Informacje

04.03.2019 09:02 zmiany w związku z budową metra

Poniedziałek bez Kondratowicza.
"Jazda mimo zakazu, złe oznakowanie"

SERWISY:


Przejazd ulicą świętego Wincentego mimo zakazu, a także nie do końca wymalowana ścieżka rowerowa. Na te sytuacje zwrócili uwagę nasi reporterzy w poniedziałkowy ranek. Zmiany w związku z budową metra na Bródnie wciąż zaskakują niektórych mieszkańców.

Poniedziałek to pierwszy dzień roboczy z ogromnymi zmianami na Bródnie w związku z budową metra. Ulica Kondratowicza została wyłączona z ruchu od Rembielińskiej do świętego Wincentego.

Po godziny 6 krańce zamkniętej ulicy obserwował reporter tvnwarszawa.pl. - Jest spokojnie, ruch nie jest duży - relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

Przerywana ścieżka

Natknął się jednak na pewien smaczek. Na drodze przy szpitalu Bródnowskim zaobserwował wymalowaną białą farbą ścieżkę rowerową. Ale przerywaną. - Wygląda to tak, jakby kierowca nie przeparkował swojego auta, więc drogowcy nie mogli namalować wszystkich linii ścieżki - wyjaśnia Marcinczak.

Na inne problemy natknął się nasz drugi reporter u zbiegu św. Wincentego i Kondratowicza. Zgodnie ze zmienioną organizacją ruchu jadący świętego Wincentego od strony Trasy Toruńskiej nie mogą jechać prosto na tym skrzyżowaniu ( zakaz nie obowiązuje komunikacji miejskiej, taksówki, pojazdów miejskiego transportu osób niepełnosprawnych oraz służb miejskich).

Problem ze znakami

- Mimo to sporo kierowców tego nie przestrzega. Z moich obserwacji wynika, że jest to nieodpowiednio oznakowane. Znaki informujące o nakazie jazdy w prawo i lewo są kompletnie zasłonięte przez inne znaki. Są niewidoczne dla kierowców stojących na światłach. A znak zakazu staje się widoczny dopiero, gdy trzeba już się wycofać - mówi Mateusz Szmelter.

I dodaje, że kolejny problem jest na Kondratowicza jadąc od Młodzieńczej. - Znak informujący o zakazie skrętu w lewo w świętego Wincentego jest ustawiony jakiś czas przed skrzyżowaniem, ale na samym skrzyżowaniu już go nie ma. Sygnalizacja świetlna w tym miejscu pokazuje natomiast możliwość skrętu w lewo - relacjonuje Szmelter.

Podkreśla, że niedaleko stoi policja i zatrzymuje kierowców, którzy jadą w zamkniętą ulicę.

- Do tego ciężarówki wjeżdżające na plac budowy łamią przepisy, jeżdżą pod prąd - zaznacza Szmelter.

O problemach w związku z budową metra pisaliśmy już w weekend. Gdy budowniczowie metra zaczęli odcinać od świata ulicę Kondratowicza, mieszkańcy borykają się z pierwszymi problemami. Kierowcy jeździli mimo informacji o końcu drogi, inni przejeżdżali przez chodniki, a auta kolejnych były "uwięzione" za płotem budowy.

>>> CZYTAJ WIĘCEJ O TYM, JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA ORGANIZACJA RUCHU NA BRÓDNIE PO ZAMKNIĘCIU KONDRATOWICZA <<<

ran/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »