rozmawiać z policjantami. Nie wiadomo, co mówi, ale kilkanaście sekund później zaczyna się przepychanka, polityk szarpie się z mundurowym. Następnie pojawia się drugi funkcjonariusz - kobieta. Razem przewracają posła na ziemię i próbują go skuć. Poseł się wyrywa, wierzga nogami, policjanci uderzają go pałką.

Na filmie widać, jak po chwili pojawiają się kolejne osoby, które pomagają w interwencji. Nagranie kończy się, gdy skuty Wipler leży na ziemi, a na miejsce zdarzenia podjeżdża kolejny radiowóz.

- Próbowałem interweniować, włączyć się w taki sposób, żeby ta sprawa się zakończyła. Na wstępie dosyć szybko użyto przeciw mnie gazu, przewrócono mnie na podłogę, kopano mnie w głowę, klęczano na mnie, skuto mnie kajdankami, pobito mnie. Wielokrotnie polewano mnie - był to na pewno jakiś żrący środek - byłem kopany w krocze, w plecy i po nogach - mówił zaraz po zajściu poseł.

W lipcu tego roku do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście trafił akt oskarżenia przeciwko posłowi. Według śledczych, polityk popełnił dwa czyny: zmuszał przemocą funkcjonariuszy policji do zaniechania prawnej czynności służbowej, naruszając jednocześnie ich nietykalność cielesną oraz "znieważał dwóch funkcjonariuszy słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych".

 

Czytaj także na tvn24.pl

eos

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • anty wipler

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2015 06:38 ~anty wipler

  Kobieta mnie bije!

 • ben

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2015 12:19 ~ben

  super. brawo policja. pijaczyna dostał pare pałek, to mu nie zaszkodzi, może zmądrzeje

 • lbl lublin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2014 12:27 ~lbl lublin

  to nie jest policja to jest podłe bydło znęcające się na człowieku działające pod osłona obecnej władzy.

 • Patriota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2014 11:23 ~Patriota

  Policja w polsce i ich metody działania nie zmieniły się od czasów zomo, sb ,ub nawet troche to cały czas te same kmioty działające na tych samych podwalinach. Policja w polsce czuje sie bez karna ponieważ czują sie władcami gdy rozmawiają z zwykłym obywatelem. Mam nadzieje ze kiedyś polacy się zjednoczą i wyjdą na ulice by zacząć rewolucje o nowe życie. Czy pan wipler dogadywał panom władcom czy też nie, nie zmienia to faktu ze tak interweniuje się w chinach i korei północnej. PRECZ Z WYJĄTKAMi !!

 • Luk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2014 10:26 ~Luk

  Ja tam uważam że jest tak jak byc powinno, a Wipler zero wstydu jezeli uważa że nic się nie stało, pokazujmy i oczerniajmy policję nie ch każdy będzie mógl ich potłuc w dupie mieć itd itp, tylko chyba troche zapomnieliśmy po co oni są!!! są uchybienia nie raz i policja jest winna ale to co tu widać policja działała prawidłowo!!!

 • AdamVA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.11.2014 08:28 ~AdamVA

  Wszystkim komentującym popierającym działania policji życzę szybkiego spotkania z takimi jak oni, wtedy będziecie inaczej śpiewać jak dostaniecie wpierdziel i jeszcze prokurator was bedzie za to ścigał.

 • obywatel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2014 22:03 ~obywatel

  Brawo dla policjantów wreście zdecydowanie przeprowadzona interwencja a nie jak do tej pory w Bytowie , na plaży itp

 • vladcs

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2014 19:35 ~vladcs

  corvette~corvette

  W 28 sek. pijany jegomość zatacza się i leci na policjanta, w USA w tym momencie dostałby kulkę w łeb. Tyle w temacie.

  Nie jesteśmy w USA a jeżeli idzie o prawo to USA są jednym z najgorszych wzorców. Morderca może uniknąć kary przez proceduralne kruczki mi mo braku najmniejszych wątpliwości co do winy, można wyłudzać milionowe odszkodowania za z d... wzięte szkody typu "nie wiedziałem ze na rowerze nie jeździ się pod wodą", niewinny człowiek może dostać kulkę w łeb od policji (zupełnie jak w Korei Płn!), żonę wolno bić kijem na stopniach budynku sądu w środę, hycel musi uprzedzać pisemnie psy o zamiarze złapania a pszczoły wlatujące do Kentucky muszą mieć certyfikat bezpieczeństwa. Całe szczęście że nie mamy amerykańskiej policji.

 • corvette

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2014 18:05 ~corvette

  W 28 sek. pijany jegomość zatacza się i leci na policjanta, w USA w tym momencie dostałby kulkę w łeb. Tyle w temacie.

 • yaoo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2014 17:35 yaoo

  POlicja~POlicja

  przecież to bandziory w mundurach
  obywatel w starciu z bandziorami w mundurach jest bezradny - zobaczycie jak to spotka kogoś z Was

  Jakich nas ?
  My, jak mamy do czynienie z piwem, to tyko wtedy jak go wylewamy !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »