Informacje

12.01.2019 08:17 Śledztwo przejęła prokuratura w Płocku

Porwanie, gwałt i wątek handlu ludźmi

SERWISY:

Ze względu na wagę sprawy, w tym wątek dotyczący usiłowania handlu ludźmi, wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Płońsku śledztwo w sprawie porwania 20-letniej kobiety zostało przejęte przez Prokuraturę Okręgową w Płocku - poinformowała rzeczniczka tej prokuratury Iwona Śmigielska-Kowalska.

W sprawie uprowadzenia 20-latki, która była przetrzymywana przez trzy dni i dwukrotnie zgwałcona, zatrzymano wcześniej trzech mężczyzn i dwie kobiety w wieku od 18 do 40 lat, w tym byłego partnera ofiary. Po przedstawieniu zarzutów sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.

"Wątek handlu ludźmi"

Jak poinformowała Iwona Śmigielska-Kowalska, rzeczniczka płockiej Prokuratury Okręgowej, zostało wydane tam postanowienie o przejęciu śledztwa, dotyczącego porwania 20-latki, z podległej Prokuratury Rejonowej w Płońsku.

- Powodem takiej decyzji jest waga sprawy, w której pojawia się wątek handlu ludźmi - wyjaśniła prokurator.

Wcześniej, płońska Prokuratura Rejonowa przedstawiła pięciorgu zatrzymanym w sprawie, oprócz usiłowania handlu ludźmi, także zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym okrucieństwem; jeden z zatrzymanych usłyszał także zarzut podwójnego gwałtu. Sąd Rejonowy w Płońsku zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych o udział w porwaniu: trzech mężczyzn na trzy miesiące i dwóch kobiet na miesiąc - wszyscy pochodzą z Płońska i okolic.

- Podstawą wniosków o tymczasowe aresztowanie była obawa, iż podejrzani w sprawie mogą mataczyć i kontaktować się z innymi osobami, które mogą mieć związek z uprowadzeniem - powiedziała prokurator Śmigielska-Kowalska.

Porwanie i uwięzienie

Według dotychczasowych ustaleń śledztwa, 20-latka, pochodząca z jednej z miejscowości na terenie powiatu płońskiego, została uprowadzona ze swego domu. Podejrzani o porwanie mieli przetrzymywać kobietę przez trzy dni w dwóch miejscach. Mieli też planować sprzedać ją do domu publicznego za cztery tysiące złotych. - W tym celu wykonano fotografie nagiej kobiety, która miała być przekazana "komuś w Wołominie" - podawała wcześniej prokuratura,

Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika też, że głównym motywem uprowadzenia było wymuszenie na 20-latce podania kontaktu do jej obecnego partnera, wskazania miejsca jego pobytu, ponieważ sprawcy mieli z nim zatarg. - Kobieta nie chciała tego uczynić; była bita i grożono jej. Była też dwukrotnie gwałcona. Porwana, która po uprowadzeniu była poszukiwana przez rodzinę, uwolniła się, gdy jeden ze sprawców zasnął po wypiciu alkoholu - informowała prokuratura.

Trwają poszukiwania innych osób, które mogły mieć związek z porwaniem 20-latki, w sprawie nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

PAP

PRZECZYTAJ TAKŻE: 20 lat "terroru i zabójstw"  w Komendzie Stołecznej Policji


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ewa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2019 13:22 ~ewa

  Za te haniebne czyny skazać na KS, a to zbrodnia na drugim człowieku.

 • Tra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2019 10:58 ~Tra

  Robił co chciał.

  Tak został wychowany, to nie jego wina.

 • pempek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2019 09:42 ~pempek

  Widac bandziorstwo ma sie dobrze i kwitnie,nie na darmo nazwany zielona wyspa oto chodzilo jakies 30 lat temu,krasc napadac,przekrety,korubcje,kolesiostwo,kanciarstwo,handel,oszustwo,mamy przeszlo miliardowy wyciek pieniedzy i co ciekawe winnych brak,nikt nie siedzi.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »