Informacje

13.02.2014 12:45 Policja rozbija gang złodziei samochodów

Pościg ulicami Wołomina. "Drewniak" próbował staranować blokadę


Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodów wpadło w ręce stołecznej policji. "Drewniak" i "Trynek" nie poddali się łatwo i próbowali uciekać przed funkcjonariuszami ulicami Wołomina. Zatrzymała ich dopiero policyjna blokada.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową KSP namierzyli Daniela D. i Krzysztofa G. rozpracowując gang zajmujący się kradzieżą luksusowych japońskich aut. W ubiegłym tygodniu udało im się już zatrzymać trzech innych członków tej grupy. Paweł P. ps. „Sklejka”, Tomasz K. i Andrzej Sz. ps. ”Szczur” decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci rozpracowali gang

Wpadli we wtorek, kiedy przeprowadzili do dziupli skradzioną na terenie Targówka hondę civic. Wszyscy są bardzo dobrze znani policji. Już wcześniej byli wielokrotnie zatrzymywani w związku z kradzieżami pojazdów. Paweł P. opuścił areszt w grudniu ubiegłego roku

Funkcjonariuszom udało się rozpracować zasady działania grupy i role, jakie odgrywali w niej poszczególne osoby. Z ustaleń wynikało, że ich liderem jest mężczyzna o pseudonimie „Drewniak”, zatrzymywany już wcześniej przez policjantów. W grudniu ubiegłego roku opuścił areszt śledczy. Pierwsze zatrzymania miały miejsce w ubiegłym tygodniu.

Dziuple pod Warszawą

Policjanci namierzyli też w powiatach wołomińskim i piaseczyńskim dwie dziuple, do których trafiały kradzione samochody. Pojazdy były demontowane na części przez tzw. rozbieraków. Następnie części trafiały za pośrednictwem paserów do klientów.

Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli części i silniki, pochodzące ze skradzionych pojazdów. Funkcjonariusze odzyskali hondę civic, a także zabezpieczyli dwa samochody: audi A6 volvo i V70 z podejrzeniem przerobienia w nich numerów identyfikacyjnych.

Pościg w Wołominie

Część członków grupy nadal pozostawała na wolności. Wśród nich 37-letni Daniel D. ps. „Drewniak”.

W środę z terenu Wesołej złodzieje ukradli Hondę Accord. Po kradzieży samochód został przeprowadzony do dziupli w miejscowości Lipka na terenie powiatu Wołomińskiego. Gdy auto trafiło do kryjówki do akcji wkroczyli policjanci. Na ich widok „Drewniak” i „Trynek” rzucili się ucieczki. Mężczyźni wskoczyli do używanego do „pracy” citroena i gwałtownie ruszyli. Pościg odbywał się ulicami Wołomina. W jego czasie kierowca citroena wjeżdżał na chodniki stwarzając realne zagrożenie dla pieszych. Samochód został zatrzymany na policyjnej blokadzie. Widząc, że szanse na dalszą ucieczkę maleją, kierowca próbował jeszcze staranować dwa policyjne radiowozy.

Po zatrzymaniu od Daniela D. została pobrana krew, w celu zbadania na zawartość środków odurzających. Razem z „Drewniakiem” policjanci zatrzymali 44-letniego Krzysztofa G. ps. „Trynek”.

Za kradzież z włamaniem pojazdu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ABC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2017 11:46 ~ABC

  sss~sss

  Wołomin, Zielonka, tam lądują nasze samochody...złodziejskie miasta.

  I tylko w tych miastach?!

 • Nonono

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.02.2017 11:45 ~Nonono

  solo24~solo24

  powinni im odcinać ręce albo wieszać jak w Chinach

  A co to oni kogos zabili żeby rece odcinać albo wieszać? Taka kara to dla pedofili

 • Lena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2014 23:29 ~Lena

  Skand~Skand

  To jeden z tych momentów, kiedy żałuję, że europejska policja, w tym nasza nie ma takich uprawnień, jak policja w USA. Taranujesz radiowóz = Atakujesz policjanta przy użyciu "śmiertelnej" broni (w tym przypadku samochodu zdolnego do zadania śmiertelnych obrażeń). Atakujesz policjanta przy użyciu broni = Policjant ma pełne prawo użyć broni do obrony, w tym do postrzelenia podejrzanego, jeśli zagrożenie nie zmaleje. Jeśli zostaniesz zatrzymany, to czeka ciepewny wyrok od kilku do kilkudziesięciu lat w zależności od stanu, ilości wcześniejszych wykroczeń (np. Texas ma tzw. "three strikes law", trzecie przestępstwo = dożywocie). A u nas znów pójdzie siedzieć na parę lat, wyjdzie za dobre sprawowanie i ni miną dni, jak znów auta znacznie kroić...


  Byłbyś świetnym policjantem, i możesz być teraz z siebie bardzo dumny że dostałeś taki komplement:)

 • Ares

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2014 23:24 ~Ares

  kolega z Wołomina~kolega z Wołomina

  Trynek i Drewniak to gamonie po podstawówce którzy nic innego nie umieją robić jeden i drugi nie umieją się nawet wysłowić


  Czyj Ty kolega jesteś?:)

 • Lena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2014 23:22 ~Lena

  Garry~Garry

  Wielokrotnie zatrzymywani. A kiedy w końcu osadzeni na 10 lat?
  Przecież to jest czysty zysk.


  Wtedy kiedy Twoja mama pójdzie siedzieć za to że Cię urodziła....

 • Lena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2014 23:20 ~Lena

  kajak~kajak

  czyżby znowu te ciemne masy z rejestracją .FT. znowu samochód służbowy rozbiły... Fajnie nie będą bez sensu stać na przejeździe kolejowym w Kobyłce przez całe noce. .FT. czyli specjaliści od taboru rowerowego...


  umarłam ze śmiechu:)

 • Prawo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2014 18:30 ~Prawo

  pokazac ich mordy, niech ludzie sami wymierza im sprawiedliwosc!

 • onqw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2014 14:32 ~onqw

  LLU~LLU

  łapy pouciniać wieśniakom

  haha LLU "wieśniakom'? a ty skad jesteś buraku ,
  słoiku

 • haha

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2014 14:31 ~haha

  LLU~LLU

  łapy pouciniać wieśniakom

 • czk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.02.2014 14:13 ~czk

  rami~rami

  @zzxx
  Kolego, mając na uwadze powszechnie dostępny sondaż, wg którego 85% osadzonych to zwolennicy PO, dałem do zrozumienia, że jest bardzo prawdopodobne, że ci dwaj panowie to również elektorat platformy. "Osadzony" to jednak ktoś anonimowy, a tutaj możemy poznać osiągnięcia tych panów, ich drogę do kariery, "wartości", cele i środki. Myślę, że po niewymienionej z nazwy innej stronie sceny politycznej, wśród ludzi mających ogromne wady - chodzenie na msze, obchodzenie miesięcznic smoleńskich, słuchanie RM, takie zachowania jednak raczej nie mają miejsca. To nie oni, wychodząc z kościołów upatrują dobre auto za cel, to nie oni uciekają policyjnemu pościgowi by następnie próbować policję staranować. Wg mnie PO oferuje relatywizm i wiele osób miałkich moralnie przyciąga. To wszystko.

  A skąd ta pewność? Czyżby do spowiedzi chodziły same anioły. Chodzenie do kościoła o niczym nie świadczy. Są dokładnie takie same szanse spotkać złodzieja w kościele jak w dowolnym innym miejscu. A może dysponujesz jakimiś wiarygodnymi badaniami na ten temat?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »