Informacje

27.01.2016 13:00 autor absurdalnej koncepcji nieznany

Poprawią chodnikowy bubel? Dzielnica rozmawia z inwestorem

SERWISY:

Mieszkańcy Wilanowa mają w końcu doczekać się wygodnego połączenia chodnika w ulicy Herbu Szreniawa z al. Rzeczpospolitej. Władze dzielnicy prowadzą rozmowy z firmą odpowiedzialną za tę inwestycję, by ta dobudowała wygodny łącznik dla pieszych i tym samym zlikwidowała budowlany absurd, utrudniający życie piechurów.

Chodnik, który jest przedłużeniem ulicy Herbu Szreniawa za skrzyżowaniem z Todorowicza, to "dzieło" jednego z deweloperów, który stawia w tej okolicy kolejne bloki.

Szeroki ciąg dla pieszych urywa się nagle, kilka metrów przed al. Rzeczypospolitej. Zamiast wygodnego połączenia, jest ubita ziemia i prowizorycznie ustawiona paleta, która ma służyć za podjazd dla wózków.

- To bardzo popularne wśród mieszkańców przejście. Jeżeli pozostanie to tak jak wykonano, będzie wiecznie rozdeptana ziemia, nerwy osób z wózkami dziecięcymi. Mało estetycznie – alarmowało pod koniec ubiegłego roku Stowarzyszenie Mieszkańców Wilanowa na portalu społecznościowym.

Ten chodnikowy absurd piętnują też internauci. - Co za typowo polska bzdura! To jest okropne! Bareja wiecznie żywy – oburzali się mieszkańcy.

Mają poprawić

Sprawą chodnika zainteresował się z jeden z wilanowskich radnych Tomasz Kuszłejko. Napisał w tej sprawie interpelację do burmistrza dzielnicy, w której zaapelował by jednak wybudować w tym miejscu wygodne zejście dla pieszych z Herbu Szreniawa w al. Rzeczypospolitej.

O chodniku zarówno mieszkańcy oraz radni, jak i co ciekawe, urząd dzielnicy, mówią jednym, krytycznym głosem. – Inwestycja w takim kształcie wygląda mało sensownie – przyznaje Elwira Wiechecka, rzeczniczka Wilanowa.

Zastępca burmistrza dzielnicy Artur Buczyński, w odpowiedzi na interpelację radnego Kuszełjki, zapowiedział, że chodnik zostanie poprawiony. - Prowadzimy rozmowy z inwestorem na temat wykonania połączenia i umożliwienia pieszym dogodnego zejścia do chodnika zlokalizowanego wzdłuż al. Rzeczypospolitej – napisał Buczyński.

Jak dodała Wiechecka, rozmowy cały czas trwają i na razie trudno określić, kiedy owo połączenie zostanie zrealizowane.

Próbowaliśmy się skontaktować z firmą Acciona odpowiedzialną za budowę chodnika. To z jej przedstawicielami rozmawia wilanowski ratusz. Poproszono nas o wysłanie pytań. Czekamy na odpowiedź.

jb/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Fuj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 22:35 ~Fuj

  Nie widze tu sciezki rowerowej dwupozimowej z jazda pod prad

 • na93ri

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 16:50 ~na93ri

  Moriarty~Moriarty

  Deweloper zapewne wybudował chodnik do końca swojej działki. Fragment pomiędzy chodnikami albo należy do miasta albo ma jeszcze innego właściciela. Nie spodziewałbym się szybkiego załatwienia sprawy. Deweloper sie wypnie bo to nie jego a miasto pewnie nie znajdzie kasy na "fanaberie".

  Obym się mylił.

  Developer nie bedzie sie wypinal bo to nie jego tylko dlatego właśnie, że nie ma prawa na cudzej własność nogi postawić. Jak zwykle urzędnicy nie dopilnowali a potem płacz, załamywanie rąk i negocjacje.

 • mis

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 15:56 ~mis

  Przecież inwestor uzgadniał swój projekt z miastem przed rozpoczęciem budowy? Nikt nie sprawdził, że wysokości się nie zgadzają/ Odpowiedzialność urzędnika wydającego pozwolenie na budowę?

 • rafael

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 14:41 ~rafael

  To jest chodnik? To plac wyłożony betonową badziewiastą kostką. Inne chodniki w miasteczku bardzo dobrze wyglądają, a tak to może być na wiejskim targu.

 • awdwaadw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 14:39 ~awdwaadw

  developer wybudował za darmo - ŹLE
  developer wybudował do końca swojej działki
  urząd dzielnicy nic pewnie nie zrobi na swoim terenie, bo się NIE DA

 • gaso

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 14:27 ~gaso

  To nie chodnik, tylko droga pożarowa. Dlatego nie łączy się z istniejącym chodnikiem.

 • thop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 14:22 ~thop

  Prosze jaki szeroki chodnik, powinni pójść o krok dalej i zbudować same chodniki w miasteczku Wilanów - będzie dobra okazja pójść zgodnie z trendami ZDM i przetestować nowe rozwiązanie. Mieszkańcy tylko na rowerach lub piechotą. Samochody zostawić na parkingach na granicy miasteczka. Ekolodzy pieją z zachwytu.

 • leming

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 13:38 ~leming

  nie wiem czy im to potrzebne, przecież i tak od dziecka chodzili po polu

 • Moriarty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.01.2016 13:21 ~Moriarty

  Deweloper zapewne wybudował chodnik do końca swojej działki. Fragment pomiędzy chodnikami albo należy do miasta albo ma jeszcze innego właściciela. Nie spodziewałbym się szybkiego załatwienia sprawy. Deweloper sie wypnie bo to nie jego a miasto pewnie nie znajdzie kasy na "fanaberie".

  Obym się mylił.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »