Informacje

11.11.2014 20:23 utrudnienia w ruchu

Ponad 200 zatrzymanych przez policję.
Zamieszki przy Narodowym

SERWISY:

We wtorek od rana wyłączone z ruchu są ulice w centrum stolicy. Utrudnienia mają związek z obchodami Święta Niepodległości. Policja zatrzymała ponad 200 osób, które posiadały m.in. środki pirotechniczne lub brały udział w zamieszkach. Marsz Niepodległości się skończył. Wcześniej zakończył się też marsz prezydencki "Razem dla Niepodległej". Wszystkie wydarzenia relacjonujemy na żywo na tvnwarszawa.pl.

20.23 ZTM: Ruch tramwajowy na moście Poniatowskiego zostanie przywrócony dopiero po dokładnym sprawdzeniu stanu trakcji oraz torowiska. Torowisko dodatkowo musi zostać uprzątnięte z zalegających kamieni oraz innych przedmiotów, które mogą wpłynąć na ruch tramwajów. Obecnie wyłączony jest odcinek w Al. Jerozolimskich pomiędzy pl. Starynkiewicza a rondem Waszyngtona oraz al. Zieleniecka.

20.18 Policja podsumowała Marsz Niepodległości - czytaj więcej.

20.12 ZTM: Otwarty dla ruchu został Wał Miedzeszyński, jednak jeszcze bez możliwości przejazdu pod mostem Poniatowskiego. Otwarta także ul. Zwycięzców.

20.05 PAP: Ponad 200 osób doprowadzonych na policję, kilkanaście osób zostało rannych, w tym 12 policjantów - to wstępny bilans Marszu Niepodległości, który we wtorek po południu przeszedł ulicami Warszawy. Pozostałe marsze i zgromadzenia, także w innych miastach, przebiegły spokojnie.

19.44 ZTM: W rejonie ronda Waszyngtona jest już spokojnie. Na miejscu są służby sprzątające.

19.32 - Marsz Niepodległości zakończył się oficjalnie o 18.55. Sytuacja jest stabilna - mówi Ewa Gawor, dyrektor biura bezpieczeństwa w ratuszu.

19.27 Policja: przywrócono ruch na Wisłostradzie, ul. Kruczkowskiego i ul. Solec.

19.20 Jak podaje PAP, na pl. Zbawiciela, gdzie przed rokiem podczas Marszu Niepodległości została podpalona instalacja "Tęcza", tym razem było spokojnie. Przez cały dzień porządku wokół placu pilnowało kilkudziesięciu policjantów wyposażonych w kaski, tarcze i pałki. W licznych kawiarniach, jak każdego dnia, panował spory ruch. Ludzie popijając kawę obserwowali rozmieszczonych wokół tęczy policjantów.

 

 

19.15 Policjanci pilnują pomnika w Parku Skaryszewskim.

 


19:08 ZTM: Przypominamy, że nadal występują znaczne utrudnienia w rejonie ronda Waszyngtona. Nieprzejezdne są al. Zieleniecka, al. Waszyngtona, al. Poniatowskiego, ul. Francuska, most Poniatowskiego, Al. Jerozolimskie przy Muzeum Narodowym.

19.07 PAP: B. poseł Artur Zawisza mówił, że na marsz przyszło się 100 tys. osób, na wiecu przemawiali delegaci z zagranicy, m.in. ze Lwowa, a także nacjonaliści z Francji i Wielkiej Brytanii.

18.58 Policja informuje, że będzie prowadziła swoje działania jeszcze kilka godzin. - Musimy zabezpieczyć jeszcze koncert i sprawdzić, co dzieje się na mieście. Jest nasycenie patrolami policyjnymi wielu miejsc w Warszawie – powiedział na antenie TVN24 Mariusz Sokołowski, rzecznik KGP.

18.51 - Jestem aktywnie zaangażowany w środowisko kibicowskie, jeżdżę na mecze od 5 klasy podstawówki. Przepraszam kolegów i koleżanki, ale ktoś to w końcu powiedzieć musi - należy odciąć się raz na zawsze od tej hołoty, która właśnie urządza zamieszki z prawej strony i od tej, która to przed chwilą robiła z lewej - powiedział przedstawiciel straży Marszu Niepodległości

Uczestnicy wiecu nagrodzili te słowa oklaskami. - Mówię to jako kibic z Łodzi. To są idioci, debile i ćwierćmózgi, i kretyni, których nie obchodziło to, że tu przemawiał kombatant. Tych debili nie obchodzi ani co my tu krzyczymy, ani co śpiewamy, ani co mówicie. Ich obchodzi tylko jedno - aby zrobić zadymę. To jest ich główny cel - powiedział.

- Niech zorganizują swój marsz, niech go nazwą antypolicyjny - mówił podczas wiecu szef straży Marszu Niepodległości. W trakcie jego przemówienia grupki uczestników ścierały się z policją w al. Zielenieckiej. Rzucali w nich kamieniami i flarami.

18.32 Jak podaje PAP, Robert Winnicki z Ruchu Narodowego apelował do zgromadzonych przed Stadionem Narodowym uczestników Marszu Niepodległości o pamięć o Polakach mieszkających za granicą. Podkreślał również m.in., że polski handel powinien być w "polskich rękach".

18.30 Jak dotąd policja ma informacje o dwóch rannych funkcjonariuszach i dwóch rannych uczestnikach Marszu Niepodległości - poinformował PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski. Jak dodał, do tej pory do jednostek policji doprowadzono 215 osób.

- Są to informacje na godzinę 18. Rannych uczestników marszu pilnują w szpitalu policjanci - dodał Sokołowski. Zaznaczył, że rannych zostało też dwóch policjantów.

Jak poinformował zatrzymania chuliganów, którzy wywołali podczas marszu burdy, cały czas trwają i prawdopodobnie część z tych osób zostanie zatrzymanych po zakończeniu zgromadzenia. Przypomniał, że policjanci polewali bojówkarzy barwioną wodą, co ma umożliwić ich łatwiejszą identyfikację i zatrzymanie.

 

 

18.26 - W Centrum Bezpieczeństwa w Sztabie Kryzysowym koordynujemy działania związane z Marszem Niepodległości. Na miejscu są reprezentanci służb i jednostek miejskich - poinformowała na popularnym portalu społecznościowym Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 


18.22 - Ponad 200 osób zostało zatrzymanych do sprawdzenia przez policję. Być może to nie jest ostateczna liczba na dzisiaj - powiedziała na antenie TVN24 Ewa Gawor z biura bezpieczeństwa ratusza.

18.13 Bosak powiedział PAP, że marsz doszedł do swojego celu, czyli przed Stadion Narodowy. - Dochodzą jeszcze uczestnicy marszu. Na scenie wygłaszane są przemówienia - powiedział Bosak.

Bosak odciął się osób wdających się w bójki z policją. - Nie traktujemy ich jako naszych gości - podkreślił.

18.12 - Wydaje się, że sytuacje się ustabilizowała, przynajmniej przy rondzie Waszyngtona. Zamieszek nie widać żadnych. Wydaje się, że policja z większością agresywnych chuliganów sobie poradziła – relacjonuje reporter TVN24. - W okolicach Parku Skaryszewskiego funkcjonariusze punktowo jeszcze interweniują – dodaje.

17.57 Jak podaje PAP, część uczestników z końca pochodu postanowiła zawrócić i podąża w stronę centrum Warszawy. Wracający to kibice, ale też zwykli uczestnicy marszu; rozchodzą się spokojnie. Policjanci otrzymali rozkaz zatrzymywania wszystkich, którzy są ranni, zakrwawieni, zachowują się agresywnie.

Na błoniach Stadionu Narodowego odbył się też kończący marsz. Na scenie przemawiał - poza organizatorami - także Mariusz Dzierżawski, kandydat na prezydenta Warszawy popierany przez Ruch Narodowy; atakował b. premiera Donalda Tuska, wypominając mu wysokość europejskiej pensji.

Służby sprzątające zaczęły już uprzątać Aleje Jerozolimskie

17.50 - Marsz się kończy, uczestnicy docierają na błonia Stadionu Narodowego - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl

17.47 Policja: 160 osób doprowadzonych do jednostek policji. Ranny co najmniej jeden funkcjonariusz.

17.35 Na rondzie Waszyngtona nadal trwają zamieszki. Chuligani demolują rondo. Wyrywają m.in. znaki. Policja podaje, że trwają ich zatrzymania, ale nie informuje, ile osób zostało zatrzymanych:

 

 

17.34 ZTM: Przywrócony ruch na Trakcie Królewskim: Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat - Al. Ujazdowskie.

17.31 Zamieszki na rondzie Waszyngtona:17.20 Artur Zawisza, jeden z organizatorów Marszu Niepodległości, powiedział na antenie TVN24, że ludzie schodzą się na błonia Stadionu Narodowego. – Stoję wśród dziesiątek tysięcy ludzi, którzy zeszli się na błonia – powiedział były poseł. Jak dodał, rozpoczął się tam wiec.

 

 

17.17 - Śpiewamy "Rotę", jedziemy z "Rotą"! Nikt się nie rusza! - krzyczeli organizatorzy. Czytaj więcej.

17.16 - Dochodzi do regularnej bitwy z policją - mówił po godz. 17 reporter TVN, który jest przy rondzie Waszyngtona. Jak widać na zdjęciu PAP, poszkodowany został jeden z policjantów.

 

 

17.12 - Nie ma wniosku o rozwiązanie Marszu Niepodległości - powiedziała PAP szefowa stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor. W okolicy ronda Waszyngtona doszło do zamieszek, policja użyła armatek wodnych; są pierwsze zatrzymania.

Kilkakrotnie do czoła marszu podjeżdżały karetki pogotowia, które odjeżdżały na sygnale. Poszkodowany jest co najmniej jeden policjant.

17.02 - Trwają pierwsze zatrzymania. Kordon policji oddzielił grupę chuliganów od czoła marszu - mówił na antenie TVN24 Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji.

I dodał, że policja próbowała zepchnąć agresorów na ulicę Francuską, jednak ci uciekli w stronę Stadionu Narodowego. - Chuligani próbują uciec do parku Skaryszewskiego - dodał Sokołowski. Na razie nie wiadomo, ile osób udało się już zatrzymać. Marsz jest nadal wstrzymany.

 

 

16.54 Trwają starcia na rondzie Waszyngtona, przy al. Zielenieckiej. Policja używa armatek wodnych i broni gładkolufowej. Lecą race. Do akcji wkroczyły oddziały konne.

 

 


16.49 Jak powiedział PAP rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski incydent na rondzie Waszyngtona wywołała duża grupa chuliganów, która tuż za mostem próbowała doprowadzić do burdy z uczestnikami marszu i atakowała policjantów.

- Zostali oni już odizolowani od uczestników marszu kordonem, policjanci stosują środki przymusu bezpośredniego - armatkę wodną i próbują ich po kolei zatrzymać - powiedział.

16.48 Jeden z organizatorów Marszu Niepodległości, były poseł Artur Zawisza.

 

 

16.40 Policja: Wyłączona z ruchu Wisłostrada pod mostem Poniatowskiego oraz skrzyżowanie ulic: Grochowskiej, Zamoyskiego i Zielenieckiej. Wznowiono ruch na Al. Jerozolimskich do ronda de Gaulle'a.

16.38 Jak podaje PAP, grupa, która oddzieliła się od marszu rzucała w stronę policjantów przy rondzie Waszyngtona flarami i petardami. Rzucono też butelkę z benzyną.

Grupka zamaskowanych napastników wdała się w bójkę z policją. Policjanci zablokowali przejście w aleję Zieleniecką, gdzie również doszło do zamieszek.

Policjanci otoczyli rondo kordonem, by nie dopuścić do rozejścia się manifestantów. W ich kierunku poleciały flary, drzewce flag, butelki i race. Co bardziej agresywne osoby są zatrzymywane przez policję.

16.33 Organizatorzy Marszu Niepodległości apelują: - Nie dajmy się prowokacjom. To zagrywki systemu.
Marsz stanął na rondzie Waszyngtona.

16.29 Policja użyła armatki wodnej na rondzie Waszyngtona.

16.22 Niebezpiecznie zrobiło się w okolicach ronda Waszyngtona. Zamaskowane osoby rzucają kamieniami i rozbijają płyty chodnikowe. Mężczyźni zaczęli się też bić między sobą. Rzucają też racami w stronę policjantów.

16.20 - Jeszcze przed rozpoczęciem Marszu Niepodległości do jednostek policji doprowadzono około 100 osób. Posiadały przy sobie materiały pirotechniczne, kominiarki i ochraniacze na zęby. To efekt reakcji policji na każdy sygnał o osobach, które mogą złamać prawo i zagrażać pozostałym uczestnikom marszu – powiedział na antenie TVN24 Mariusz Sokołowski, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji.

16.19 Most Poniatowskiego czerwony od rac w czasie Marszu Niepodległości.

 


 

16.12 ZTM: Przywrócono ruch autobusów i tramwajów na ul. Marszałkowskiej i rondzie Dmowskiego. Autobusy jeżdżą także Al. Jerozolimskimi na odc. Marszałkowska - al. Jana Pawła II.

16.06 Już przed marszem ponad 80 osób zostało doprowadzonych do jednostek policji w Warszawie. Podczas kontroli policjanci znaleźli przy nich petardy, race, ochraniacze na zęby, kominiarki, a nawet pałki.

- Można powiedzieć, że manifestacja przebiega dość spokojnie. Dochodzi do pojedynczych incydentów - są to głównie rzucane race albo petardy w kierunku funkcjonariuszy. Grupa kilkunastu osób próbowała też doprowadzić do konfrontacji z policją, ale sytuacja została opanowana - powiedział PAP Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji.

 

16.00 - Przy stacji Warszawa Powiśle doszło do incydentu. Kilku uczestników marszu rzucało różnymi przedmiotami w kierunku policjantów. Bardzo szybko zareagowała straż marszu i sytuacja została opanowana - powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji.

- Na razie nie mamy informacji o szczegółach interwencji medycznej na czele marszu. Prawdopodobnie przeprowadzały ją służby medyczne organizatora marszu, dlatego ta informacja na razie do nas nie dotarła - dodał Mrozek.

 

 

 

15.53 Zakończył się marsz prezydencki "Razem dla Niepodległej".

15.51 Marsz znów ruszył. Karetka zabrała jedną osobę.

15.49 Marsz Niepodległości chwilowo zatrzymany. Na czoło podjechała karetka. Ratownicy udzielają komuś pomocy.

 

 

 

 

15.47 Przepychanki na czole Marszu Niepodległości.

 

 


15.46 Czoło Marszu Niepodległości jest na moście Poniatowskiego.

15.40 ZTM: Wyłączony ruch kołowy na rondzie Waszyngtona. Oznacza to nieprzejezdność al. Waszyngtona, al. Zielenieckiej, al. Poniatowskiego oraz ul. Francuskiej.

15.39 Marsz "Razem dla Niepodległej" dotarł do pomnika Marszałka Piłsudskiego przy Belwederze. Odśpiewano hymn państwowy.

15.35 Policja: Wyłączone z ruchu Al. Jerozolimskie od ul. Chałbińskiego do mostu Poniatowskiego.

15.34 Prezydencki marsz zatrzymał się przy pomniku Romana Dmowskiego.

15.30 W rejonie Rotundy zrobiło się czerwono od rac.

 


15.27 ZTM: Wyłączony ruch tramwajów w al. Zielenieckiej i w al. Waszyngtona. Tramwaje kursują przez ul. Grochowską.

15.23 Marsz Niepodległości ruszył! Wcześniej na scenie trwały przemówienia.

 

 

15.19 Duże siły policji zebrały się też na Parkingowej. - To największe zgrupowanie funkcjonariuszy, jakie widziałem dzisiaj - mówi Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.


 

15.12 Marsz "Razem dla Niepodległej" dotarł przed pomnik Ignacego Jana Paderewskiego. CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL.15.10 Na placu Defilad odpalano race. - Sporadycznie uczestnicy marszu odpalają race i petardy relacjonuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.15.06 Jeszcze przed startem przemarszu Krzysztof Bosak informował, że ludzie jadący na Marsz Niepodległości z całej Polski są zatrzymywani przez policję. - Zabierane są im transparenty z patriotycznymi hasłami. Kontrole autobusów trwają kilka godzin - mówił Bosak.

 

 

15.01 Tak wygląda tłum w centrum Warszawy. Przypominamy, że zamknięte zostało dla ruchu rondo Dmowskiego.14.41 - Na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich i Kruczej ustawiają się już członkowie straży marszu - relacjonuje nasz reporter, Lech Marcinczak.

 

 

14.40 ZTM: Zamknięta dla ruchu ul. Emilii Plater.

14.34 Marsz prezydencki doszedł już pod pomnik Wincentego Witosa na pl. Trzech Krzyży.

 

>>>Więcej w serwisie TVN24.pl<<<

14.32 - Także ruch samochodowy na Marszałkowskiej i w Al. Jerozolimskich został zablokowany - relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

14.29 ZTM: Od ok. godz. 14:30 przywrócony zostaje przejazd tramwajów al. Jana Pawła II pomiędzy przystankami KINO FEMINA a RONDO "RADOSŁAWA".

14.27 Marsz prezydencki "Razem dla Niepodległej" przeszedł już przez rondo de Gaulle'a.

 

 

14.10 ZTM informuje: Wyłączony zostaje ruch tramwajów na ul. Marszałkowskiej oraz w rejonie ronda Dmowskiego. Policja precyzuje: wyłączone z ruchu są Al. Jerozolimskie na odcinku od ul. Chałbińskiego do ul. Marszałkowskiej.14.07 Policja legitymuje osoby przy placu Zbawiciela.

 

 

14.00 Policjanci gromadzą się też w podziemiach w okolicy Dworca Centralnego. - W podziemiach odbyło się krótka odprawa i funkcjonariusze rozeszli się, żeby zabezpieczać Marsz Niepodległości - mówi Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

 

13.47 Tak mówił o porannych zatrzymaniach na pl. Zbawiciela Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji:

 13.44 - Ponad 40 osób zostało doprowadzonych do jednostek policji. Wszystkie te osoby posiadały przy sobie środki pirotechniczne. Osoby te zostały skontrolowane w ramach prowadzonych przez funkcjonariuszy działań zabezpieczających dzisiejsze zgromadzenia – mówi Mrozek.

13.34 Marsz prezydencki dotarł do pierwszego przystanku - pomnika kardynała Stefana Wyszyńskiego.

13.28 ZTM: Przywrócono ruch tramwajów w al. Solidarności (Trasa W-Z) oraz w al. Jana Pawła II pomiędzy ul. Chałubińskiego a dawnym kinem Femina. Tramwaje nadal nie kursują w Al. Jerozolimskich oraz pomiędzy rondem Radosława a dawnym kinem Femina.

13.25 ZTM: W miarę możliwości na wyłączonych odcinkach kursują pojazdy ZTM z informatorami, którzy poprzez głośniki informują o utrudnieniach.

13.18 Ruszył marsz prezydencki Razem dla Niepodległej. Przypominamy trasę marszu: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Ujazdowskie.

13.03 ZTM: Przywrócono ruch tramwajów na ul. Nowowiejskiej oraz al. Niepodległości - Rakowiecka.

13.02 Z okazji 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, warszawskie Muzeum Narodowe i MWP zorganizowało dla dorosłych zwiedzających spotkania dotyczące obrazów, a dla dzieci animacje. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

 

12:55 ZTM: Trwają przygotowania do marszu "Razem dla Niepodległej". Marsz na trasie: pl. Piłsudskiego - Królewska- Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat - pl. Trzech Krzyży - Al. Ujazdowskie.

Ruch kołowy na trasie marszu oraz na ulicach poprzecznych został wyłączony.

12.51 ZTM: Zamknięta dla ruchu ul. Piękna.

12:45 ZTM: Niemożliwy jest przejazd przez rondo de Gaulle’a. W związku z tym autobusy kursujące przez most Poniatowskiego kierowane są na trasy objazdowe.

12.42 Bronisław Komorowski wymienił cztery elementy "wzoru na niepodległość Polski". Są to: rodzina, konkurencyjność gospodarcza, bezpieczeństwo militarne i stopień zintegrowania ze światem Zachodu

12.39 - W tym miejscu, gdzie tyle razy byliśmy razem, warto przypomnieć, że wiele razy przegrywaliśmy w historii. Zwyciężaliśmy wtedy, gdy byliśmy razem - podkreślił Komorowski. - Zapraszamy wszystkim, którym gra w sercu niepodległa Polska. Nie maszerujemy przeciw komuś - powiedział prezydent o marszu Razem dla Niepodległej.

 

12:32 ZTM: Czasowo wyłączony ruch tramwajów w Al. Jerozolimskich na odc. rondo Waszyngtona - pl. Starynkiewicza.12.35 Przemówienie Bronisława Komorowskiego. - Witam wszystkich w dniu Narodowego Święta Niepodległości. Witam w tym miejscu, gdzie naturalną koleją rzeczą łączy nas wspólna pamięć. To właśnie tutaj gromadzimy się w najważniejszych chwilach polskiej historii. Gromadzimy się, by być razem - powiedział prezydent.

12.22 21 salw honorowych ku pamięci poległych za wolność ojczyzny.

12.20 Apel pamięci przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

12.18 Policja przygotowuje się też do zabezpieczenia marszu prezydenckiego. - Na skrzyżowaniu Nowego Światu i Chmielnej pojawiły się już radiowozy policji - donosi reporter tvnwarszawa.pl.

 


12.08
Rozpoczęły się główne uroczystości państwowe na pl. Piłsudskiego. Biorą w nich udział m.in. prezydent Bronisław Komorowski, premier Ewa Kopacz, były premier Donald Tusk oraz marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

 

12.00 Armatka wodna stoi także przy ul. Pięknej.11.56 Rośnie liczba osób, które trafiły w ręce policji. - Na chwilę obecną do jednostek policji zostało doprowadzonych około 30 osób z centrum, m.in. rejonu placu Zbawiciela, Dworca Centralnego, okolic Pałacu Kultury i Nauki. Osoby te posiadały materiały pirotechniczne, których używanie podczas dzisiejszych zgromadzeń jest zakazane – powiedział nam o godz. 11:50 Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

11.31 Znaczne siły policji znajdują się w rejonie skłotu przy ul. Skorupki, gdzie podczas ubiegłorocznego Marszu Niepodległości doszło do rozróby.

- Obszar pomiędzy ulicą Wilczą i Hożą wyłączony jest z ruchu. Nie można podejść bliżej budynku - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl.11.15 ZTM: Nieprzejezdna jest ul. Świętokrzyska.

11.11 Ruszył XXVI Bieg Niepodległości. Przed startem uczestnicy odśpiewali hymn Polski - "Mazurka Dąbrowskiego".

 

 

11.08 ZTM: uczestnicy Biegu Niepodległości w dniu dzisiejszym na podstawie numeru startowego mają prawo do przejazdów bezpłatnych środkami komunikacji w I strefie biletowej.10.53 - Na placu Zbawiciela jest kilkudziesięciu funkcjonariuszy i funkcjonariuszek. Co ciekawe, plac zabezpieczają głównie policjantki. Policjanci stoją natomiast z boku - relacjonuje Szmelter.


Przy placu stoi także policyjna armatka wodna.10.49 Uczestnicy Biegu Niepodległości szykują się do startu.

10:43 ZTM: Na objazdach kursują linie 10, 13, 14, 15, 17, 20, 23, 26, 33, 37, 102, 105, 107, 109, 111, 119, 128, 175, 143, 157, 159, 160, 167, 171, 174, 178, 190, 227, 504, 512, 518, 520, 700.

10:30 ZTM: Zamknięte dla ruchu ulice: al. Jana Pawła II, Chałubińskiego i al. Niepodległości (na odcinku od ul. Koszykowej do ul. Rakowieckiej) oraz Królewska (na odcinku od ul. Marszałkowskiej do ul. Krakowskie Przedmieście), Wierzbowa, Moliera i pl. Piłsudskiego.

10.41 Jarosław Kaczyński złożył kwiaty przed pomnikiem Piłsudskiego przy Belwederze. Jak podkreślał prezes PiS, "niepodległość była zawsze zadaniem, które sprowadzało się do stworzenia silnego duchowo i materialnie polskiego państwa".

- Państwa, które będzie w stanie odeprzeć wszelkie niebezpieczeństwa, które będzie w stanie zyskać sojuszników, bo tylko silni mają naprawdę sojuszników - państwa, którego trwanie w tej trudnej części Europy będzie zapewnione" - mówił Kaczyński.

Jego zdaniem, to przesłanie Święta Niepodległości pozostaje aktualne. - Jesteśmy przekonani, że nadszedł czas, można powiedzieć - najwyższy czas, by podjąć wszelkiego rodzaju działanie zmierzające do tego, by nasze państwo rzeczywiście było - i duchowo, i materialnie, i militarnie - silne. Wtedy, w tych nowych okolicznościach, jakie ukształtowały się w Europie, w świecie, będziemy bezpieczni" - przekonywał lider Prawa i Sprawiedliwości.

10.27 Trwają przygotowania do XXVI Biegu Niepodległości: 

>> CZYTAJ WIĘCEJ O BIEGU <<

10.23 Policja: 10.30-14.00 - wyłączone z ruchu ulice i miejsca parkingowe: pl. Piłsudskiego, Królewska (odcinek Marszałkowska - Krakowskie Przedmieście), gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza, Moliera i Wierzbowa.

10.04 Jak informuje stołeczna policja, o godz. 7.00 policjanci zatrzymali pięć osób na placu Zbawiciela. Miały one przy sobie kominiarki, 25 petard oraz race. Trafili na komendę.

Natomiast o godz. 9.00 funkcjonariusze wylegitymowali 12 osób. Okazało się, że mają oni przy sobie petardy. Trafili na komendę. Dodatkowo, jedna osoba trafiła na komisariat kolejowy.

 

 

10.00 Informacje i zdjęcia z warszawskich dróg możecie przesyłać nam na warszawa@.tvn.pl.

09.53 Stołeczna komunikacja także świętuje Dzień Niepodległości. Obowiązuje świąteczny rozkład jazdy a pojazdy zostały udekorowane flagami narodowymi.


09.45
Z okazji Święta Niepodległości warszawskie pomniki zostały przystrojone w biało-czerwone barwy. 11 listopada złożą przed nimi kwiaty uczestnicy marszu Razem dla Niepodległej.

 


09.25
- Policja informuje, że al. Jana Pawła II zamknięta dla ruchu, na całej długości trasy biegu, zostanie o godz. 11.00 - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl.

09.24 W Archikatedrze św. Jana odbywa się uroczysta msza święta za ojczyznę. Bierze w niej udział Bronisław Komorowski oraz jego małżonka. Później w Pałacu Prezydenckim prezydent wręczy odznaczenia państwowe.

 

W południe zaplanowano uroczystą odprawę wart przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

09.11 Zarząd Transportu Miejskiego: wyłączony jest ruch tramwajowy w ciągu al. Jana Pawła II (na odcinku od ronda "Radosława" do al. Solidarności) oraz w ciągu ul. Stawki.

- Al. Jana Pawła wyłączona jest także dla kierowców. Kierowcy nie wjadą w aleję między innymi od strony ul. Stawki - dodaje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

 


9.10
Pusty odcinek Nowego Światu między rondem Dmowskiego a placem Trzech Krzyży. Teren zabezpiecza policja. - Al. Jerozolimskimi przez rondo Dmowskiego można przejechać tylko na wprost - relacjonuje Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl.

 


09.04 Od rana działa policyjna infolinia. Pod numer (22) 603-80-38 mieszkańcy stolicy mogą zdobyć informacje o bieżących utrudnieniach w ruchu.

8.39 O godz. 15.00 z ronda Dmowskiego ruszy Marsz Niepodległości. Organizatorzy zapowiadają, że może wziąć w nim udział nawet 50 tysięcy osób. W tym roku zdecydowano się na znaczną modyfikację trasy. Uczestnicy przejdą Al. Jerozolimskimi na błonia Stadionu Narodowego.

- Utrudnienia w ruchu będą wzdłuż ul. Marszałkowskiej i Al. Jerozolimskich w okolicach ronda Dmowskiego. Myślę, że już ok. godz. 14 będziemy wyłączali ruch, tak pokazują doświadczenia z roku ubiegłego - zapowiadała w piątek Ewa Gawor, szefowa stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. - Będziemy podejmowali na bieżąco decyzje, które ulice zostaną wyłączone - zastrzegała.

Zamknięte zostaną także ulice pod mostem Poniatowskiego: Kruczkowskiego, Solec, Wybrzeże Kościuszkowskie, Wał Miedzeszyński. Zakończenie marszu planowane jest na godz. 20.


8.38 Wzmożone działania policji w całym mieście. Na placu Zbawiciela funkcjonariusze sprawdzają teren wokół tęczy.

8.37 W trackie marszu prezydenckiego Razem dla Niepodległej zaprezentowany zostanie cadillacc, którym jeździł Piłsudski. Więcej o zabytkowym samochodzie przeczytasz tutaj.


 

8.33 Uroczystości z udziałem Bronisława Komorowskiego przed pomnikiem Piłsudskiego przy placu Piłsudskiego. Prezydent Polski złożył wieniec przed pomnikiem marszałka. Uroczystość odbyła się przy akompaniamencie trąbki, w rytmie werbli i w asyście kompanii reprezentacyjnej Wojska Polskiego.

Po złożeniu wieńców prezydent chwilę rozmawiał z obecnymi na pl. Piłsudskiego mieszkańcami Warszawy. Rozdał im też okolicznościowe kokardy narodowe.O godz. 13.15 z z tego samego miejscu wyruszy marsz Razem dla Niepodległej z prezydentem Komorowskim na czele. Trasa przebiegać będzie: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Ujazdowskimi. Marsz zakończy się ok. godz. 15 przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego obok Belwederu. W godz. 15.30–16.30 zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Belwederska, Spacerowa, Gagarina. Wzdłuż trasy marszu oraz na ulicach przyległych obowiązuje zakaz parkowania.

8.30 Od godz. 4 rano zamknięte dla ruchu są Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie. Autobusy linii 102, 105, 108, 111, 116, 127, 128, 166, 171, 175, 180, 222, 503, 518 skierowano na objazdy.>>SZCZEGÓŁY UTRUDNIEŃ ZNAJDZIESZ TUTAJ<<

PAP/jb/su/b/kś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mariola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2014 13:26 ~mariola


  Radykalne i szokowe reformy gospodarcze z początków lat 90-tych przeprowadzone w Polsce pod presją wewnętrznych neoliberalnych ekspertów i przy wsparciu lokalnych autorytetów (Wałęsa, Kuroń) przyniosły upadek wielu branż przemysłowych, niekoniecznie najbardziej zacofanych (upadła np. elektronika, ale nie górnictwo czy hutnictwo), rzemiosła i drobnej wytwórczości, zagroziły rolnictwu prywatnemu i państwowemu oraz sporej części tzw. "budżetówki". W ciągu niespełna trzech lat pojawiło się ogromne, bezrobocie sięgające 20 procent, a w liczbach bezwzględnych dochodzące do 1,5-2,0 mln. osób; oznaczało to dla milionów ludzi poważne i realne zagrożenie gdyż pierwsze prognozy ekipy T. Mazowieckiego, którym zaufał elektorat wyborczy z 4 czerwca 1989 r., mówiły o 400-600 tysięcy bezrobotnych we wstępne fazie transformacji . Rzeczywiste negatywne efekty okazały się kilkakrotnie większe, a korzyści były w tamtym czasie jeszcze bardzo wątpliwe, jeśli pominąć półki sklepowe wypełnione wszelką tandetą i raczej pustawe lodówki wielu milionów gospodarstw domowych.

 • Warszafiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2014 08:55 ~Warszafiak

  Ale najważniejsze - ŻE TĘCZA CAŁA !!!! ;)

  A to co się działo pod "przekrętem Narodowym" pokazuje jak bardzo władza ma przerąbane i jak niedługo ludzie naprawdę wyjdą na ulicę i zrobią porządek ze sprzedawcami Polski. I nic ich nie powstrzyma. Doczekaliście się. Możecie to nazywać jak chcecie i dawać temu medialne etykietki... łobuzy, wandale, hooligans... nic wam to nie da. To wściekłość wychodzi na wierzch, wściekłość sprzedanych ludzi, którzy zaczynają się domagać swojego.

 • Marsz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.11.2014 02:37 ~Marsz

  A może tak Warszawa pojedzie rozjebać Białystok ? albo inną wiochę ?

 • arp

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2014 23:08 ~arp

  Jest rzeczą niepojętą ile ta nasza Warszawa ma w sobie wytrzymałości i hartu aby tyle znosić na sobie poniżenia i krzywd. Wojna, powstania, zniszczenia okrutne i śmierć.Teraz kiedy jesteśmy w przedsionku wolności znów od swoich dzieci upokorzeń doznaje. Dzień Niepodległości całej Polski dotyczy - Wrocławia, Gdańska, Szczecina, Olsztyna , Lublina i innych. Stolice nasze Kraków i Warszawa zwolnione być powinny od jakichkolwiek manifestacji i takie rozporządzenia Sejm powinien wydać i z całą starannością egzekwować.

 • waski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2014 22:59 ~waski

  Tylko czego straż marszu wpuszczała w swe szergi ludzi w kominiarkach uciekających policji
  dajcie luzu to zawsze się tak kończy

 • Słodkie kobietki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2014 22:39 ~Słodkie kobietki

  artibusartibus

  A na bloniach stadionu, ok godz 19tej, organizatorzy ze sceny puscili ostra, zadymiarska muzyke, w stylu punk. Chyba zeby podgrzac jeszcze bardziej atmosfere wsrod zadymiarzy.

  Wesolutko było HGW i Gaborce. Cieszyły się, że jeszcze żyją.

 • Godność

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2014 22:37 ~Godność


  warszawiak z dziada pradziadawarszawiak z dziada pradziada

  Dzień Dobry!
  Dlaczego jeszcze jest obecny na stanowisku dyrektora ta pani co twierdzi że Miasto jest przygotowane na wydarzenia które odbywały się pod stadionem w dniu 11 listopada 2014 roku?!
  Jako mieszkaniec miasta czułem się okłamany przez Prezydenta miasta oraz służby które odpowiadają za jego funkcjonowanie.
  Skoro się powiedziało A to teraz trzeba powiedzieć B Ze nie dało się rady i zrezygnować z funkcji.
  Rokrocznie miasto nie potrafi zapanować nad tym marszem. A za szkody płacą ci co nie mieli z tym nic wspólnego. Jedynym ich problemem jest to że są warszawiakami z dziada prawdziada. A nie Słoikami które wepchały się na stołki prezydenta miasta lub BBiZK oraz tym podobnych.
  Tak jak jeden ze Słoików narobił zamieszania i jak szczur i ucieka z tonącego statku uciekł do Brukseli na ciepłe krzesełko.

  W każdym normalnym kraju system w takich wydarzeniach funkcjonuje. głowa miasta jest na stanowisku, w biurze (ratuszu) lub w miejscu wydarzeń. Ale w Polsce Odpowiedni za to ludzie wolą siedzieć w domu w Wawrze niż być w ratuszu i zakończyć legalizację marszu. walcowa jest niegodna być Warszawianką (specjalnie jest napisane w małą literą !!!) PO = Partia Porażek.
  Polska Polska~Polska Polska

  Tem słoik, o którym piszesz, zajmował się rozczulającymi scenkami nad wytartym kibolskim szalikem. W złą godzinę to robił.

  Waltzowa niczego specjalnie nie jest godna. Ona chce spokojnie doczekać emerytury.

 • Patriotyzm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2014 22:32 ~Patriotyzm

  Grunwald1410~Grunwald1410

  Co tu dodac. Wstyd. Nie ma co swiatu pokazywac. Jesli nie potrafimy sie przedstawic to lepiej nic nie mowic. Chcemy do swiata? Bez viz do USA? Przeciez w swoim kraju nie potrafimy byc dumni sami z siebie.
  Wstyd mi, ze reprezentuje RP wsrod innych narodow. Wstyd mi, ze pokolenia ucza sie od takiej tradycji swietowania niepodlaglosci.
  Prezydent powinien w swieto niepodleglosci wprowadzic dzien ciszy narodowej. Czasem w ciszy mozna sie zastanowic nad soba.
  Prosze nasz narod o poczucie posiadanie racjonalnego stanu obywatelskiego, zwlaszcza wtedy kiedy patrza na nas dzieci, mlodzi i inne narody. Jesli sie nie moze opanowac agresji to po co z nia walczyc. Policjanci zgascie swiatla na ulicach i idzcie do domow, do rodzin. Zobaczymy jutro jak wygladaja miasta po uroczystosci swieta niepodleglosci. Jesli beda zabici, zgwalceni, okradzeni to zwroccie sie do Putina by sobie zabral to polska niepodleglosc. Nie bedziemy mieli co swietowac. Zamkniemy sie w kosciolach i bedziemy spiewac "bogarodzice". To nam wychodzi. Przynajmniej raz nam sie udalo.

  Wcale nie jest pewne, czy Putin będzie chciał wziąć taki kraj w stanie upadłości. On ma dość własnych kłopotów.

 • POLAK PATRIOTA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2014 21:34 ~POLAK PATRIOTA

  Pani Ewo w ratuszu ciepełko i milusa atmosferka a na ulicy burdel nie daliście rady podajcie się do dymisji

 • Szymon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.11.2014 21:27 ~Szymon

  Wstyd mi za nasze państwo (świadomie nie napisałem prze duże "P"). Wystarczy puścić sobie archiwalne nagrania TV z lat ubiegłych... Co roku jest to samo - dokładnie to samo. Niezależnie od tego kto, w jakim studiu i jak długo rozprawia o kwestiach bezpieczeństwa, niezależnie od składanych deklaracji... Co roku identyczny scenariusz!
  Wstyd, że blisko 40 milionowe państwo nie potrafi poradzić sobie z tego typu incydentami. Moim skromnym zdaniem marsz(e) z 11 listopada powinny stanowić doskonały sprawdzian dla "naszych" władz, czyt. ludzi, którzy nami rządzą i/lub którzy pilnują porządku w naszym państwie. Nie spiszą się 11 listopada - wymiana całego zespołu rządzącego. I tak do skutku, aż będzie porządek.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »