Informacje

29.03.2011 15:01 Kontrowersje wokół zamalowania graffiti

"Popełniliśmy błąd. Nie chcieliśmy nikogo urazić"

- Popełniliśmy błąd, dlatego postanowiliśmy wycofać się z tego projektu - przyznaje Krzysztof Sak, brand manager Adidasa. W specjalnym w oświadczeniu odnosi się do akcji zamalowania muru wyścigów na Służewcu.

- Marka Adidas Originals jest mocno zakorzeniona w kulturze hip-hopu i graffiti, i wspiera ją od wielu lat w Polsce i na świecie. Mieliśmy dobre intencje i nie chcieliśmy nikogo urazić. Popełniliśmy błąd, dlatego postanowiliśmy wycofać się z tego projektu. Szanujemy opinie osób tworzących kulturę i będziemy blisko z nimi współpracować, by wspierać rozwój i promocję graffiti – pisze na swoim facebookowym profilu brand manager Adidasa Krzysztof Sak. 

"Adidas powinien naprawić sytuację"

W poniedziałek na Facebooku ukazało się także oświadczenie DJ 600 V, który podkreślał, że zajście to ogromne nieporozumienie. Jego zdaniem główną przyczyną miał być brak konsultacji ze środowiskiem.

Znany DJ zaznaczył, że Adidas powinien zaproponować środowisku grafficiarzy i streetartowców wspólne znalezienie sposoby naprawienia sytuacji.

Chcą zadośćuczynienia

600 V zapowiedział także, że zawiesza na razie współpracę z firmą Adidas przy cyklu imprez Super Mc oraz Dancehall Originals. Imprezy odbędą się, ale z tygodniowym opóźnieniem i pod innym szyldem. 

- Oczekujemy autentycznych efektów starań firmy, by móc ocenić szczerość intencji Adidasa. Zamierzamy doprowadzić do sytuacji w której środowisko i kultura otrzymają realne korzyści związane z chęcią zadośćuczynienia ze strony Adidasa. Przypominamy, że Adidas oraz Reebok to jedyne duże zagraniczne marki odzieżowe, które w historii polskiej kultury hip hop finansowo wspomagały liczne projekty związane z tą kulturą, np. mający miejsce miesiąc temu Adidas Rocks The Floor 2011, legendarny Reebok Hip Hop Tour czy odbywający się przed laty cykl imprez w klubie Punkt. Pamięć o tych sytuacjach jest jedynym powodem, dla którego jesteśmy w stanie dać Adidasowi szansę zadośćuczynienia – pisał w poniedziałkowym oświadczeniu DJ.

Adidas ma w ciągu 48 godzin przedstawić projekty, które mogłyby "przynieść wymierne korzyści kulturze hip-hop". Oznacza to, że projekt naprawy sytuacji powinien zostać zaprezentowany najpóźniej w środę po południu.

myk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Syrena

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.03.2011 20:01 ~Syrena

  A gdzie są polskie marki odzieżowe?

 • szmal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2011 20:51 ~szmal

  Ciekawe ile kasy wyciągną od adidasa

 • nike

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2011 19:45 ~nike

  większą reklame to chyba sobie agencja ochrony zrobiła tą akcją

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »