Informacje

10.01.2013 08:40 akcja straży pożarnej

Poranny pożar w pustostanie.
Al. Solidarności stanęła

SERWISY:


"Po godzinie 7:00 dziś przyjechała straż pożarna do pożaru kamienicy na al. Solidarności 153. W chwili obecnej widać duże kłęby dymu od strony ul. Żelaznej" – poinformował o 8.00 na warszawa@tvn.pl internauta Marcin.

- Do pożaru doszło w pustostanie u zbiegu al. Solidarności i ul. Żelaznej – relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. – Został wzniecony prawdopodobnie przez przebywające tam osoby bezdomne – dodaje.

Spaliło się jedno pomieszczenie, a w nim nagromadzone śmieci.

Na miejsce przyjechały dwie jednostki straży pożarnej.

- W tym 30-metrowy podnośnik - podaje Zieliński. - Strażacy wycinają dziurę w dachu, aby oddymić budynek – zaznacza reporter.

Utrudnienia w ruchu

Przez kilkadziesiąt minut samochód straży pożarnej utrudniał przejazd al. Solidarności w kierunku al. Jana Pawła II. Utworzył się korek.

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Loki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2013 19:10 ~Loki

  Wszystko, co przetrwało w Warszawie wojnę i działalność czerwonej swołoczy, powinno posiadać status zabytków. W Berlinie np. wszystko wybudowane przed 1945 dostało właśnie taki zapis. Bez rozpatrywania każdego przypadku z osobna, co tylko przedłuża procedurę i służy deweloperom. Tylko że tam za tym idą jakieś działania nawet dla prywatnych właścicieli. A u nas? Trzeba władować mnóstwo pieniędzy, bez pomocy i ulg dlatego bardziej opłaca się takie obiekty wyburzać. A szkoda, bo to miasto naprawdę dużo już wycierpiało a to, jakby nie patrzeć, świadkowie tej historii.

 • zzzzzzzzzzz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2013 19:06 ~zzzzzzzzzzz

  Ach te dziwne okoliczności...Naprawdę smutny jest to fakt, że wiele budynków zabytkowych, lub potencjalnie zabytkowych, czy zwyczajnie przedwojennych w dziwnych okolicznościach płonie, wali się... Swoją drogą ci tfu deweloperzy są jak kompilacja Gomułki i jego "poprzedników", których z nazwiska nie wymienię. Jeden chciał Warszawę zrównać z ziemią, drugi sie temu biernie przyglądał. Znaczy chciał być bierny. A trzeci zniszczył to co zostało, chociaż inni aparatczycy z pierwszych lat powojennych wcale lepsi nie byli.
  Całe centrum jest okropne. Resztki dogorywającyh kamienic, powciskane pomiędzy nie "wielkopłytowce", obskurne sklepiki, zewsząd jakieś nieudane artystycznie wizje osiedli z innej wielkiej płyty i ogromne wieżowce. Ciekawe czy za paręnaście, parędziesiąt lat ktoś ośmieli się "obniżyć" PKiN...

 • Mecenas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2013 18:06 ~Mecenas

  Cui prodest!
  A pamietacia, jak "przewrócila się" sciana zabytku na Żelaznej?
  A kto pozwolił "rozsypać się" Hali na Koszykach?
  Musimy patrzeć, kojarzyć i pamiętać.
  Był kiedyś taki burmistrz na Woli. Załatwił coś deweloperowi i siedzi...

 • ALICJA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2013 17:41 ~ALICJA

  OGLĄDAŁAM SPRAWĘ DLA REPORTERA W KTÓREJ PANI ELŻBIETA JAWOROWICZ POKAZYWAŁA TEN BUDYNEK OD ŚRODKA. ONA NIE BRZYDZIŁA SIĘ POCHYLIĆ NAD LOSEM TYCH LUDZI I WEJŚĆ I POKAZAĆ TO CO DLA PRACOWNIKÓW Z RATUSZA (KTÓRY NOTABENE ZNAJDUJE SIĘ NAPRZECIWKO TEGO BUDYNKU) JEST NIEWYGODNE. LUDZIE ŻYJĄ TAM W WARUNKACH UWŁACZAJĄCYCH NIE WSZYSCY ZE SWOJEJ WINY, PO PROSTU NIE WSZYSTKICH STAĆ NA MIESZKANIE ALBO NA SPŁACANIE KREDYTU. SMUTNE, ŻE TAK TRAKTUJE SIĘ LUDZI W TYM KRAJU. SKĄD WIECIE CZY CI LUDZIE PŁACILI CZY NIE? ŻAL MI NIEKTÓRYCH ZA ICH WYPOWIEDZI.

 • karlosgator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2013 15:53 ~karlosgator

  był pożar bo tak ktoś zaplanował, taniej sie sprzeda działka - inwestor już zaciera rączki, a urzędasy nastawiają kieszenie na łapówkę .

 • dawniej z Tamtego

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2013 14:13 ~dawniej z Tamtego

  (cyt.)
  Budy­nek prze­trwał II wojnę świa­tową, acz­kol­wiek został obni­żony o jedno pię­tro. Pozo­stał nie­tknięty pod­czas budowy Al. Gen. Świer­czew­skiego (Trasa W-Z) i maso­wych roz­bió­rek w latach 60. i 70. XX wieku. Jed­nak stan jego jest przy­gnę­bia­jący, poza tym obiekt zaj­muje wspa­niałą, ogromną pose­sję w oko­licy naroż­nika Żelazna/Al. „Soli­dar­no­ści", co wróży rychłą roz­biórkę kamie­nicy.
  (kon. cyt.)
  http://www.warszawa1939.pl/index.php?r1=leszno_81&r3=0

 • Evel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2013 10:28 ~Evel

  o 8.15 wszystko w strone centrum stało :/ Mirku twoja wypowiedz swiedczy tylko o Tobie.

 • Zelus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2013 09:57 ~Zelus

  Mirek~Mirek

  Ludzi jest za dużo - zwłaszcza w tym ciasnym mieście. Jeśli się ktoś spalił, zwłaszcza jeśli nie płaci dobrych podatków - to żadna strata.


  Ludzi jest za mało, a będzie jeszcze mniej. Polska się zwija. Zamyka się szkoły, coraz trudniej sprzedać nieruchomości, a to przecież dopiero początek. Ciekawe, czy równie beztrosko wypowiadałby się Pan, gdyby chodziło o kogoś z Pańskiej rodziny.

  A jeśli chodzi o zabytki, nie powinno być takich przepisów. O każdym budynku powinien decydować jego właściciel, podobnie jak o innych rzeczach. To byłoby sprawiedliwe.

 • Mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2013 09:45 ~Mirek

  Ludzi jest za dużo - zwłaszcza w tym ciasnym mieście. Jeśli się ktoś spalił, zwłaszcza jeśli nie płaci dobrych podatków - to żadna strata.

 • PMB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2013 09:29 ~PMB

  Kamienica Hermana Sieraczka...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »