Informacje

06.10.2013 13:55 "Kawa na ławę" TVN24

Poseł PO: "Do Warszawy chce wejść okupant. Jest nim PiS"

SERWISY:

- Gdyby nie daj Boże odwołano panią prezydent, to 14 października należałoby godzinę "W" ogłosić, bo do Warszawy chce wejść okupant. Tym okupantem jest PiS - powiedział w "Kawie na Ławę" w TVN24 Adam Szejnfeld z PO. - Jeśli nie daj Boże Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie odwołana, to będzie naprawdę ostatni dzwonek dla premiera i Platformy Obywatelskiej na obudzenie się - mówił z kolei Marek Sawicki z PSL.

- Mam wątpliwości co do tego, czy Platforma przyjęła dobre założenie namawiając warszawiaków do tego, żeby nie poszli do wyborów. Lepsze byłoby założenie: pójść i pokazać, że się z honorem tej prezydent obroni. Teraz to już trudno - ocenił Włodzimierz Czarzasty z SLD. I dodał: - Myślę, że już wszyscy wiemy, że nie chodzi o panią Hannę Gronkiewicz-Waltz; że nie chodzi o wspólnotę, tylko tak naprawdę chodzi o walkę PiS-u z Platformą, czyli walkę polityczną, która ma się przełożyć na cały kraj.

- Ten kto idzie (na referendum - red.) uznaje instytucję demokracji. Tu nie ma kwestii tendencyjności, tylko kwestie obywatelskości - stwierdził z kolei Adam Hofman z PiS. Wskazywał przy tym, że zadaniem jego partii jest zmobilizowanie około. 300 tys. osób. - My to zrobimy. To są nasi wyborcy, to ludzie, do których docieramy - dodał.

Z kolei zdaniem Roberta Biedronia z Ruchu Palikota dyskusja o referendum w Warszawie obnaża hipokryzję polityków. - Co innego mówicie w Łodzi, kiedy się odwołuje prezydenta, co innego w Słupsku, co innego w Warszawie - krytykował. Referendum jest świętością demokracji - wtórował Hofmanowi.

Okupacja 14 października?

Adam Szejnfeld z PO przekonywał, że nie ma powodów do odwoływania Gronkiewicz-Waltz. - Polski nie okupuje żadna obca armia, w stolicy, polskiej Warszawie nie stoją żołnierze pod bagnetami obcych mocarstw. Nie ma więc żadnego powodu, by za tydzień ogłaszać jakąś godzinę "W" - powiedział nawiązując do referendalnych plakatów PiS.

- Jeśli w takiej konwencji mielibyśmy rozmawiać, to jestem absolutnie przekonany, że gdyby nie daj Boże odwołano panią prezydent, to 14 października należałoby godzinę "W" ogłosić, bo do Warszawy - a poprzez Warszawę do Polski - chce wejść okupant. Okupant, który chce okupować sumienia polskich obywateli, który chce decydować za polskich obywateli, jak mają się zachowywać, który chce narzucać swoją wolę wszystkim. Tym okupantem jest PiS - kontynuował.

"To będzie ostatni dzwonek"

Marek Sawicki z PSL zwracał uwagę, że obecnie nie mamy do czynienia z merytoryczną oceną prezydent Warszawy, a plebiscytem politycznym. Przyznał jednak: - PO za mocno zagoniła się w zniechęceniu do brania udziału w referendum.

- Jeśli nie daj Boże Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie odwołana, to będzie naprawdę ostatni dzwonek dla premiera i Platformy Obywatelskiej na obudzenie się i głęboką przebudowę - podsumował.

Za tydzień referendum

Referendum w sprawie odwołania Gronkiewicz-Waltz odbędzie się 13 października. Będzie ważne, jeśli weźmie w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w wyborach prezydenta w Warszawie w 2010 roku, czyli co najmniej 389 430 osób. Inicjatywę zapoczątkowaną przez szefa Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, burmistrza Ursynowa Piotra Guziała, poparły m.in.: PiS, Ruch Palikota i Solidarna Polska, których działacze włączyli się w zbiórkę podpisów pod wnioskiem o odwołanie prezydent Warszawy. SLD nie podjęło jeszcze decyzji ws. poparcia.

CZYTAJ NA TVN24.PL

nsz\mtom\lata

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ewuś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 08:47 ~ewuś

  "- Gdyby nie daj Boże" - bandyta z PO zwalczający kościół wzywa pomocy Boga.
  Od wojny nie mieliśmy gorszego okupanta niż gang tuska.

 • okupant

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.10.2013 08:19 ~okupant

  Porównanie do okupanta jest rewelacyjne.
  Już mieliśmy IV RP w całym kraju. Z drogiej inicjatywy pseudo-społecznej zrobiła się zwyczajna butka polityczna. Wygląda na to, że to było jeszcze przed znieraniem podpisów zaplanowane, a pAN g. zapewne wystartuje do sejmu z listy pIs w najbliższych wyborach parlamentarnych.

 • wrona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 23:37 ~wrona

  Gorszego okupanta niż bandyci z PO nie było w Warszawie od czasów wojny. Nawet hitler by przegrał z bandytami z PO.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 21:54 ~Tomek


  kierowca~kierowca

  CZARZASTY GOŚCIEM STACJI TVN..... JA POPROSTU PRZECIERAM OCZY ZE ZDUMIENIA.... MILLER, CZARZASTY, KWIATKOWSKI, CORAZ CZĘŚCIEJ SIĘ POJAWIAJĄ W TV, PANI JAKUBOWSKIEJ MI TYLKO BRAKUJE... SPOKO, POLACY JUŻ PEWNIE NIE PAMIĘTAJĄ KIM SĄ CI LUDZIE hehehe ;-)
  Hihihihi~Hihihihi

  A pan kierowca zapewne nie pamięta, że pani Jakubowska padła ofiarą prowokacji prawicowych organów ścigania za czasów PiS-u ? Ja pamiętam świetnie, jak wiele innych ówczesnych sfabrykowanych spisków.


  No i po tych sfabrykowanych spiskach prokuratura też była przekupiona - co ciekawe, działo się to już za rządów PO. No i Jakubowska usłyszała wyrok.

 • Hihihihi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 20:51 ~Hihihihi

  kierowca~kierowca

  CZARZASTY GOŚCIEM STACJI TVN..... JA POPROSTU PRZECIERAM OCZY ZE ZDUMIENIA.... MILLER, CZARZASTY, KWIATKOWSKI, CORAZ CZĘŚCIEJ SIĘ POJAWIAJĄ W TV, PANI JAKUBOWSKIEJ MI TYLKO BRAKUJE... SPOKO, POLACY JUŻ PEWNIE NIE PAMIĘTAJĄ KIM SĄ CI LUDZIE hehehe ;-)

  A pan kierowca zapewne nie pamięta, że pani Jakubowska padła ofiarą prowokacji prawicowych organów ścigania za czasów PiS-u ? Ja pamiętam świetnie, jak wiele innych ówczesnych sfabrykowanych spisków.

 • furman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 20:23 ~furman

  Panie Szejnfeld Pan już całkowicie wykorzystał znamiona art 82 kc

 • rami

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 19:48 ~rami

  Dziwne, bo to ja teraz zaczynam się czuć jak pod okupacją. To wszystko, co ma dla mnie wartość jest przez panujące ugrupowanie wdeptywane w ziemię, wyszydzane i w skrajnych przypadkach - karane. Urząd Miasta jest zaanektowany przez PO, podobnie inne instytucje centralne. Ten stan trwa już ponad 6 lat i się pogłębia. Najwyższy czas na bezkrwawą "godzinę W", bo wkrótce może być już za późno. A jak pan Szejnfeld & Co. czują się zagrożeni okupacją, to zawsze można się przenieść do zaprzyjaźnionego zachodniego czy wschodniego sąsiada.

 • Tylko PiS

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 19:09 ~Tylko PiS

  PiS okupantem??? Daj nam Boże takiego okupanta! Warszawiacy - odwołajmy HGW, bo PO to jest prawdziwy okupant, który niszczy Polskę.

 • JaLech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 19:03 ~JaLech

  Gliński będzie takim prezydentem Warszawy, jak Kaczyński prezydentem Polski. W każdej sprawie telefon do Jarka. I będą meldunki do prezesa płynęły z ratusza. Panie Prezesie melduję to, Panie Prezesie melduje tamto, Panie Prezesie idę na dzbanek :-)

 • JaLech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2013 19:00 ~JaLech

  markeboy~markeboy

  pójdę na to referendum , a jak już odwołamy hgw zajmiemy się tym stronniczym portalkiem

  Tak właśnie będzie jak mówisz. Jarosław w mig zwalczy całą opozycję, bo jego bliźniakiem tak naprawdę jest Putin. Poległy Kaczyński był prezydentem wielkiej Rosji. Tak więc zgodnie z tym co mówisz - musimy się bać jak wygra pis zacznie się zamykanie gazet, stacji radiowych, portali internetowych itp, itd. A oponenci będą w więzieniach np za piractwo - 10 -12 lat. Pasuje Ci Władymir ?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »